Krievijas pilsoņu interese par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā ir nostabilizējusies

Ārvalstu pilsoņi joprojām aktīvi interesējas par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā, un viens no veicinošajiem faktoriem ir iespēja iegūt pagaidu uzturēšanās atļauju (PUA). Saskaņā ar Latvijas ekspertu prognozēm šī gada beigās darījumu skaits ar mērķi iegūt PUA Latvijā pārsniegs 3000 – vairāk nekā 600 milj. eiro apmērā. Krievijas nekustamā īpašuma nozares profesionāļi pieļauj, ka šādas līdzpilsoņu veiktās investīcijas jau ir sasniegušas augstāko punktu un ir nostabilizējušās. Vienlaikus, ārvalstnieki joprojām Latviju uzskata par dzīvošanai piemērotāko Baltijas valsti. Par to Latvijas un ārvalstu nekustamā īpašuma nozares speciālisti runāja seminārā, kuru organizēja uzņēmums Baltic Sotheby’s International Realty, kas 2013. gada pavasarī atzīmē savas darbības Baltijas reģionā 3 gadu jubileju.

Šo semināru uzņēmums Baltic Sotheby’s International Realty rīkoja otro gadu pēc kārtas. Šī pasākuma mērķis ir noskaidrot, kam ārvalstu pircēji dod priekšroku, iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā. „Šobrīd premium klases nekustamā īpašuma tirgus ir aktīvs. Tādēļ mums ir ļoti svarīgi noskaidrot patērētāju vajadzības,” norāda uzņēmuma Baltic Sotheby’s International Realty valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs.

„Darījumu skaits ar mērķi iegūt PUA pastāvīgi pieaug – no 79 darījumiem 2010. gadā līdz 1012 pagājušogad. Saskaņā ar mūsu aptuvenajām prognozēm darījumu kopskaits 2013. gadā var sasniegt 1300, sastādot apmēram  252 milj. eiro. Savukārt laika posmā no 2010. gada jūlija, kad stājās spēkā izmaiņas Imigrācijas likumā, līdz 2013. gada beigām – 3060 un attiecīgi 613 milj. eiro apmērā,” stāsta juridiskā biroja АО Padva un Partneri Baltija (Rīga, Latvija) juriste un valdes locekle Liene Klementjeva. Saskaņā ar viņas teikto, uz 2013. gada maiju Latvijā bija noslēgti 2115 darījumi, tostarp 1178 ar nekustamo īpašumu Rīgā, 671 – Jūrmalā un 266 – citos Latvijas reģionos.

Uz 2013. gada maiju bija iesniegti 6249 pieteikumi, lai saņemtu uzturēšanās atļaujas. Uzturēšanās atļauju pretendentu sastāvs pēc pilsonības ir šāds: Krievija – 4573, Ukraina – 489, Kazahstāna – 331, Baltkrievija – 158, Ķīna – 206, citas NVS valstis – 358, citas valstis – 134.

Saskaņā ar V. Rozenberga teikto, šī pasākuma laikā ārvalstu partneri kārtējo reizi norādīja uz Latvijas imigrācijas programmas priekšrocībām salīdzinājumā ar, piemēram, Spānijas programmu. Viņi runāja arī par Baltijas pērles – Jūrmalas unikālo klimatu. „Trešdaļu jeb 32% pieteikumu iesnieguši klienti, kuri vēlas iegādāties nekustamo īpašumu par cenu virs 200 – 350 tūkstošiem eiro lielākoties Rīgā un Jūrmalā,” komentē uzņēmuma Baltic Sotheby’s International Realty valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs.

„Interesanta ir mūsu lietuviešu un igauņu partneru pieredze darbā ar pircējiem no NVS. Piemēram, premium klases nekustamais īpašums, kurš atrodas kūrortpilsētās Druskininki un Palanga, ir ļoti populārs Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņu vidū. Pirmajā gadījumā viņus piesaista attīstītā infrastruktūra ar daudzajām atpūtas iespējām un ilggadējās ārstniecisko sanatoriju tradīcijas, otrajā – ārkārtīgi ērtā aviosatiksme starp Maskavu un Lietuvas kūrortpilsētu,” stāsta Baltic Sotheby’s International Realty līdzīpašniece Ilze Mazurenko. „Turpretim Igauniju ārzemnieki uzskata par valsti, kura ir vairāk piemērota biznesam. Mūsu kolēģi atzina, ka Igaunijas ministrijās ir mazāk birokrātijas, nodokļu dienesta mājaslapa ir pieejama krievu valodā, bankā dokumentus izskatīšanai pieņem arī krievu valodā. Turklāt tādu investīciju projektu kā viesnīcu līdz 10 milj. eiro vērtībā Tallinā ir palicis maz, tādēļ ārzemnieki vērš  savus skatienus uz līdzīgiem objektiem Rīgā.”

Semināra ietvaros dalībniekiem vienlaikus bija iespēja arī iepazīties ar premium klases nekustamā īpašuma objektiem Rīgā un Jūrmalā. Viesi atzina, ka visiem apskatītajiem projektiem ir raksturīga daudzveidība, kvalitāte un ekskluzivitāte, kas dod iespēju pircējiem no Krievijas un citām valstīm izvēlēties savam dzīves stilam piemērotāko vietu un objektu. 


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Centra dzīvokļu un jauno projektu dzīvokļu segmenta cenu pieaugums ir veicinājis arī cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu tirgū

05.06.2013

„Selva Būve” Rīgā uzsāk ekskluzīvu dzīvokļu ēkas rekonstrukciju

05.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām