Jauna tendence nekustamo īpašumu tirgū: mājokļa testēšana

Tagad jaunu dzīvokli var testēt tāpat kā automobili – padzīvot izvēlētajā objektā un tikai tad pieņemt galīgo lēmumu.

Tendence ir viegli izskaidrojama. Jauna mājokļa iegāde ir sarežģīts process, jo jāņem vērā ļoti daudzi kritēriji: atrašanās vieta, apkārtējā vide, infrastruktūra, dzīvokļa plānojums, platība, apdare, cena utt. Lēmums ikdienas dzīvi ietekmēs ilgtermiņā. Un ja nu tomēr nepatiks? Vai mainīsies apstākļi, piemēram, ģimenes locekļu skaits? Šādu apsvērumu dēļ daudzi cilvēki dod priekšroku dzīvokļa īrēšanai, jo nepieciešamības gadījumā vienmēr var kaut ko mainīt.

Lieliska mūsdienu alternatīva – īres līgums ar izpirkuma tiesībām. Šādu iespēju piedāvā uzņēmums Amber Pines, kurš būvē daudzdzīvokļu namus un pārdod biznesa klases dzīvokļus kompleksā Sky Garden Vaivaros. Kā tā darbojas, kādi ir noteikumi un kādi ieguvumi? Mēģināsim noskaidrot.
 
Mehānisms ļoti vienkāršs: dzīvoklis tiek īrēts, bet ikmēneša īres maksa tiek ieskaitīta kopējā dzīvokļa pirkuma cenā. Cilvēks, kurš izmanto šo iespēju, nezaudē naudu, kā tas notiek īres līguma attiecību līdzšinējā izpratnē, bet iegulda to nākotnes pirkumā. Tomēr ir daži nosacījumi. Īres maksa tiek aprēķināta pēc formulas – 1% no fiksētās īpašuma cenas. Īres līguma sākotnējais termiņš ir divi gadi. Pēc diviem gadiem vai varbūt ātrāk, ja īrnieks izlemj par labu īpašuma iegādei, viņam atliek samaksāt atlikušo pirkuma summu un dzīvoklis nonāk viņa īpašumā. Ja divi gadi ir pagājuši, bet īrnieks vēl nav gatavs dzīvokli pirkt, var turpināt īri un nopirkt dzīvokli jebkurā sev piemērotā brīdī, taču pirkuma cenā tiks ieskaitīta tikai pirmo divu gadu īres maksa.

Jāatzīst – īre ar izpirkuma tiesībām sadārdzina mājokļa cenu par 10%. Tomēr tas ir krietni mazāk, nekā izmantojot hipotekāro kredītu. Tiesa, ir vērts apsvērt ieguvumu - iespēju lietot dzīvokli, pirms vēl tā nopirkšanas. Jebkurā brīdī var atteikties no īres attiecībām un izvēlēto mājokli nopirkt. Īres līguma darbības laikā iznomātājam nav tiesību vienpusējā kārtā lauzt vienošanos un pārdot nekustamo īpašumu trešajai personai. Vēl viens papildu bonuss – mājokļa apdrošināšanu un īpašuma nodokli apmaksā iznomātājs, nevis īrnieks.

Nekustamā īpašuma testēšana jeb īre ar izpirkuma tiesībām ir mūsdienīgs risinājums un izdevīga hipotekārā kredīta alternatīva, jo hipotekāro kredītu noformēšana lielākoties nav viegls un ātrs process.

Vairāk informācijas par projektu skatīt šeit.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Krāsu ceļvedis: uzzini, kādi toņi ir piemērotākie katrai mājokļa istabai

25.09.2015

alt
alt

110 kvadrātmetrus lielu māju var uzbūvēt par aptuveni 72 000 eiro

28.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā