Dizaineri atklāj, kādus krāsu toņus nevajadzētu izmantot mājokļa interjerā

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā dzīvoklī vai mājā radīt pārmaiņas un piešķirt jaunu dvesmu, ir nokrāsot sienas. Tomēr to darot, vajadzētu būt uzmanīgiem, jo ne visi krāsu toņi spēj radīt vēlamo skaisto efektu. Lai sienu krāsojums neliktu vilties, piedāvājam uzzināt, kādus krāsu toņus interjera dizaineri mājoklī izmanto nelaprāt un kādu iemeslu dēļ.

Nomācošie sarkanie toņi

Interjera dizaineri lielākoties mēģina izvairīties no spilgtām, piesātinātām krāsām. Kā vienu no piemēriem var minēt sarkano krāsu: sienas, kas nokrāsotas sarkanos toņos, telpā itin viegli var radīt nomācošu sajūtu, turklāt ir ļoti grūti to sakombinēt ar citām telpas detaļām. Protams, ir arī izņēmumi, kad sarkanas sienas izskatās labi, tomēr kopumā ar šo krāsu ieteicams būt piesardzīgiem. Ja tomēr ir vēlme iekļaut sarkano krāsu interjerā, alternatīva var būt akcentsiena – proti, izcel tikai vienu no sienas posmiem, nokrāsojot to izvēlētajā sarkanajā tonī.

Pārāk tumšā brūnā krāsa

Vēl viena krāsa, kuru dizaineri interjerā izmanto ļoti nelabprāt, ir brūnā krāsa. Viņi norāda, mājokļa īpašnieki brūnos toņus var izmantot mēbelēs, audumos, kā arī dažādos dekoros, tomēr sienām šī krāsa nebūs piemērotākā. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – brūnie toņi bieži vien istabu padara tumšāku un drūmāku, kā tā ir patiesībā.

No apgaismojuma atkarīgie bēšie toņi

Ļoti bieži sienas krāsojumam tiek izvēlēti neitrālie bēšie toņi. Tomēr izmantot šo krāsu interjerā nav tik viegli, kā varētu šķist sākotnēji. Tas, kā izskatīsies sienas, ļoti lielā mērā ir atkarīgs no mājokļa apgaismojuma. Piemēram, krēmīgi bēšais tonis vienā apgaismojumā var izskatīties dzeltenīgs, kamēr citā  - līdzināties persiku tonim.

Iespaidīgi dzeltenais

Ir ļoti daudz mājokļu, kuros kāda no istabām ir nokrāsota dzeltenā krāsā. Lai arī dzeltenā toņi it kā ir saulaini un prieka pilni, reizēm tie var radīt arī pretēju iespaidu, proti, ka mājoklī pietrūkst krāšņuma, kā arī izdomas. Dzeltenā ir ļoti spēcīga krāsa, kas atstaro gaismu, un tā viegli aizēno citas telpā esošās krāsas un tekstūras, mājoklim atņemot saimnieka radīto personības auru.

Meitenīgie rozā toņi

Dizaineri norāda, ka uzmanīgiem jābūt arī ar rozā krāsu, jo šajā krāsu paletē ir gana daudz toņu, kuri ne tikai var radīt bērnišķīgu iespaidu, bet arī gana daudziem cilvēkiem likt viebties nepatikā. Ja ir vēlme istabu krāsot rozā, vispirms ieteicams izvērtēt, kuri toņi vispār būtu piemēroti. Piemēram, ieteicams izvairīties no bārbijrozā toņa, kā arī netīri rozā nokrāsām, to vietā labāk izvēloties ļoti bālus un maigus toņus vai arī tieši pretēji – pēc iespējas izteiksmīgākus un drosmīgākus toņus.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Apspriestas iespējas, kā galvaspilsētu padarīt pievilcīgāku investoru acīs

19.10.2015

alt
alt

Mājokļa elementu derīguma termiņš: uzzini, kad nomainīt veco dīvānu pret jaunu

19.10.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

4

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

5

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

6

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

alt

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

alt

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā