Ciematu attīstība Latvijā: segmenta potenciāls nav izsmelts

Dzīvojamo ciematu celtniecības bums jau sen ir pagājis. Kaut arī ziepju burbuļu periodam ir pienācis gals, turklāt pieprasījums joprojām ir pietiekoši liels, tirgū vairs nav labu un perspektīvām bagātu projektu. Šī tirgus segmenta attīstība ir atkarīga no investoriem, par to paziņoja nekustamā īpašuma projekta „CLUB VILLAGE OLD CAPTAIN” pārstāve Jeļena Koroļova, prezentējot šo projektu partneriem šā gada jūnija sakumā.

Aktīva segmenta apgūšana aizsākās 21.gadsimta sākumā. Laikā, kad strauji attīstījās kreditēšana un bija vērojams noturīgs pieprasījums no potenciālo pircēju puses, nekustamā īpašuma attīstītāji sāka reklamēt vienu projektu aiz otra. Tiesa gan, bieži vien dzīvojamo ciematu vietā tika piedāvāti zemes gabali klajā laukā.

Faktoru virkne – krīze, uzticības līmeņa samazināšanās no potenciālo pircēju puses, nekustamā īpašuma kompāniju nevēlēšanās pielikt pūles mūsdienīgu, patērētāju prasībām atbilstošo projektu attīstībai, noveda pie tā, ka pašlaik šīs segments praktiski netiek attīstīts. Tajā pašā laikā dzīvojamās mājas joprojām ir pieprasītas.

„Kvalitāte, cena un infrastruktūra – pašlaik šos pamatparametrus izvērtē potenciālais pircējs, lai noteiktu ciematu pievilcību,” norādīja projekta „CLUB VILLAGE OLD CAPTAIN” pārstāve Jeļena Koroļova. „Par perspektīvajiem varētu uzskatīt projektus ar rūpīgi pārdomātu koncepciju, kā arī attīstītu infrastruktūru, turklāt ne tikai apkārt, bet arī paša ciemata teritorijā. Mūsuprāt, šīm prasībām atbilst kluba tipa ciemats „CLUB VILLAGE OLD CAPTAIN”, vienīgais projekts Latvijā, kas piedāvā pilnu viesnīcu pakalpojumu klāstu.”

Eksperte norādīja, ka kvalitatīvu projektu papildus priekšrocība ir iespēja izīrēt objektu un saņemt garantētus ienākumus. Atsevišķos gadījumos ienesīgums varētu veidot 6-7% gadā. „Šī iemesla dēļ dzīvojamo ciematu segmenta attīstība ir atkarīga no investoriem, kas ņem vērā potenciālo pircēju vajadzības, учитывающих потребности потенциальных покупателей,” sacīja Jeļena Koroļova.

Par projektu „ CLUB VILLAGE OLD CAPTAIN”

Noslēgts apsargājams kluba tipa ciemats „Club Village Old Captain” atrodas Mārupes pagasta privātajā sektorā. Ciematā ir 19 komfortablas mājas ar pilnu apdari un plašām terasēm. Кatra no mājām ir izvietota uz labiekārtota 1200 - 1300 kvadrātmetru plata zemes gabala. Iedzīvotāju rīcībā ir pilns viesnīcas tipa pakalpojumu klāsts, kā arī restorāns, sporta zāle un biznesa centrs. Ciematā ir nodrošināta diennakts apsardze, kā arī sētnieka un dārznieka pakalpojumi. Attālumi: divi kilometri līdz lidostai, astoņi kilometri līdz Rīgas vēsturiskajam centram un galvaspilsētas centram, divi kilometri līdz tirdzniecības centram „Spice”, pieci kilometri līdz golfa klubam un 12 kilometri līdz Jūrmalai. 

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Zemes cena Latvijā ar laiku varētu sasniegt vairākus desmitus tūkstošu eiro

05.06.2013

Centra dzīvokļu un jauno projektu dzīvokļu segmenta cenu pieaugums ir veicinājis arī cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu tirgū

05.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts