Uzlabo pašsajūtu, ievērojot piecus mājokļa iekārtošanas padomus

Iespējams, kādreiz esi sajutis, ka dzīvesvietā kaut kas nav tā, kā vajadzētu. Tas, iespējams, liecina, ka neesi uz vienas nots ar apkārt esošo, jo tas, kā iekārtots mājoklis, iespaido cilvēka garastāvokli un pašsajūtu. Par laimi, mūsu rokās ir spēja radīt pozitīvu apkārtējo  vidi un ļaut sev justies laimīgākam un mierīgākam.

Tas, kā jūtamies kādā vietā, ir cieši saistīts ar mūsu ķermeni, prātu un smadzenēm. Proti, ir piecas smadzeņu aktivitātes zonas, kas reaģē uz apkārtējo vidi, tātad, arī mājokli, kurā pavadām lielu daļu mūsu laika. Pirmā no tām ir uztvere un sajūtas, kas nosaka, kā mēs redzam, dzirdam, saožam un tamlīdzīgi. Otrā atbild par mācīšanos un atmiņu, trešā – par lēmumu pieņemšanu. Ceturtās ir emocijas, kas nosaka, kas mūs dara laimīgus vai bēdīgus, bet piektā ir kustības.

Lai ik reizi, kad ienāc pa mājokļa durvīm, pārņemtu pozitīvas emocijas, dzīvesvietu  vajadzētu iekārtot atbilstoši mūsu ķermeņa vajadzībām.

Apgaismojums sajūtām un uztverei

Katram cilvēkam ir savs bioloģiskais ritms. Kamēr ķermenis spēj saglabāt regulāru cirkadiāno ritmu un pārmaiņas apkārtējā vidē to neietekmē, citādi ir ar garastāvokli. Proti, ja, piemēram, ar spilgtu gaismu tiek pārtraukts miega cikls, smadzenes uz to reaģē negatīvi.
Lai izvairītos no negatīvām sajūtām, maini mājokļa apgaismojumu. Nomaini uzkrītošās, gaišās lampas pret neuzkrītošāku variantu. Lai neiejauktos bioloģiskajā ritmā, labāk gulētu un justos laimīgāks, ideāli mājoklim ir izvēlēties lampas, kurām var regulēt gaismas spilgtumu.

Objekti ar apaļiem stūriem labākai atmiņai

Palielini savas mācīšanās un atmiņas spējas, iekļaujot interjerā mēbeles vai citus objektus ar noapaļotiem stūriem. Interjera elementi ar asiem stūriem cilvēkā pat negribot rada trauksmes un briesmu sajūtu, savukārt apaļi objekti rada apmierinātību un iedvesmo smadzenes būt aktīvākām.

Tas gan nenozīmē, ka tagad aso stūru dēļ jāmet ārā pusdienu galds vai iemīļotā gulta. Derēs arī kompromiss - atstāj tos savā mājoklī, taču papildini ar dažādiem apaļiem objektiem. Piemēram, uz četrstūrainā galda novieto lielu, apaļu vāzi ar ziediem vai gultai iegādājies jaunus, apaļus spilvenus.

Plāns vieglākai lēmumu pieņemšanai

Lēmumu pieņemšana ir sarežģīts process, no kura smadzenes kādā brīdī var nogurt. Kad tā notiek, cilvēki izvēlas vieglāko variantu (ko parasti nedarītu). Piemēram, tā vietā, lai pagatavotu maltīti, to pasūta.

Lai tā nenotiktu, padari lēmumu pieņemšanu vienkāršāku. Piemēram, izveido iknedēļas mājokļa tīrīšanas plānu. Ieplāno, kad mazgāsi grīdas, kad iznesīsi atkritumus, lai vairs nebūtu sev jājautā, vai un kad kārtot dzīvokli. Vai, piemēram, turpat pie durvīm novieto miskasti, kurā uzreiz izmest nevajadzīgās vēstules, kuras atnākušas pa pastu (tā vietā, lai pēc tam domātu, ko ar tām iesākt).

Zaļumi labai pašsajūtai

Cilvēkiem ir dabiska saikne ar citām dzīvām būtnēm, tajā skaitā – arī augiem. Dabas dotās veltes spēj uzlabot cilvēka emocionālo pašsajūtu, samazina stresu un palielina spēju koncentrēties. Tieši tādēļ ir ieteicams savā mājā vai dzīvoklī ieviest augus. Tas, kādus augus izvēlēties, atkarīgs no mājokļa apgaismojuma, apmēriem un laika, ko vari tiem veltīt. Darbīgiem cilvēkiem noderēs, piemēram, alveja vai kallas, jo tie prasa salīdzinoši maz rūpju.

Interjera pārveidošana apmierinātības sajūtai

Cilvēka ķermenī ir tāda ķīmiska viela kā dopamīns, kas mums dod motivāciju atklāt apkārtējo vidi. Pārmaiņas vidē var uzlabot pašsajūtu, tādēļ reizi dažos gados veic lielo tīrīšanu – izmet ārā visu nevajadzīgo, pārkrāso sienas un maini telpas izkārtojumu. Piešķir telpai svaigu elpu – tas radīs apmierinātības sajūtu. 

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES City24.lv UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

SOLITŪDES PARKS: 1 000 EUR atlaide par katru dzīvokļa istabu

05.10.2015

alt
alt

Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs savu mājokli nav remontējis vairāk nekā piecus gadus

07.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība