Investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijas valstīs: 574 miljoni eiro

2015. gada 1. pusgadā kopējais investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijā pārsniedza 574 miljonus eiro salīdzinājumā ar 2014. gada 1. pusgada rādītāju — 422 miljoniem eiro. Paredzams, ka līdz gada beigām investīcijas sasniegs rekordskaitli. Šīs investīcijas ietver komercīpašumus, kuru pārdošanas cena pārsniedz 0,4 miljonus eiro, izņemot attīstības projektus un zemes iegādi.

Igaunija pašlaik ieņem vadošo pozīciju komerciālā nekustamā īpašuma investīciju apjoma ziņā ar 235 miljoniem eiro. Tai seko Lietuva ar 226 miljoniem eiro un Latvija ar 114 miljoniem eiro. Baltijas investīciju tirgus joprojām bija aktīvs visu 1. pusgadu, un tā uzmanības centrā bija Igaunija un Lietuva. Investīciju apjoms Igaunijā 2015. gada pirmajos divos ceturkšņos sasniedza gandrīz visa 2014. gada investīciju līmeni.

Latvijā un Lietuvā lielākā daļa no 2015. gada 1. pusgadā veiktajām investīcijām bija saistītas ar mazumtirdzniecības centru projektiem, kas veidoja vairāk nekā pusi no kopējā darījumu apjoma. Savukārt Igaunijā aktīvākie investīciju darījumi notika biroju segmentā, veidojot 38 % no kopējā investīciju apjoma.

Investīciju aktivitāti Baltijas valstīs 2015. gada 1. pusgadā noteica vairāki portfeļa un atsevišķi lielie darījumi, piemēram, investīciju fonda "BPT Optima" portfeļa pārdošana ar 7 objektiem Baltijas valstīs par 163 miljoniem eiro jaunam starptautiskajam investoram "Partners Group", "EfTEN Capital" iegādātā "Radisson Blue Sky" viesnīca, "Hili Properties" iegādātais investīciju portfelis, kas sastāv no deviņiem mazumtirdzniecības centru objektiem visā Latvijā, kā arī "Molas" un "Europa" tirdzniecības centru pārdošana Viļņā.

2015. gada 1. pusgadā vidējais darījumu apjoms visā kopējā tirgū bija 4,2 miljoni eiro (salīdzinājumā ar 2014. gada 1. pusgada rādītāju — 3,7 miljoniem eiro). Vidējās darījumu summas palielināšanos 2015. gada 1. pusgadā var skaidrot ar tādu darījumu lielo skaitu un apjomu, kuru summas pārsniedz 20 miljonu eiro robežvērtību (apmēram 56 % no kopējā apjoma). Tajā pašā laikā apmēram 79 % no kopējā 2015. gada 1. pusgadā veikto darījumu skaita Baltijas valstīs bija darījumi, kuru summas nepārsniedza 3 miljonus eiro.
2015. gada 1. pusgadā tika novērotas izmaiņas investoru profilā, jo līdzās fondu un aktīvu pārvaldniekiem, kuru naudas līdzekļu izcelsme ir Baltijā un Ziemeļvalstīs, kā arī Krievijā, ir parādījušies jauni investori no Rietumeiropas, turklāt visās trijās Baltijas valstīs ir izveidojušās jaunas vietējo investoru grupas. Ņemot vērā 2015. gada 1. pusgada rezultātus un 3. ceturkšņa investīciju iespaidīgos apjomus, Colliers eksperti prognozē, ka kopējais investīciju apjoms Baltijas valstīs 2015. gadā pārspēs 2007. gada rekordskaitli, sasniedzot vairāk nekā 1 miljardu eiro. Turklāt Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma tirgū parādīsies arvien vairāk jauni, profesionāli investori no citiem reģioniem.

Jau ceturto gadu pēc kārtas Rīgā notiks nekustamā īpašuma investīcijām veltīta konference "Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2015", kurā tiks runāts par tendencēm un arī to, kādēļ ir vērts investēt Baltijas valstīs, tostarp  Latvijā. Būs iespēja satikt nekustamā īpašuma speciālistus, bankas pārstāvjus un investorus, kā arī apspriest problēmas saistītās ar investīcijām Latvijā un Baltijas valstīs. Šogad piedalīsies  tādi eksperti kā – Hakan Frisen, SEB bankas Ekonomikas izpētes vadītājs, Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Michael Schonach, Northern Horizon Capital izpilddirektors, Paolo Michelozzi, Pro Kapital Grupp izpilddirektors, Stephan Jung, Retail Innovation Group valdes priekšsēdētājs, Gawein Minks, Multi CEE attīstības direktors, Nils Styf, Citycon finanšu direktors, Ülo Kallas, Colonna Capital finanšu direktors, kā arī daudz citi.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Apkures sezonas sākumā plīst radiatori

13.10.2015

alt
alt

Termiņuzturēšanās atļaujas iegūšanai rosina ļaut reģionos iegādāties divus īpašumus 250 000 eiro vērtībā

13.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

3

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

4

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

5

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

6

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden