Minimālisms interjera dizainā: mazāk reizēm tiešām ir vairāk

Tas, kā iekārtot mājokli, ir atkarīgs no katra paša, tomēr reizēm vietā ir teiciens «mazāk ir vairāk». Mantas katrā dzīvokļa stūrī, gleznu kolāžas pie sienām, dažādi dekori malu malās – tā visa var būt par daudz. Ja sirds tā vien alkst pēc askētiskāka dzīves stila, bet nezini, ar ko sākt, piedāvājam iedvesmoties no minimālisma.

Minimālisms ir askētisks, no Japānas aizgūts interjera dizaina stils, kas padara telpu vizuāli vieglāk uztveramu. Par to nudien varētu teikt, ka "skaistums slēpjas vienkāršībā", jo tā vietā, lai domātu, ko vēl pievienot tā izdekorētajai istabai, minimālisms paredz darīt tieši pretējo. Proti, pirms mēbeļu vai dekoru iegādes nopietni apsvērt, vai tiešām šis objekts būs noderīgs.

Minimālisms ir ideāli piemērots tiem cilvēkiem, kuriem pēc garajām un aktīvajām darba dienām gribas mieru un relaksāciju. Mājoklī, kurā valda haoss un uz aktivitāti stimulējoši mākslas darbi vai citi priekšmeti, ar kuriem to esi piepildījis, nedod vēlamo mieru, savukārt minimālisms rada nomierinošu un atslābinātu gaisotni.

Kā iekārtot mājokli minimālisma stilā:

• Rūpīgi izvēlies mēbeles – minimālisms ir interjera stils, kurā izmanto tikai nepieciešamākos priekšmetus. Tas nozīmē, ka pirms krēsla, galda, taburetes vai jebkā cita iegādes vispirms ir jāapdomā, vai šī mēbele tiešām būs noderīga dzīvesvietai. Tai ir jābūt maksimāli funkcionālai, ērtai, bet tajā pašā laikā arī jāatbilst telpas kopējai kompozīcijai un noskaņai.

• Nemiksē dažādus stilus – lai arī ir aizraujoši kombinēt dažādu ēru stilus, ir sarežģīti stilus sakombinēt tā, lai tie būtu balansā un ideāli papildinātu viens otru. Lai nerastos haoss un savastarpēja disonanse, interjerā izmanto tikai vienu stilu.

• Sabalansēta vide – balanss ir vēl viens rīks, ar kura palīdzību ikvienu mājokļa istabu vari padarīt vienkāršāku un līdz ar to arī vizuāli vieglāk uztveramu. Mūsu acīm patīk simetrija, jo tā rada miera un brīvības sajūtu.

• Izvēlies izmantot monohromatisku krāsu paleti – dekorē istabu vienas krāsas dažādos toņos. Tas atvieglos ne tikai dekoru izvēli un pieskaņošanu mājoklim, bet arī atstās rīcības brīvību nākotnē. Proti, ja pēc kāda laika izdomāsi, ka vienkrāsaina istaba ir pārāk garlaicīga, būs vieglāk tai pieskaņot kādu citu krāsu.

• Izmanto dabas elementus – minimālismam piestāv dažādi mātes dabas doti elementi, tādēļ iekļauj interjerā organiskus, dabīgus materiālus, piemēram, koku.

• Minimālisms nenozīmē bezkrāsainību, tādēļ, ja nevēlies, lai istaba būtu tikai vienas krāsas toņos, vari to miksēt ar, augstākais, vēl divām krāsām. Ideālā variantā izmanto neitrālu un kontrastējošu krāsu kombināciju, jo tādējādi radīsi istabā izsmalcinātības noskaņu.

• Ja mājoklī ir skaista koka grīda, nenosedz to ar paklājiem. Eksperimentē un noņem paklāju no grīdas, jo tādējādi istabu padarīsi plašāku un vienkāršāku. Ja tomēr vēlies, lai grīda būtu noklāta, piemēram, lai labāk uzglabātu siltumu vai klusinātu kaimiņu radītās skaņas, izvēlies interjerā iekļaut izsmalcinātus un maksimāli vienkāršus paklājus.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

KONKURSS: Ievieto savu perfekto sludinājumu un laimē!

09.10.2015

alt
alt

Sertificēti nekustamo īpašumu aģenti sniegs bezmaksas konsultācijas izstādē "Māja. Dzīvoklis 2015"

12.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks