Remonta veikšana mājoklī sievietēm rada lielāku stresu nekā vīriešiem

Saistībā ar mājoklī veicamo remontu sievietes daudz biežāk nekā vīrieši izjūt stresu un satraukumu, secināts pēc «DNB bankas» pasūtījuma veiktajā aptaujā.

Iespējams, tas tādēļ, ka puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju neizmanto speciālistu palīdzību, bet remontu veic tikai pašu spēkiem, norāda banka.

Lūdzot skalā no viens līdz desmit novērtēt, ar cik augstu stresa līmeni saistās mājokļa remonta veikšana, vīrieši biežāk atzīmējuši "2" (16,5%), "3" (13,9%) un "5" (16,5%) balles, kas nozīmē, ka remonta veikšana radījusi salīdzinoši maz satraukumu un stresa situāciju.

Cita aina paveras sievietēm - viņas visbiežāk atzīmējušas "6" (14,3%), "7" (15,6%) un "8" (16,9%) balles, kas liecina par ne vienu vien satraukuma brīdi remonta laikā. Kopumā remonta laikā katrs desmitais vīrietis izjūt pavisam nelielu, būtībā neesošu stresu (viena balle), savukārt katra desmitā sieviete izjūt nemitīgu, augstu stresa līmeni (10 balles).

Kā liecina aptaujas rezultāti, katrs ceturtais (27,2%) aptaujātais Latvijas iedzīvotājs remonta veikšanai izmantojis profesionālu amatnieku (krāsotāju, špaktelētāju utt.) palīdzību. Katrs piektais (19,5%) remonta laikā izmantojis santehniķa pakalpojumus, bet 16,6% - elektriķa pakalpojumus. Tikai 3,2% aptaujāto remonta veikšanas procesā konsultējušies ar interjera dizaineru.

Tajā pašā laikā 51% respondentu remontu veikuši pilnībā pašu spēkiem. Savukārt katrs trešais remontu īstenojis daļēji saviem spēkiem, piesaistot draugu vai radu palīdzību.

Vīrieši biežāk nekā sievietes remontu veic pašu spēkiem (attiecīgi 54,8% un 47,5%). Tajā pašā laikā vīrieši biežāk nekā sievietes izmanto arī tādu speciālistu kā santehniķis (attiecīgi 23,8% un 15,5%) un elektriķis (attiecīgi 17,9% un 15,5%) palīdzību.

Gandrīz katrs trešais (28,7%) respondents remontu ir paveicis aptuveni viena mēneša laikā. Tomēr katram piektajam remonts aizņēmis ilgāku laiku - divus līdz trīs mēnešus. Ir arī tādi supervaroņi, kuri ar nelieliem remontdarbiem pamanās tikt galā nedēļas laikā (17,2%).

Apjomīgāka remonta laikā gan jārēķinās ar ilgāku laika posmu - nelielai respondentu daļai remontdarbi tiek veikti pusgada (5,2%) vai pat ilgāk nekā pusgada (4%) laikā.

Ātrus, nelielus nedēļas laikā veicamus remontdarbus visbiežāk izmantojuši jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem (24,2%). Savukārt nopietnākus remontdarbus divu līdz trīs mēnešu laikā visbiežāk veikuši respondenti vecumā no 46 līdz 55 gadiem (24,7%).

Kā liecina aptaujas rezultāti, sievietes biežāk nekā vīrieši ļaujas īsiem, reizēm spontāniem remontdarbiem nedēļas laikā (attiecīgi 21% un 13,1%). Savukārt laikietilpīgākus remontdarbus biežāk veic vīrieši. 

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Spalvas, košās rudens lapas un vīna pudeles: dekori mājoklim rudens un ziemas sezonā

12.10.2015

alt
alt

Mājokļu cenu pieaugumu prognozē 43% iedzīvotāju

12.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos