Eksperti: Ģeopolitiskie riski būtiski neietekmē investīcijas nekustamajos īpašumos Baltijā

Ģeopolitiskie riski patlaban nav noteicošais faktors, kas varētu ietekmēt starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Baltijā, secināja konferencē «Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2015» notikušās diskusijas dalībnieki.

Investīciju fonda "Northern Horizon Capital" fondu pārvaldnieks Tarmo Karotams norādīja, ka gadījumā, ja kāds investors min ģeopolitisko situāciju kā iemeslu tam, kāpēc netiek investēts Baltijā, tad visbiežāk tā ir atruna, lai kaut kā pamatotu savu nevēlēšanos.

Arī investīciju fonda "Capital Mill" partneris Marko Kulls nedomā, ka Baltijā pastāv reāli riski investīcijām, kas būtu saistīti ar ģeopolitisko situāciju.

"Ja arī kāds, piemēram, Lielbritānijas fonds, nesaprot, ko var gaidīt no Krievijas, un izvēlas neinvestēt Baltijā, tad ļoti labi - vairāk investīciju iespēju paliek "Capital Mill"," sacīja Kulls.

2015.gada pirmajā pusgadā kopējais investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijā pārsniedza 574 miljonus eiro salīdzinājumā ar 2014.gada pirmā pusgada rādītāju - 422 miljoniem eiro. Paredzams, ka līdz gada beigām investīcijas sasniegs rekordskaitli - vienu miljardu eiro.

Šīs investīcijas ietver komercīpašumus, kuru pārdošanas cena pārsniedz 0,4 miljonus eiro, izņemot attīstības projektus un zemes iegādi.

Igaunija pašlaik ieņem vadošo pozīciju komerciālā nekustamā īpašuma investīciju apjoma ziņā ar 235 miljoniem eiro. Tai seko Lietuva ar 226 miljoniem eiro un Latvija ar 114 miljoniem eiro. Baltijas investīciju tirgus joprojām bija aktīvs visu pirmo pusgadu, un tā uzmanības centrā bija Igaunija un Lietuva. Investīciju apjoms Igaunijā 2015.gada pirmajos divos ceturkšņos sasniedza gandrīz visa 2014.gada investīciju līmeni.

Latvijā un Lietuvā lielākā daļa no 2015.gada pirmajā pusgadā veiktajām investīcijām bija saistītas ar mazumtirdzniecības centru projektiem, kas veidoja vairāk nekā pusi no kopējā darījumu apjoma. Savukārt Igaunijā aktīvākie investīciju darījumi notika biroju segmentā, veidojot 38% no kopējā investīciju apjoma.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Latvijā ir lielākais mājokļu cenu samazinājums Eiropas Savienībā

21.10.2015

alt
alt

Ameriks: Privātajiem investoriem Rīgā nav intereses investēt jaunos projektos

21.10.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

5

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"