Mežaparkā top viens no Latvijā vērienīgākajiem nekustamā īpašuma projektiem

Pabeigta Rīgā nebijuša elitāra dzīvojamā kompleksa «Mežaparka Rezidences» pirmā kārta, investējot 18 miljonus eiro. Rīdzinieku iecienītajā Mežaparkā SIA «Domuss» īsteno vienu no līdz šim vērienīgākajiem projektiem galvaspilsētā - oriģināla dzīvojamo ēku kompleksa «Mežaparka Rezidences» izveidi 31 hektāra platībā, tādējādi atgriežot pilsētvidei Mežaparka teritoriju, kas vairākus gadu desmitus bija mākslīgi izolēta un norobežota. Projekta pirmajā kārtā jau ieguldīti 18 miljoni eiro, bet kopējais «Domuss» mātes uzņēmuma ASV investoru grupas «NCH Capital» investīciju apjoms iecerēts ap 40 miljoniem eiro.
 
Projekts tiek īstenots starp kluso Kokneses prospektu un darbīgo Gustava Zemgala gatvi, kādreizējā armijas noliktavas teritorijā, plānojot apbūvēt vairāk nekā 145 zemes gabalus. Pirmajā kārtā būvniecības uzņēmums SIA "Merks" veicis apjomīgus teritorijas labiekārtošanas darbus: izbūvēta infrastruktūra un apzaļumota teritorija, izveidotas jaunas, bruģētas un apgaismotas ielas un gājēju celiņi, ierīkotas komunikācijas. Izbūvēts arī iespaidīgs akustiskais skaņas valnis gar Gustava Zemgala gatvi, uzberot 160 000 kubikmetru grunts sešu metru augstumā un to apzaļumojot.

2016. gada maijā "Mežaparka Rezidences" uzsāks pirmo ēku būvniecību. Kopumā pirmās kārtas ietvaros plānots uzbūvēt 4 villas, 4 divģimeņu mājas, 22 dzīvokļu māju trijos stāvos un 7 sekciju rindu māju, kuru būvniecību iecerēts pabeigt 2017. gada rudenī.

Projektā ir iespēja iegādāties arī neapbūvētus zemes gabalus, kuru tirdzniecība šobrīd jau ir sākusies sadarbībā ar SIA "Baltic Sotheby’s International Realty". Klienti uz saviem zemes gabaliem varēs būvēt kopējai koncepcijai atbilstošas villas vai dvīņu mājas, kā arī iegādāties jau gatavas, oriģinālas villas, divģimeņu un rindu mājas vai dzīvokļus, tādējādi sniedzot iespēju tik iecienītajā Rīgas rajonā iegūt īpašumā jaunas mājas vismaz 200 ģimenēm. Teritorijā bez dzīvojamām ēkām būs vieta arī publiskiem objektiem, piemēram, nelieliem birojiem, pakalpojumu un sporta objektiem, padarot šo vietu nevis par noslēgtu komūnu, bet gan noteiktās tās daļās pieejamu ikvienam pilsētas iedzīvotājam. "Mežaparka Rezidences" teritorija tiek apsaimniekota un apsargāta, un tā būs atvērta un pieejama ikvienam interesentam.

"Mēs esam vieni no retajiem projektu attīstītājiem, kuri, ievērojot tradicionālo Mežaparka apbūvi, ir lēmuši par labu mazstāvu apbūvei, nevis daudzstāvu dzīvokļu ēku būvniecībai, nezaudējot Mežaparkam tik raksturīgo zaļo vidi, kultūrvēsturisko apbūvi un noslēgtību no intensīvās pilsētas dzīves. Uzdrošinos apgalvot, ka tik apjomīgs privātā investora realizēts projekts līdz šim nav veikts ne vien Rīgā, bet arī Latvijā un ierobežoto Mežaparkā pieejamo teritoriju dēļ tas būs pieprasīts," vērtē SIA Domuss direktors Ralfs Jansons.

"Mežaparka Rezidences" koncepcijas un dažu villu autors ir arhitekts Andris Kronbergs. Savrupnamus, ar pietāti izturoties pret Mežaparkam iezīmīgo apbūvi un ēku kompleksam harmoniski iekļaujoties vidē, projektējuši arī tādi Latvijas un ārvalstu labākie arhitekti, kā Reinis Liepiņš, Gatis Didrihsons, Diāna Zalāne, Inga Piņķe, Sandra Paulsone, Līga Platais, un arī ASV atzītais arhitekts Vladimirs Arsene.

Interesanti fakti:

• Projekta pirmajā kārtā ievilkti vairāk nekā 29 000 m kabeļu un cauruļu (pilsētas ūdens un kanalizācija, elektrība, gāze).

• Iestādīts vairāk nekā 2000 Mežaparkam tik raksturīgo dažādu šķirņu priežu, kā arī kadiķi, lapegles, rozes u.c. augi. Kopumā iestādīts ap 13 000 jaunu augu.

• Rūpēs par potenciālo iemītnieku komfortabliem dzīves apstākļiem vides izpētes uzņēmums SIA Estonian, Latvian & Lithuanian Environment veica akustikas mērījumus un izstrādāja ieteikumus apkārtējās vides trokšņa samazināšanai. Tāpēc projekta pirmajā kārtā tika izbūvēts iespaidīgs akustiskais skaņas valnis, kas jau tagad ļauj secināt, ka pilsētas trokšņi šajā teritorijā neieplūst. 

Vairāk informācijas meklē šeit.

 

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Durvis jaunajiem iemītniekiem vērusi unikāla pērle Rīgas centrā – augstākās klases apartamentu nams "Club Central Residence"

07.10.2015

alt
alt

Iespēja pieteikties zemes nomas tiesībām uz zemesgabalu Lubānas ielas rajonā

08.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība