Padomi, kā īres dzīvokli padarīt par savām mājām

Visticamāk, katrs no mums vismaz reizi mūžā ir dzīvojis īrētā dzīvoklī. Nereti tajā var trūkt sajūtas, ka esi paša mājās, jo tā tomēr ir vieta, kur ievācies tikai uz laiku. Piedāvājam padomus, kā jebkuru īres dzīvoklis padarīt par savām mājām – par gaišu, mājīgu un sev mīļu vietu, kur īrēšanas laikā uzturēties ar prieku.

Piešķir sienām krāsu

Dod īres dzīvoklim otro elpu un padari to mājīgāku, nokrāsojot tā sienas citā - uzrunājošā krāsā. Ņemot vērā, ka liela daļa dzīvokļu īres tirgū ir baltā vai kādā citā neitrālā, gaišā tonī nokrāsotām sienām, krāsošanai nevajadzētu būt problēmai.  Ja budžets ir ierobežots, kā alternatīvu vari apsvērt domu nokrāsot vienu no sienām kādā izteiksmīgā krāsā, padarot to par īres dzīvokļa īpašo akcentu.

Tiesa, pirms ķeries pie krāsu rullīša, obligāti sazinies ar sava dzīvokļa īpašnieku, lai noskaidrotu, vai un vadoties pēc kādiem noteikumiem drīksti to darīt. Teorētiski it kā to nevajadzētu aizliegt, ja vien dzīvokli pēc izvākšanās nodosi atpakaļ saimniekam tieši tādā stāvoklī, kā saņēmi, taču vislabāk ir par to tiešām pārliecināties.

Ienes mājās zaļumus

Ekonomisks veids, kā īres dzīvokli padarīt mājīgāku, ir tajā turēt istabas augus. Vai, piemēram, laiku pa laikam doties uz tirgu un pārnest mājās grieztos ziedus. Zaļumi mājās ir noderīgi ne tikai, lai attīrītu gaisu – tie arī spēj piešķirt mājoklim dzīvīgumu un plašuma sajūtu.

Tekstūra grīdai

Dzīvīgumu īrētā mājoklī spēj ienest arī paklāji. Kā? Pirmkārt, tie samazina trokšņu līmeni, radot mierīgāku, relaksētāku atmosfēru. Otrkārt, tie jebkuru istabu padara mājīgāku. Treškārt, vai  nav jauki no rīta izcelt kājas no gultas un nolikt tās uz mīksta materiāla, nevis aukstas, gludas grīdas?

Izmanto spoguļus plašuma radīšanai

Pilsētā dzīvojošie nereti mitinās mazos īres dzīvoklīšos, tomēr pat nelielu un tumšu mājokli var padarīt omulīgu un priekpilnu, ja zina, kā to izdarīt. Lai piešķirtu telpai plašumu, izmanto spoguļus – tie atstaro gaismu. Lai sasniegtu vislabāko efektu un īres dzīvoklī ienestu gaišuma un plašuma sajūtu, novieto spoguli iepretim gaismas avotiem.

Neiegādājies nevajadzīgas mēbeles

Pat tad, ja dzīvoklī ir tikai dīvāns, nesteidzies ar citu mēbeļu iegādāšanos. Ja mēbeles tiek pirktas pirkšanas pēc, tas ne pie kā laba nenovedīs, jo, izvācoties no īres dzīvokļa, būsi ticis pie daudzām lietām, kas varbūt nemaz nav vajadzīgas. Tā vietā labāk esi pacietīgs un lēnām iepērc tikai to, kas ir patiešām vērtīgs, derīgs ilgtermiņā un pašam patīkams.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Aptauja: 60% Latvijas iedzīvotāju nekustamā īpašuma cenas šķiet neadekvāti augstas

23.09.2015

alt
alt

Ķīpsalā norisināsies nekustamā īpašuma izstāde "Realty & Investment 2015"

24.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

4

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā