Aptauja: 60% Latvijas iedzīvotāju nekustamā īpašuma cenas šķiet neadekvāti augstas

Vairums jeb 60,5% respondentu uzskata, ka īpašumu cenas ir augstākas par savu patieso vērtību, bet 36% to norādīja kā būtiskāko problēmu, ar kuru paši vai draugi, paziņas saskārušies, meklējot nekustamo īpašu iegādei, liecina aplikācijas «NotifyUs» un pētījumu kompānijas SKDS veiktā aptauja.

To, ka nekustamā īpašuma cenas atbilst to patiesai vērtībai, pauda vien 13,4% aptaujāto, bet 6,7% uzskata, ka nekustamo īpašumu cenas ir zemākas par to faktisko vērtību. 19,4% aptaujāto nebija viedokļa šajā jautājumā.

Pētījumā tika noskaidrotas arī galvenās problēmas, ar kurām saskārušies iedzīvotāji vai viņu ģimenes locekļi, draugi vai paziņas, meklējot nekustamo īpašumu īrei vai iegādei. Kā galvenās problēmas attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi 36% norādīja neadekvāti augstās īpašuma cenas, 26,5% - nepietiekamu vēlmēm atbilstošu īpašumu skaitu vēlamajā apkaimē, bet 19,4% - fotogrāfiju vai aprakstu neprecizitāti attiecībā uz reālo situāciju (piemēram, saimnieks gatavs izīrēt ģimenei ar bērniem, bet satiekoties tieši tāpēc atsaka, sludinājumā norādīta nepilnīga informācija par ēkas tehnisko stāvokli un tamlīdzīgi), kā rezultātā, apmeklējot potenciālo īpašumu, nācies piedzīvot vilšanos. Tāpat 15,1% aptaujāto norādīja, ka nekustamā īpašuma atrašana aizņēma vairāk laika un enerģijas, nekā sākotnēji plānots.

Arī nekustamo īpašumu īrnieki par vienu no galvenajām problēmām uzskata neadekvāti augstas īpašumu īres cenas - šādu viedokli pauda 33% aptaujāto. 25,1% aptaujāto pauda sašutumu par īrei pieejamo nekustamo īpašumu nepietiekamo skaitu vēlamajā apkaimē. Gandrīz vienāds aptaujāto skaits (15,8% un 15,6%) attiecīgi norādīja, ka labākie piedāvājumi bija jau rezervēti, pirms paspēja sazināties ar izīrētāju, un ka nekustamā īpašuma atrašana aizņēma vairāk laika un enerģijas, nekā plānots.

Pēc iegūtajiem datiem populārākās vietas, kur cilvēki meklē dzīvokli pirkšanai, ir Rīgas mikrorajoni (49,7%), Jelgava (3,46%), Liepāja (4,24%), Ventspils (3,64%) un Salaspils (2,42%). Populārākie rajoni Rīgā, kuros iedzīvotāji meklē dzīvokli iegādei, ir centrs (24,39%), Āgenskalns (17,07%) un Ziepniekkalns (12,20%).

Savukārt īres dzīvokļus meklē Rīgā (71,66%), Jelgavā (1,63%), Ventspilī (1,43%), Liepājā un Valmierā (abās pilsētās 1,34%). Visbiežāk īrei dzīvokļi tiek meklēti Rīgas centrā (40,17%), Āgenskalnā (11,59%) un Teikā (8,49%).

Savukārt mājas iegādei meklē Rīgā (8,77%), Ķekavas pagastā (7,02%), Liepājā (5,26%), Mārupes pagastā (5,26%) un citur Latvijā (66,67%), bet īrēšanai Mārupes pagastā (17,65%), Cēsīs (11,77%), Liepājā (5,88%), Jelgavā (5,88%), Ogrē (5,88%), kā arī citās Latvijas pilsētās un novados (52,94%).

Interneta aptaujā piedalījās 1005 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptauja tika veikta 2015.gada augustā, aptaujājot cilvēkus visā Latvijas teritorijā. Interneta aptauju veica pētījumu kompānija SKDS.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Lauku zemes īpašniekiem ierobežos nekustamā īpašuma nodokļa sloga pieaugumu

23.09.2015

alt
alt

Padomi, kā īres dzīvokli padarīt par savām mājām

23.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts