Apkures sezonas sākumā plīst radiatori

Līdz ar apkures sezonas sākšanu pagājušajā nedēļā Latvijā uzradušās arī pirmās likstas ar apkures sistēmām, secina apdrošināšanas sabiedrība «If Apdrošināšana».

Tā saņēmusi jau vairākus iesniegumus no daudzdzīvokļu mājokļu īpašniekiem, kuriem pašu vai kaimiņu dzīvoklī plīsuši radiatori un ir applūdinātas telpas.

2015./2016.gada apkures sezona tika sākta 5.oktobrī, un tūlīt pēc tam palielinājās arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par applūdinātiem dzīvokļiem apkures sistēmu avāriju dēļ. Patlaban puse no "If Apdrošināšanā" saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem ir saistīti ar problēmām apkures sistēmās - tās bieži ir novecojušas vai vienkārši nekvalitatīvi uzstādītas, un vidējais zaudējumu apmērs pēc ūdens noplūdēm svārstās robežās no 500 līdz 1500 eiro.

Piemēram, 6.oktobrī "If Apdrošināšanā" saņemts klientes iesniegums par dzīvoklim nodarītiem zaudējumiem 1500 eiro apmērā. Noskaidrots, ka uzreiz pēc apkures pieslēgšanas daudzdzīvokļu namam Rīgā, Kaņiera ielā, tika noplūdināts dzīvoklis, sabojājot tā griestus, lielāko daļu sienu un grīdu pārklājumu. Kliente iesniegumā ir norādījusi, ka izsauktā avārijas brigāde par dzīvokļa applūšanas iemeslu uzskata apkures sistēmas bojājumus.

Savukārt 7.oktobrī pēc apkures pieslēgšanas namam Rīgā, Ģertrūdes ielā, neizturot spiedienu, kādā dzīvoklī saplīsa radiators. Nama apsaimniekotājs norādījis, ka, uzstādot radiatorus, meistari nav pienācīgi pievilkuši skrūves un uzreiz pēc apkures pieslēgšanas viens no radiatoriem sācis tecēt. Patlaban dzīvoklim nodarītie zaudējumi aprēķināti vairāk nekā 700 eiro apmērā.

"Liela daļa no notikušajām noplūdēm ir saistāma ar novecojušajām apkures sistēmām padomju laikos būvētajās ēkās. Tāpat nereti, taupot līdzekļus, mājokļos tiek uzstādīti lēti un nekvalitatīvi radiatori un cauruļvadi. Beidzoties apkures sezonai, no radiatoriem tiek izlaists šķidrums, tie no iekšpuses sāk rūsēt un, atsākoties apkures sezonai, neiztur spiedienu un plīst," skaidro "If Apdrošināšanas" Īpašuma produkta vadītājs Endijs Melecis.

Lai izvairītos no negadījuma, apdrošinātājs aicina regulāri pārbaudīt, vai apkures un apsildes ierīces, ūdens apgādes tīkls un sadzīves tehnika ir darba kārtībā. Cauruļvadiem un apkures sistēmām nevajadzētu būt vecākiem par 30 gadiem. Ja cauruļvadi ir vecāki, regulāri jāpārbauda, vai tie ir kārtībā. Īpaši bīstamas var būt dzelzs caurules, jo tās rūsē. Ar vara caurulēm šādu problēmu nav. Pirms ziemas iestāšanās neapkurināmās telpās jāiztukšo ūdens sistēmas, jo tās var aizsalt. Pagrabos mantas jāglabā augstāk par grīdas virsmu, lai tās pasargātu no bojājumiem noplūdes gadījumā. Pirms ilgākas prombūtnes būtu jāaizgriež ūdens padeves krāni, lai prombūtnes laikā, plīstot cauruļvadiem, nenodarītu zaudējumus ne savam, ne kaimiņu īpašumam.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES City24.lv UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Gada griezumā īres cenas mazliet samazinājušās

12.10.2015

alt
alt

Investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijas valstīs: 574 miljoni eiro

13.10.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

2

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

3

2018. gada interjera dizaina aktualitāte - Amtico Vinila grīdas

4

Ģimeniski, mūsdienīgi un aktīviem cilvēkiem piemēroti: karstākie jaunie "Bonava Latvija" projekti

5

Dzīve ūdens ieskautā vietā

6

"Sky Garden" Atvērto durvju dienās – līdz 20 000 eiro vērta dāvana!

City24 redaktora izvēle

alt

Jautrākai bērnībai: idejas, kā ar krāsām bērnistabā radīt priekpilnu vidi

alt

Premium īpašumu tirgus - arvien pieejamāks vietējam pircējam

alt

Šogad Rīgas jauno projektu tirgus tiks papildināts ar 2000 jauniem dzīvokļiem