Ko par cilvēka personību atklāj mājas izskats un iekārtojums

Mūsu mājas, nepasakot ne ne vārda, spēj citiem cilvēkiem pastāstīt, kas esam par personībām.  Ik katra lieta, kas atrodas mājoklī, tur ir kāda iemesla dēļ - Tavas personības pēdas ir atstātas uz mājokļa sienām, durvīm, un tās veido stāstu par Tevi. Mājoklis, kurā mitinies, lielā mērā ir Tevis atspoguļojums:  piedāvājam uzzināt, ko tas atklāj par Tavu  personību.

Pirmo iespaidu rada mājas ārējais izskats

Ir teiciens, ka "par grāmatu nedrīkst spriest pēc tās vāka", tomēr šajā gadījumā ir citādi. Proti, pirmo iespaidu par īpašuma saimnieku rada tieši mājas ārējais izskats – fasāde, kā arī apkārtējā ainava, kas par cilvēka personību spēj pastāstīt tikpat daudz, cik interjera dizains.

Par cilvēka personību, pirmkārt, tiek spriests pēc mājas izmēra – tas atspoguļo cilvēka ienākumus un dzīvesstilu. Ja personai pieder liela māja, svešinieki pat negribot nospriež, ka šis cilvēks ir turīgs. Savukārt liela, grezna un ekskluzīva māja citos cilvēkos var izraisīt nepatiku, jo rodas iespaids, ka mājas īpašnieks izrādās (tiesa, šādas sajūtas var izraisīt greizsirdība, ka pašam nav iespējas mitināties tik lieliskā īpašumā).

Otrkārt, mājas īpašnieka raksturu atklāj arī fasādes krāsojums. Spilgtas, izteiksmīgas krāsas citos cilvēkos rada sajūtu, ka mājas īpašnieks ir dzīvespriecīgs un vienmēr ir gatavs mesties piedzīvojumos, savukārt pieklusināti, mierīgi toņi liecina, ka persona ir piezemēta un mierīga.

Personības atspoguļojums apkārtējā ainavā

Mājas saimnieka personību svešiniekiem atklāj arī apkārtējā ainava. Kā zinām, sakopta dārza, piebraucamo celiņu uzturēšana prasa gan finansiālos ieguldījumus, gan fizisku darbu, gan arī laiku, tāpēc  pēc tā, cik kārtīga ir apkārtne, var noteikt, cik slinks vai strādīgs ir mājas īpašnieks.

Ainava ar tīrām līnijām un simetrisku dizainu signalizē, ka mājas saimnieks ir kārtības mīlētājs vai arī, ka viņam tuvs ir minimālisma stils. Savukārt rotaļīga apkārtne, kurā ir sarežģītāki veidojumi, dekori, citiem cilvēkiem parāda, cik svarīgas mājā mītošajai ģimenei ir dažādas detaļas. Vēl ir iespējams, ka vienuviet apvienoti abi – tas liecina, ka cilvēkam svarīgs ir balanss.

Par mājā mītošo cilvēku personībām un dzīvesstilu daudz pastāsta arī dažādi sīkumi. Piemēram, ap māju esošs žogs – ļoti augsta sēta citiem parāda, ka esi privāts, varbūt pat noslēgts cilvēks, kamēr  vidēja augstuma žogs rada draudzīgāku, atvērtāku un ģimeniskāku prieškstatu par Tevi.

Interjera emocionālais stāsts

Mājas īpašnieka personība vēl detalizētāk tiek atklāta, kad viesi, ģimene vai draugi sper soli pāri slieksnim un nonāk mājā. Šeit par personas paradumiem un dzīvesstilu turpina stāstīt interjera dizains.

Mājas iemītnieku raksturu un vērtības, kā arī kopējo atmosfēru, kas valda mājoklī, atklāj izvēlētā krāsu palete – siltie vai vēsie krāsu toņi. Tāpat liela nozīme ir arī mājokļa plānojumam. Ja māja ir atvērta tipa, tas ienācējam rada ģimeniskuma sajūtu. Proti, parāda, ka šeit dzīvojošie izbauda un novērtē laiku, ko var pavadīt kopā. Savukārt, ja ir slēgts mājokļa plānojums, aizvērtas durvis, tas liecina, ka saimniekiem svarīga ir sava privātā telpa, viņi nav tik atvērti.

Mājas stāstu par Tavu personību un nākotnes iecerēm veido arī celtniecībā un iekārtošanā izmantotie materiāli. Mājokļu saimnieki, kuri investējuši līdzekļus dažādos ilgtermiņā kalpojošos elementos (piemēram, granīta virsmām vai bambusa grīdas segumam), citiem netieši parāda, ka šajā vietā ieplānojuši uzturēties ilgi. Mājas, kurās izmantoti zemākas kvalitātes materiāli, pastāsta, ka saimniekiem nav gana daudz finansiālo līdzekļu, ko konkrētajā brīdī investēt mājoklī vai arī viņi mājoklī ieplānojuši uzturēties tikai kādu laiku posmu.

Par to, kāds esi, stāsta pat mazākās detaļas – interjeram izvēlētie dizaini atklāj gan Tavu izpratni par kultūru, gan reliģisko pārliecību, nemaz nerunājot par personīgajiem uzskatiem un kaislībām.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Ik gadu Rīgai iet secen daudzu miljonu investīcijas no nekustamo īpašumu attīstīšanas

23.10.2015

alt
alt

Tiks izsolīti "Citadele Baltic Real Estate Fund – II" mantā ietilpstošie zemes gabali

23.10.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

5

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda