Soli pa solim līdz perfektam un viegli pārdodamam īpašumam

Pārdot īpašumu nenozīmē tikai ielikt sludinājumu un gaidīt, kad tam atradīsies pircējs. Lai nonāktu līdz darījumam, un tas būtu gan pircējam, gan pārdevējam izdevīgs, vēl pirms mājokļa izlikšanai nekustamo īpašumu tirgū ir jāpārbauda vairāki nozīmīgi faktori. Piemēram, jāsagatavo īpašums pārdošanai, jāizpēta tirgus tendences, pircēja vajadzības un vēl citi aspekti.

Iepazīšanās ar tirgu un pircēja vajadzības

Pirms mājokļa pārdošanas vajadzētu iepazīties ar situāciju nekustamo īpašumu tirgū. Lai saprastu tirgus tendences, ieteicams konsultēties, piemēram, ar nekustamo īpašumu aģentu. Tāpat profesionālis spēs palīdzēs, lai mājoklim vai dzīvoklim, kuru pārdod, tiktu noteikta pareizā cena, lai darījums būtu izdevīgs Tev, taču tajā pašā laikā spētu piesaistīt arī gana daudz potenciālo pircēju.

Cilvēki ir dažādi, tieši tādēļ gatavojot īpašumu pārdošanai, ieteicams padomāt par iespējami plašāku vecuma grupu vajadzību apmierināšanu. Proti, mājokli vajadzētu sagatavot tā, lai tas atbilst gan ģimenes vajadzībām, gan jaunam pārim ar aktīvu mājdzīvnieku, gan tajā pašā laikā būtu piemērots arī noslēgtam karjeristam, kurš dzīvo viens. Piemēram, plašu pircēju pulku spēj piesaistīt Rīga ar tās daudzajām iespējām - šeit ir gan brīnišķīga arhitektūra, darba iespējas, laba infrastruktūra pilsētas rajonos, skolu pieejamība, kā arī citi faktori.

Lai noskaidrotu, kādas ir potenciālā pircēja prasības, sazinies ar mākleri, jo tieši viņiem ir visciešākais kontakts ar pircējiem un viņi zina to biežākās vēlmes un vajadzības.

Tik ļoti svarīgais pirmais iespaids un jaunas vēsmas

Pircēji izvairās iegādāties īpašumus, kuri, piemēram, ir pārbāzti ar mēbelēm, kuros ir atlipušas tapetes, nepietiekams apgaismojums un tamlīdzīgi. Tieši tādēļ pirms pārdošanas iedomājies sevi pircēja vietā un paskaties uz savu īpašumu no malas, kā arī veic visas nepieciešamās korekcijas, piemēram, salabo plaisas sienās vai griestos un tamlīdzīgi.

Atceries, ka pirmais iespaids ir svarīgs ne tikai iepazīstoties ar svešinieku, bet arī pārdodot īpašumu. Proti, pircēja pirmais iespaids par māju vai dzīvokli ir balstīts uz to, cik aicinoša un kārtīga ir mājokļa ārpuse. Paturot to prātā, paskaties uz savu īpašumu no malas un, ja nepieciešams, parūpējies par durvju, pagalma vai kā cita izskata, lai pircēja uzmanību izdotos piesaistīt jau pašā sākumā.

Ja esi dzīvokļa īpašnieks, pirms pircēja uzņemšanas kārtīgi nomazgā durvis, vai, ja nepieciešams, noklāj tās ar svaigu krāsas kārtu. Savukārt, ja esi mājas saimnieks, pārliecinies par kārtību un tīrību pagalmā un dārzā, ja tāds ir. Tīrs baseins, vesels, nesaplaisājis slieksnis, nopļauts zālājs, kopti augļu koki un sakopti celiņi, kuri ved uz māju, radīs labu pirmo iespaidu par īpašumu.

Svarīga detaļa mājoklī ir tapetes. Lai arī cik ļoti esi sajūsmināts par tapetēm, kuras esi izvēlējies savam mājoklim, pārdodot īpašumu, labāk izvēlēties kaut svaigu un neitrālu. Ideālā variantā nokrāso sienas baltā krāsā, jo tā potenciālam dosi iespēju pēc īpašuma iegādes piešķirt mājoklim savas personības auru, nokrāsojot sienas viņu pašu izvēlētajā krāsā.

Tikpat svarīga, kā sienas, ir arī grīda. Piemērotākais grīdas segums būtu koks, jo tas piešķir mājoklim vērtību, kā arī eleganci.

Iegādājoties mājokli, vēl viena pircējam svarīga detaļa ir apgaismojums. Galvenajam tā avotam vajadzētu būt dabīgajai gaismai, tāpēc nododot māju vai dzīvokli pārdošanai ieteicams noņemt vecos, kā arī aizvietot bojātos vai novecojušos gaismas ķermeņus ar jauniem.

Rezultātā – smaržas un svaigums

Potenciālā pircēja vizītes laikā mājoklim ir jābūt kārtīgam un tīram. Tādēļ pirms sludinājuma ievietošanas un pircēju satikšanas aizvāc visu nevajadzīgo, tajā skaitā arī dažādus sīkumus, piemēram, savu zobu birstīti, kas vēl pamanījusies palikt vannas istabā. Novāc ne vien mēbeles, kuras nevar lietot un vecos aizkarus, bet arī iztīri plauktus un skapjus.

Pēc tam izslauki un izmazgā grīdas, ja nepieciešams, noklāj ar jaunu krāsas kārtu sienas, uzlabo vannas istabu un attīri māju vai dzīvokli no nepatīkamiem aromātiem (dzīvnieku smakām, atkritumiem, un tā tālāk).

Kad gaidi pircēju, veic vēl pēdējās darbības, lai īpašumam piešķirtu svaiguma noskaņu. Piemēram, saliec vāzēs svaigus, smaržīgus ziedus, kā arī izvēdini telpu.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES City24.lv UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

City24.lv piedāvā: septembrī skatītāko aktīvo objektu saraksta pirmajā vietā unikāla māja Sakas pagastā

02.10.2015

alt
alt

Baltijas valstu jaunie projekti saņem balvu Baltic Prix d’Excellence 2015

05.10.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Īpašumi Kurzemē - jūras krasta tuvums un kultūrvēsturiskais mantojums

2

9 pazīmes, ka īrpirkums ir tava iespēja iegādāties sev dzīvokli

3

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

4

Klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos!

5

Ieteikumi, kā iekārtot mājokli, ja ģimenē aug bērni

6

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

City24 redaktora izvēle

alt

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

alt

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

alt

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!