Remonta veikšana mājoklī sievietēm rada lielāku stresu nekā vīriešiem

Saistībā ar mājoklī veicamo remontu sievietes daudz biežāk nekā vīrieši izjūt stresu un satraukumu, secināts pēc «DNB bankas» pasūtījuma veiktajā aptaujā.

Iespējams, tas tādēļ, ka puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju neizmanto speciālistu palīdzību, bet remontu veic tikai pašu spēkiem, norāda banka.

Lūdzot skalā no viens līdz desmit novērtēt, ar cik augstu stresa līmeni saistās mājokļa remonta veikšana, vīrieši biežāk atzīmējuši "2" (16,5%), "3" (13,9%) un "5" (16,5%) balles, kas nozīmē, ka remonta veikšana radījusi salīdzinoši maz satraukumu un stresa situāciju.

Cita aina paveras sievietēm - viņas visbiežāk atzīmējušas "6" (14,3%), "7" (15,6%) un "8" (16,9%) balles, kas liecina par ne vienu vien satraukuma brīdi remonta laikā. Kopumā remonta laikā katrs desmitais vīrietis izjūt pavisam nelielu, būtībā neesošu stresu (viena balle), savukārt katra desmitā sieviete izjūt nemitīgu, augstu stresa līmeni (10 balles).

Kā liecina aptaujas rezultāti, katrs ceturtais (27,2%) aptaujātais Latvijas iedzīvotājs remonta veikšanai izmantojis profesionālu amatnieku (krāsotāju, špaktelētāju utt.) palīdzību. Katrs piektais (19,5%) remonta laikā izmantojis santehniķa pakalpojumus, bet 16,6% - elektriķa pakalpojumus. Tikai 3,2% aptaujāto remonta veikšanas procesā konsultējušies ar interjera dizaineru.

Tajā pašā laikā 51% respondentu remontu veikuši pilnībā pašu spēkiem. Savukārt katrs trešais remontu īstenojis daļēji saviem spēkiem, piesaistot draugu vai radu palīdzību.

Vīrieši biežāk nekā sievietes remontu veic pašu spēkiem (attiecīgi 54,8% un 47,5%). Tajā pašā laikā vīrieši biežāk nekā sievietes izmanto arī tādu speciālistu kā santehniķis (attiecīgi 23,8% un 15,5%) un elektriķis (attiecīgi 17,9% un 15,5%) palīdzību.

Gandrīz katrs trešais (28,7%) respondents remontu ir paveicis aptuveni viena mēneša laikā. Tomēr katram piektajam remonts aizņēmis ilgāku laiku - divus līdz trīs mēnešus. Ir arī tādi supervaroņi, kuri ar nelieliem remontdarbiem pamanās tikt galā nedēļas laikā (17,2%).

Apjomīgāka remonta laikā gan jārēķinās ar ilgāku laika posmu - nelielai respondentu daļai remontdarbi tiek veikti pusgada (5,2%) vai pat ilgāk nekā pusgada (4%) laikā.

Ātrus, nelielus nedēļas laikā veicamus remontdarbus visbiežāk izmantojuši jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem (24,2%). Savukārt nopietnākus remontdarbus divu līdz trīs mēnešu laikā visbiežāk veikuši respondenti vecumā no 46 līdz 55 gadiem (24,7%).

Kā liecina aptaujas rezultāti, sievietes biežāk nekā vīrieši ļaujas īsiem, reizēm spontāniem remontdarbiem nedēļas laikā (attiecīgi 21% un 13,1%). Savukārt laikietilpīgākus remontdarbus biežāk veic vīrieši. 

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Spalvas, košās rudens lapas un vīna pudeles: dekori mājoklim rudens un ziemas sezonā

12.10.2015

alt
alt

Mājokļu cenu pieaugumu prognozē 43% iedzīvotāju

12.10.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

5

Skanstes City /DUNTE jaunais veidols

City24 redaktora izvēle

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"