Gada laikā nedaudz pieaugusi cena neremontēto sērijveida dzīvokļu segmentā

Pēc nekustamo īpašuma kompānijas Ober Haus datiem, augustā Rīgā vidējās cenas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā palielinājušās minimāli un uz šo brīdi vidēji sastāda 653 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena par vienu kvadrātmetru ir pieaugusi par 0.35%.

Minēto cenu pieaugumu apstiprina arī stabilitāte reģistrētajos Zemesgrāmatas darījumos, kas kopš kreditēšanas atjaunošanas šī gada pavasarī, jau sešus mēnešus raksturojama kā stabila. Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada augusta mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir samazinājies par 23%. Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu skaitu Rīgas pilsētā šī gada pirmajos astoņos mēnešos, ar attiecīgo periodu pagājušajā gadā, pārdošanas darījumu skaits samazinājies par 16%.

Augustā interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos bija salīdzinoši zema, kas skaidrojams ar karsto un vasarai atbilstošo laikapstākļu iestāšanos, pēc kā visi Latvijā bija noilgojušies. Pircēji interesējās par nelieliem vienas līdz divu istabu dzīvokļiem ar nelielām platībām cenu kategorijā līdz 35 000 eiro, lai vēlāk tos izīrētu. Interese par dzīvokļiem izrādīta visos Rīgas mikrorajonos, galvenais nosacījums - iespēja klientam saņemt hipotekāro kredītu. Taču pārsvarā šobrīd tirgū esošās dzīvokļu cenas neatbilst klientu pirktspējai.

Jāatzīmē, ka 2015. gada pirmajā pusgadā būtiski samazinājies banku un to meitas uzņēmumu sērijveida dzīvokļu portfelis Rīgas pilsētā, kas sava salīdzinoši sliktā stāvokļa un labvēlīgo kreditēšanas noteikumu ziņā nodrošināja stabilu, bet cenu līmeņa ziņā pieejamu pienesumu kopējā darījumu statistikā. Tas nozīmē, ka šobrīd palielinājies tirgū eksponēto sērijveida dzīvokļu kvalitatīvais piedāvājums, kas "matemātiski" paaugstina vidējo dzīvokļa piedāvājuma cenu, taču automātiski nerezultatējas Rīgas pilsētas zemesgrāmatā reģistrētajos darījumos, jo liela daļa potenciālie sērijveida dzīvokļu pircēji joprojām ir ar salīdzinoši zemu maksātspēju un maziem iekrājumiem dzīvokļa pirmās iemaksas veikšanai, kas šo cilvēku daļu notur īres tirgū.

Cenu amplitūda dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos joprojām ir ļoti dažāda – gan atbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda 450 līdz 700 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda no 800 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Ieteikumi, kā saprast uzzīmēto mājokļa plānojumu

21.09.2015

alt
alt

Piespiedu dalītā īpašuma attiecībās atrodas 10% no visām daudzdzīvokļu ēkām Latvijā

22.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā