Eksperti: Ekonomiskā situācija Baltijā ir labvēlīga nekustamā īpašuma tirgus attīstībai

Rīgā norisinās pirmais Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forums, kura laikā eksperti secināja, ka patlaban ekonomiskā situācija Baltijā ir labvēlīga nekustamā īpašuma tirgus attīstībai. 

"DNB bankas" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš foruma laikā atzina, vispārējās ekonomikas perspektīvas Baltijā šobrīd ir diezgan labas. Eksporta izaugsme trijās valstīs paātrinās, jo bizness ir spējis pielāgoties norisēm un politiskajai situācijai Krievijas tirgū, savukārt izaugsme ES valstīs izskatās stabila, lai gan diezgan pieticīga.

"Nekustamā īpašuma tirgus Igaunijā ir atguvies vislabāk, tāpēc tam paredzama neliela izaugsme, ko veicinās algu pieaugums un patēriņš, kurš kaimiņzemē ir diezgan spēcīgs. Latvijā potenciāls augšupejai ir lielākais starp Baltijas valstīm, jo mājsaimniecību un uzņēmējdarbības parādu samazināšanās bija visilgākā un smagākā. Tāpēc neizbēgami šī procesa beigās mūsu valstī ir vislielākais potenciāls izaugsmes radītiem pārsteigumiem tirgū. Lietuvas nekustamā īpašuma tirgus atrodas pa vidu šīm abām galējībām," sacīja Strautiņš.

"Aplūkojot kopējo demogrāfisko situāciju Baltijā, rodas iespaids, ka tā nav labvēlīga. Tāpat kā mērot vidējo temperatūru slimnīcā, var iegūt viltus secinājumus. Izvērtējot datus sīkāk, varam atklāt, ka lielākajās Baltijas pilsētās ir neparasti liels skaits cilvēku vecumā no 25 līdz 35 gadiem, kas varētu būt vēl aktīvāki nekustamā īpašuma tirgus dalībnieki. Tādējādi varam prognozēt, ka tuvāko piecu līdz 10 gadu laikā situācija nekustamo īpašumu tirgū būs "tik laba, cik vien laba var būt"," secināja Lietuvas "Nordea" bankas finanšu eksperts Žīgimants Maurics.

"Swedbank Estonia" eksperts Tenu Mertsina norādīja, ka mājsaimniecību finansiālā situācija Baltijas valstīs pēdējo piecu gadu laikā ir ievērojami uzlabojusies - neto finanšu aktīvi ir palielinājušies, bet zemas procentu likmes veicina mājsaimniecību kredītportfeļa un ieguldījumu mājokļos pieaugumu.

"Privātais patēriņš Igaunijā aug aptuveni par 5% gadā, Latvijā - par 2,5% gadā. Mājsaimniecību kredītportfelis pieaug Igaunijā un Lietuvā, vienīgi Latvijā tas joprojām samazinās. Sabiedrība Baltijas valstīs kļūst arvien turīgāka un gatava arvien vairāk investēt," sacīja Mertsina.

Arī jurists Ģirts Rūda no biroja "Eversheds Bitāns" atzīst, ka šogad turpina pieaugt aktivitāte nekustamā īpašuma darījumu tirgū. "Lielāko interesi par objektu iegādi Latvijā saglabā Skandināvijas un Baltijas investori, kamēr interese no NVS valstu puses ir samazinājusies," sacīja Rūda.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Rīgā no Baltijas valstīm ir mazākā biroju platība uz vienu iedzīvotāju

29.09.2015

alt
alt

Valdība atbalsta piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas risinājumu: dzīvokļu īpašniekiem būs iespēja izpirkt zemi

29.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā