Dizaineri atklāj, kādus krāsu toņus nevajadzētu izmantot mājokļa interjerā

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā dzīvoklī vai mājā radīt pārmaiņas un piešķirt jaunu dvesmu, ir nokrāsot sienas. Tomēr to darot, vajadzētu būt uzmanīgiem, jo ne visi krāsu toņi spēj radīt vēlamo skaisto efektu. Lai sienu krāsojums neliktu vilties, piedāvājam uzzināt, kādus krāsu toņus interjera dizaineri mājoklī izmanto nelaprāt un kādu iemeslu dēļ.

Nomācošie sarkanie toņi

Interjera dizaineri lielākoties mēģina izvairīties no spilgtām, piesātinātām krāsām. Kā vienu no piemēriem var minēt sarkano krāsu: sienas, kas nokrāsotas sarkanos toņos, telpā itin viegli var radīt nomācošu sajūtu, turklāt ir ļoti grūti to sakombinēt ar citām telpas detaļām. Protams, ir arī izņēmumi, kad sarkanas sienas izskatās labi, tomēr kopumā ar šo krāsu ieteicams būt piesardzīgiem. Ja tomēr ir vēlme iekļaut sarkano krāsu interjerā, alternatīva var būt akcentsiena – proti, izcel tikai vienu no sienas posmiem, nokrāsojot to izvēlētajā sarkanajā tonī.

Pārāk tumšā brūnā krāsa

Vēl viena krāsa, kuru dizaineri interjerā izmanto ļoti nelabprāt, ir brūnā krāsa. Viņi norāda, mājokļa īpašnieki brūnos toņus var izmantot mēbelēs, audumos, kā arī dažādos dekoros, tomēr sienām šī krāsa nebūs piemērotākā. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – brūnie toņi bieži vien istabu padara tumšāku un drūmāku, kā tā ir patiesībā.

No apgaismojuma atkarīgie bēšie toņi

Ļoti bieži sienas krāsojumam tiek izvēlēti neitrālie bēšie toņi. Tomēr izmantot šo krāsu interjerā nav tik viegli, kā varētu šķist sākotnēji. Tas, kā izskatīsies sienas, ļoti lielā mērā ir atkarīgs no mājokļa apgaismojuma. Piemēram, krēmīgi bēšais tonis vienā apgaismojumā var izskatīties dzeltenīgs, kamēr citā  - līdzināties persiku tonim.

Iespaidīgi dzeltenais

Ir ļoti daudz mājokļu, kuros kāda no istabām ir nokrāsota dzeltenā krāsā. Lai arī dzeltenā toņi it kā ir saulaini un prieka pilni, reizēm tie var radīt arī pretēju iespaidu, proti, ka mājoklī pietrūkst krāšņuma, kā arī izdomas. Dzeltenā ir ļoti spēcīga krāsa, kas atstaro gaismu, un tā viegli aizēno citas telpā esošās krāsas un tekstūras, mājoklim atņemot saimnieka radīto personības auru.

Meitenīgie rozā toņi

Dizaineri norāda, ka uzmanīgiem jābūt arī ar rozā krāsu, jo šajā krāsu paletē ir gana daudz toņu, kuri ne tikai var radīt bērnišķīgu iespaidu, bet arī gana daudziem cilvēkiem likt viebties nepatikā. Ja ir vēlme istabu krāsot rozā, vispirms ieteicams izvērtēt, kuri toņi vispār būtu piemēroti. Piemēram, ieteicams izvairīties no bārbijrozā toņa, kā arī netīri rozā nokrāsām, to vietā labāk izvēloties ļoti bālus un maigus toņus vai arī tieši pretēji – pēc iespējas izteiksmīgākus un drosmīgākus toņus.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Apspriestas iespējas, kā galvaspilsētu padarīt pievilcīgāku investoru acīs

19.10.2015

alt
alt

Mājokļa elementu derīguma termiņš: uzzini, kad nomainīt veco dīvānu pret jaunu

19.10.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

2

"Starlex Real Estate" uzsāk ekskluzīvu pārdošanas sadarbību projektā "Summer House", Jūrmalā

3

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

4

"R.Evolution" – attīstītājs, kas dzīvokļu projektus Latvijā veido kā unikālus mākslas darbus

5

Ērtas un gudras mājas īsteniem pilsētniekiem - jaunais projekts "Tīnūžu 1A" Pļavniekos

6

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis