Eksperti: Ģeopolitiskie riski būtiski neietekmē investīcijas nekustamajos īpašumos Baltijā

Ģeopolitiskie riski patlaban nav noteicošais faktors, kas varētu ietekmēt starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Baltijā, secināja konferencē «Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2015» notikušās diskusijas dalībnieki.

Investīciju fonda "Northern Horizon Capital" fondu pārvaldnieks Tarmo Karotams norādīja, ka gadījumā, ja kāds investors min ģeopolitisko situāciju kā iemeslu tam, kāpēc netiek investēts Baltijā, tad visbiežāk tā ir atruna, lai kaut kā pamatotu savu nevēlēšanos.

Arī investīciju fonda "Capital Mill" partneris Marko Kulls nedomā, ka Baltijā pastāv reāli riski investīcijām, kas būtu saistīti ar ģeopolitisko situāciju.

"Ja arī kāds, piemēram, Lielbritānijas fonds, nesaprot, ko var gaidīt no Krievijas, un izvēlas neinvestēt Baltijā, tad ļoti labi - vairāk investīciju iespēju paliek "Capital Mill"," sacīja Kulls.

2015.gada pirmajā pusgadā kopējais investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijā pārsniedza 574 miljonus eiro salīdzinājumā ar 2014.gada pirmā pusgada rādītāju - 422 miljoniem eiro. Paredzams, ka līdz gada beigām investīcijas sasniegs rekordskaitli - vienu miljardu eiro.

Šīs investīcijas ietver komercīpašumus, kuru pārdošanas cena pārsniedz 0,4 miljonus eiro, izņemot attīstības projektus un zemes iegādi.

Igaunija pašlaik ieņem vadošo pozīciju komerciālā nekustamā īpašuma investīciju apjoma ziņā ar 235 miljoniem eiro. Tai seko Lietuva ar 226 miljoniem eiro un Latvija ar 114 miljoniem eiro. Baltijas investīciju tirgus joprojām bija aktīvs visu pirmo pusgadu, un tā uzmanības centrā bija Igaunija un Lietuva. Investīciju apjoms Igaunijā 2015.gada pirmajos divos ceturkšņos sasniedza gandrīz visa 2014.gada investīciju līmeni.

Latvijā un Lietuvā lielākā daļa no 2015.gada pirmajā pusgadā veiktajām investīcijām bija saistītas ar mazumtirdzniecības centru projektiem, kas veidoja vairāk nekā pusi no kopējā darījumu apjoma. Savukārt Igaunijā aktīvākie investīciju darījumi notika biroju segmentā, veidojot 38% no kopējā investīciju apjoma.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Latvijā ir lielākais mājokļu cenu samazinājums Eiropas Savienībā

21.10.2015

alt
alt

Ameriks: Privātajiem investoriem Rīgā nav intereses investēt jaunos projektos

21.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

5

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem