Apkures sezonas sākumā plīst radiatori

Līdz ar apkures sezonas sākšanu pagājušajā nedēļā Latvijā uzradušās arī pirmās likstas ar apkures sistēmām, secina apdrošināšanas sabiedrība «If Apdrošināšana».

Tā saņēmusi jau vairākus iesniegumus no daudzdzīvokļu mājokļu īpašniekiem, kuriem pašu vai kaimiņu dzīvoklī plīsuši radiatori un ir applūdinātas telpas.

2015./2016.gada apkures sezona tika sākta 5.oktobrī, un tūlīt pēc tam palielinājās arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par applūdinātiem dzīvokļiem apkures sistēmu avāriju dēļ. Patlaban puse no "If Apdrošināšanā" saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem ir saistīti ar problēmām apkures sistēmās - tās bieži ir novecojušas vai vienkārši nekvalitatīvi uzstādītas, un vidējais zaudējumu apmērs pēc ūdens noplūdēm svārstās robežās no 500 līdz 1500 eiro.

Piemēram, 6.oktobrī "If Apdrošināšanā" saņemts klientes iesniegums par dzīvoklim nodarītiem zaudējumiem 1500 eiro apmērā. Noskaidrots, ka uzreiz pēc apkures pieslēgšanas daudzdzīvokļu namam Rīgā, Kaņiera ielā, tika noplūdināts dzīvoklis, sabojājot tā griestus, lielāko daļu sienu un grīdu pārklājumu. Kliente iesniegumā ir norādījusi, ka izsauktā avārijas brigāde par dzīvokļa applūšanas iemeslu uzskata apkures sistēmas bojājumus.

Savukārt 7.oktobrī pēc apkures pieslēgšanas namam Rīgā, Ģertrūdes ielā, neizturot spiedienu, kādā dzīvoklī saplīsa radiators. Nama apsaimniekotājs norādījis, ka, uzstādot radiatorus, meistari nav pienācīgi pievilkuši skrūves un uzreiz pēc apkures pieslēgšanas viens no radiatoriem sācis tecēt. Patlaban dzīvoklim nodarītie zaudējumi aprēķināti vairāk nekā 700 eiro apmērā.

"Liela daļa no notikušajām noplūdēm ir saistāma ar novecojušajām apkures sistēmām padomju laikos būvētajās ēkās. Tāpat nereti, taupot līdzekļus, mājokļos tiek uzstādīti lēti un nekvalitatīvi radiatori un cauruļvadi. Beidzoties apkures sezonai, no radiatoriem tiek izlaists šķidrums, tie no iekšpuses sāk rūsēt un, atsākoties apkures sezonai, neiztur spiedienu un plīst," skaidro "If Apdrošināšanas" Īpašuma produkta vadītājs Endijs Melecis.

Lai izvairītos no negadījuma, apdrošinātājs aicina regulāri pārbaudīt, vai apkures un apsildes ierīces, ūdens apgādes tīkls un sadzīves tehnika ir darba kārtībā. Cauruļvadiem un apkures sistēmām nevajadzētu būt vecākiem par 30 gadiem. Ja cauruļvadi ir vecāki, regulāri jāpārbauda, vai tie ir kārtībā. Īpaši bīstamas var būt dzelzs caurules, jo tās rūsē. Ar vara caurulēm šādu problēmu nav. Pirms ziemas iestāšanās neapkurināmās telpās jāiztukšo ūdens sistēmas, jo tās var aizsalt. Pagrabos mantas jāglabā augstāk par grīdas virsmu, lai tās pasargātu no bojājumiem noplūdes gadījumā. Pirms ilgākas prombūtnes būtu jāaizgriež ūdens padeves krāni, lai prombūtnes laikā, plīstot cauruļvadiem, nenodarītu zaudējumus ne savam, ne kaimiņu īpašumam.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES City24.lv UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Gada griezumā īres cenas mazliet samazinājušās

12.10.2015

alt
alt

Investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijas valstīs: 574 miljoni eiro

13.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

2

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

3

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

4

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

5

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

6

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 10.09.2018-16.09.2018

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden