Eksperti: Ģeopolitiskie riski būtiski neietekmē investīcijas nekustamajos īpašumos Baltijā

Ģeopolitiskie riski patlaban nav noteicošais faktors, kas varētu ietekmēt starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Baltijā, secināja konferencē «Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2015» notikušās diskusijas dalībnieki.

Investīciju fonda "Northern Horizon Capital" fondu pārvaldnieks Tarmo Karotams norādīja, ka gadījumā, ja kāds investors min ģeopolitisko situāciju kā iemeslu tam, kāpēc netiek investēts Baltijā, tad visbiežāk tā ir atruna, lai kaut kā pamatotu savu nevēlēšanos.

Arī investīciju fonda "Capital Mill" partneris Marko Kulls nedomā, ka Baltijā pastāv reāli riski investīcijām, kas būtu saistīti ar ģeopolitisko situāciju.

"Ja arī kāds, piemēram, Lielbritānijas fonds, nesaprot, ko var gaidīt no Krievijas, un izvēlas neinvestēt Baltijā, tad ļoti labi - vairāk investīciju iespēju paliek "Capital Mill"," sacīja Kulls.

2015.gada pirmajā pusgadā kopējais investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijā pārsniedza 574 miljonus eiro salīdzinājumā ar 2014.gada pirmā pusgada rādītāju - 422 miljoniem eiro. Paredzams, ka līdz gada beigām investīcijas sasniegs rekordskaitli - vienu miljardu eiro.

Šīs investīcijas ietver komercīpašumus, kuru pārdošanas cena pārsniedz 0,4 miljonus eiro, izņemot attīstības projektus un zemes iegādi.

Igaunija pašlaik ieņem vadošo pozīciju komerciālā nekustamā īpašuma investīciju apjoma ziņā ar 235 miljoniem eiro. Tai seko Lietuva ar 226 miljoniem eiro un Latvija ar 114 miljoniem eiro. Baltijas investīciju tirgus joprojām bija aktīvs visu pirmo pusgadu, un tā uzmanības centrā bija Igaunija un Lietuva. Investīciju apjoms Igaunijā 2015.gada pirmajos divos ceturkšņos sasniedza gandrīz visa 2014.gada investīciju līmeni.

Latvijā un Lietuvā lielākā daļa no 2015.gada pirmajā pusgadā veiktajām investīcijām bija saistītas ar mazumtirdzniecības centru projektiem, kas veidoja vairāk nekā pusi no kopējā darījumu apjoma. Savukārt Igaunijā aktīvākie investīciju darījumi notika biroju segmentā, veidojot 38% no kopējā investīciju apjoma.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Latvijā ir lielākais mājokļu cenu samazinājums Eiropas Savienībā

21.10.2015

alt
alt

Ameriks: Privātajiem investoriem Rīgā nav intereses investēt jaunos projektos

21.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā