Aptauja: 60% Latvijas iedzīvotāju nekustamā īpašuma cenas šķiet neadekvāti augstas

Vairums jeb 60,5% respondentu uzskata, ka īpašumu cenas ir augstākas par savu patieso vērtību, bet 36% to norādīja kā būtiskāko problēmu, ar kuru paši vai draugi, paziņas saskārušies, meklējot nekustamo īpašu iegādei, liecina aplikācijas «NotifyUs» un pētījumu kompānijas SKDS veiktā aptauja.

To, ka nekustamā īpašuma cenas atbilst to patiesai vērtībai, pauda vien 13,4% aptaujāto, bet 6,7% uzskata, ka nekustamo īpašumu cenas ir zemākas par to faktisko vērtību. 19,4% aptaujāto nebija viedokļa šajā jautājumā.

Pētījumā tika noskaidrotas arī galvenās problēmas, ar kurām saskārušies iedzīvotāji vai viņu ģimenes locekļi, draugi vai paziņas, meklējot nekustamo īpašumu īrei vai iegādei. Kā galvenās problēmas attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi 36% norādīja neadekvāti augstās īpašuma cenas, 26,5% - nepietiekamu vēlmēm atbilstošu īpašumu skaitu vēlamajā apkaimē, bet 19,4% - fotogrāfiju vai aprakstu neprecizitāti attiecībā uz reālo situāciju (piemēram, saimnieks gatavs izīrēt ģimenei ar bērniem, bet satiekoties tieši tāpēc atsaka, sludinājumā norādīta nepilnīga informācija par ēkas tehnisko stāvokli un tamlīdzīgi), kā rezultātā, apmeklējot potenciālo īpašumu, nācies piedzīvot vilšanos. Tāpat 15,1% aptaujāto norādīja, ka nekustamā īpašuma atrašana aizņēma vairāk laika un enerģijas, nekā sākotnēji plānots.

Arī nekustamo īpašumu īrnieki par vienu no galvenajām problēmām uzskata neadekvāti augstas īpašumu īres cenas - šādu viedokli pauda 33% aptaujāto. 25,1% aptaujāto pauda sašutumu par īrei pieejamo nekustamo īpašumu nepietiekamo skaitu vēlamajā apkaimē. Gandrīz vienāds aptaujāto skaits (15,8% un 15,6%) attiecīgi norādīja, ka labākie piedāvājumi bija jau rezervēti, pirms paspēja sazināties ar izīrētāju, un ka nekustamā īpašuma atrašana aizņēma vairāk laika un enerģijas, nekā plānots.

Pēc iegūtajiem datiem populārākās vietas, kur cilvēki meklē dzīvokli pirkšanai, ir Rīgas mikrorajoni (49,7%), Jelgava (3,46%), Liepāja (4,24%), Ventspils (3,64%) un Salaspils (2,42%). Populārākie rajoni Rīgā, kuros iedzīvotāji meklē dzīvokli iegādei, ir centrs (24,39%), Āgenskalns (17,07%) un Ziepniekkalns (12,20%).

Savukārt īres dzīvokļus meklē Rīgā (71,66%), Jelgavā (1,63%), Ventspilī (1,43%), Liepājā un Valmierā (abās pilsētās 1,34%). Visbiežāk īrei dzīvokļi tiek meklēti Rīgas centrā (40,17%), Āgenskalnā (11,59%) un Teikā (8,49%).

Savukārt mājas iegādei meklē Rīgā (8,77%), Ķekavas pagastā (7,02%), Liepājā (5,26%), Mārupes pagastā (5,26%) un citur Latvijā (66,67%), bet īrēšanai Mārupes pagastā (17,65%), Cēsīs (11,77%), Liepājā (5,88%), Jelgavā (5,88%), Ogrē (5,88%), kā arī citās Latvijas pilsētās un novados (52,94%).

Interneta aptaujā piedalījās 1005 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptauja tika veikta 2015.gada augustā, aptaujājot cilvēkus visā Latvijas teritorijā. Interneta aptauju veica pētījumu kompānija SKDS.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Lauku zemes īpašniekiem ierobežos nekustamā īpašuma nodokļa sloga pieaugumu

23.09.2015

alt
alt

Padomi, kā īres dzīvokli padarīt par savām mājām

23.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība