Eksperts: Baltijas tirgus ir viena no Eiropā labākajām investīciju iespējām nekustamajos īpašumos

Baltijas tirgus patlaban ir viena no labākajām investīciju iespējām nekustamajos īpašumos Eiropā, konferencē «Starptautiskās investīcijas nekustamajos īpašumos Latvijā 2015» sacīja investīciju kompānijas «Northern Horizon Capital» valdes priekšsēdētājs Maikls Šonahs.

"Institucionālie investori šobrīd visai maz investē nekustamajos īpašumos, jo nekustamo īpašumu tirgū ir pārāk maz labu produktu, kas investoram radītu ienākumus. Tomēr Baltijas valstīs nekustamo īpašumu cenas vēl joprojām ir zem to reālās vērtības, tāpēc šie objekti investoriem var būt interesanti," sacīja Šonahs.

Viņš norādīja, ka pārējā Eiropā ekonomiskā izaugsme patlaban ir apstājusies, taču Baltijā vērojama veselīga 2-3% izaugsme gadā, te ir stabila politiskā situācija un eiro valūta, uzsverot, ka atšķirībā no citām valstīm, kur eiro nebija veiksmīga izvēle, Baltijas valstīm eiro ieviešana bija ļoti noderīga.

"Sagaidāmais peļņas apjoms Baltijā ir 6-7% gadā, un tas ir tas, ko sagaida investori. Tas ir augsts līmenis un ļoti labs Eiropas kontekstā," sacīja Šonahs.

Eksperts piebilda, ka liela daļa institucionālo investoru ir pensiju fondi un šie fondi patlaban vairāk naudas izmaksā, nevis ieņem. Tam par iemeslu ir arvien pieaugošais pensionāru skaits, turklāt mūsdienās pensionāri ir ļoti veselīgi un bieži vien pēc došanās pensijā dzīvo vēl 20-40 gadus.

"Daudzi šie fondi parādīsies šajā tirgū, kad augs izmaksas un tiem būs nepieciešami naudas pelnīšanas objekti," stāstīja Šonahs.

Viņš paskaidroja, ka investoriem ļoti būtiska ir iespēja nokļūt valstī, kurā tiek izvietotas investīcijas, un šajā aspektā situācija Baltijā nav tik laba kā citur Eiropā. "Tomēr jāuzteic Rīgas lidosta, kas ļoti daudz darījusi šajā virzienā, un patlaban Rīgai ar pārējo Eiropu jau ir ļoti labs savienojums, aizbraukt uz Rīgu ir viegli," sacīja Šonahs.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Ameriks: Privātajiem investoriem Rīgā nav intereses investēt jaunos projektos

21.10.2015

alt
alt

Biroja telpu trūkums Rīgā un citas atziņas no konferences “Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2015”

21.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība