Uzlabo pašsajūtu, ievērojot piecus mājokļa iekārtošanas padomus

Iespējams, kādreiz esi sajutis, ka dzīvesvietā kaut kas nav tā, kā vajadzētu. Tas, iespējams, liecina, ka neesi uz vienas nots ar apkārt esošo, jo tas, kā iekārtots mājoklis, iespaido cilvēka garastāvokli un pašsajūtu. Par laimi, mūsu rokās ir spēja radīt pozitīvu apkārtējo  vidi un ļaut sev justies laimīgākam un mierīgākam.

Tas, kā jūtamies kādā vietā, ir cieši saistīts ar mūsu ķermeni, prātu un smadzenēm. Proti, ir piecas smadzeņu aktivitātes zonas, kas reaģē uz apkārtējo vidi, tātad, arī mājokli, kurā pavadām lielu daļu mūsu laika. Pirmā no tām ir uztvere un sajūtas, kas nosaka, kā mēs redzam, dzirdam, saožam un tamlīdzīgi. Otrā atbild par mācīšanos un atmiņu, trešā – par lēmumu pieņemšanu. Ceturtās ir emocijas, kas nosaka, kas mūs dara laimīgus vai bēdīgus, bet piektā ir kustības.

Lai ik reizi, kad ienāc pa mājokļa durvīm, pārņemtu pozitīvas emocijas, dzīvesvietu  vajadzētu iekārtot atbilstoši mūsu ķermeņa vajadzībām.

Apgaismojums sajūtām un uztverei

Katram cilvēkam ir savs bioloģiskais ritms. Kamēr ķermenis spēj saglabāt regulāru cirkadiāno ritmu un pārmaiņas apkārtējā vidē to neietekmē, citādi ir ar garastāvokli. Proti, ja, piemēram, ar spilgtu gaismu tiek pārtraukts miega cikls, smadzenes uz to reaģē negatīvi.
Lai izvairītos no negatīvām sajūtām, maini mājokļa apgaismojumu. Nomaini uzkrītošās, gaišās lampas pret neuzkrītošāku variantu. Lai neiejauktos bioloģiskajā ritmā, labāk gulētu un justos laimīgāks, ideāli mājoklim ir izvēlēties lampas, kurām var regulēt gaismas spilgtumu.

Objekti ar apaļiem stūriem labākai atmiņai

Palielini savas mācīšanās un atmiņas spējas, iekļaujot interjerā mēbeles vai citus objektus ar noapaļotiem stūriem. Interjera elementi ar asiem stūriem cilvēkā pat negribot rada trauksmes un briesmu sajūtu, savukārt apaļi objekti rada apmierinātību un iedvesmo smadzenes būt aktīvākām.

Tas gan nenozīmē, ka tagad aso stūru dēļ jāmet ārā pusdienu galds vai iemīļotā gulta. Derēs arī kompromiss - atstāj tos savā mājoklī, taču papildini ar dažādiem apaļiem objektiem. Piemēram, uz četrstūrainā galda novieto lielu, apaļu vāzi ar ziediem vai gultai iegādājies jaunus, apaļus spilvenus.

Plāns vieglākai lēmumu pieņemšanai

Lēmumu pieņemšana ir sarežģīts process, no kura smadzenes kādā brīdī var nogurt. Kad tā notiek, cilvēki izvēlas vieglāko variantu (ko parasti nedarītu). Piemēram, tā vietā, lai pagatavotu maltīti, to pasūta.

Lai tā nenotiktu, padari lēmumu pieņemšanu vienkāršāku. Piemēram, izveido iknedēļas mājokļa tīrīšanas plānu. Ieplāno, kad mazgāsi grīdas, kad iznesīsi atkritumus, lai vairs nebūtu sev jājautā, vai un kad kārtot dzīvokli. Vai, piemēram, turpat pie durvīm novieto miskasti, kurā uzreiz izmest nevajadzīgās vēstules, kuras atnākušas pa pastu (tā vietā, lai pēc tam domātu, ko ar tām iesākt).

Zaļumi labai pašsajūtai

Cilvēkiem ir dabiska saikne ar citām dzīvām būtnēm, tajā skaitā – arī augiem. Dabas dotās veltes spēj uzlabot cilvēka emocionālo pašsajūtu, samazina stresu un palielina spēju koncentrēties. Tieši tādēļ ir ieteicams savā mājā vai dzīvoklī ieviest augus. Tas, kādus augus izvēlēties, atkarīgs no mājokļa apgaismojuma, apmēriem un laika, ko vari tiem veltīt. Darbīgiem cilvēkiem noderēs, piemēram, alveja vai kallas, jo tie prasa salīdzinoši maz rūpju.

Interjera pārveidošana apmierinātības sajūtai

Cilvēka ķermenī ir tāda ķīmiska viela kā dopamīns, kas mums dod motivāciju atklāt apkārtējo vidi. Pārmaiņas vidē var uzlabot pašsajūtu, tādēļ reizi dažos gados veic lielo tīrīšanu – izmet ārā visu nevajadzīgo, pārkrāso sienas un maini telpas izkārtojumu. Piešķir telpai svaigu elpu – tas radīs apmierinātības sajūtu. 

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES City24.lv UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

SOLITŪDES PARKS: 1 000 EUR atlaide par katru dzīvokļa istabu

05.10.2015

alt
alt

Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs savu mājokli nav remontējis vairāk nekā piecus gadus

07.10.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

5

Skanstes City /DUNTE jaunais veidols

City24 redaktora izvēle

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"