Ko par cilvēka personību atklāj mājas izskats un iekārtojums

Mūsu mājas, nepasakot ne ne vārda, spēj citiem cilvēkiem pastāstīt, kas esam par personībām.  Ik katra lieta, kas atrodas mājoklī, tur ir kāda iemesla dēļ - Tavas personības pēdas ir atstātas uz mājokļa sienām, durvīm, un tās veido stāstu par Tevi. Mājoklis, kurā mitinies, lielā mērā ir Tevis atspoguļojums:  piedāvājam uzzināt, ko tas atklāj par Tavu  personību.

Pirmo iespaidu rada mājas ārējais izskats

Ir teiciens, ka "par grāmatu nedrīkst spriest pēc tās vāka", tomēr šajā gadījumā ir citādi. Proti, pirmo iespaidu par īpašuma saimnieku rada tieši mājas ārējais izskats – fasāde, kā arī apkārtējā ainava, kas par cilvēka personību spēj pastāstīt tikpat daudz, cik interjera dizains.

Par cilvēka personību, pirmkārt, tiek spriests pēc mājas izmēra – tas atspoguļo cilvēka ienākumus un dzīvesstilu. Ja personai pieder liela māja, svešinieki pat negribot nospriež, ka šis cilvēks ir turīgs. Savukārt liela, grezna un ekskluzīva māja citos cilvēkos var izraisīt nepatiku, jo rodas iespaids, ka mājas īpašnieks izrādās (tiesa, šādas sajūtas var izraisīt greizsirdība, ka pašam nav iespējas mitināties tik lieliskā īpašumā).

Otrkārt, mājas īpašnieka raksturu atklāj arī fasādes krāsojums. Spilgtas, izteiksmīgas krāsas citos cilvēkos rada sajūtu, ka mājas īpašnieks ir dzīvespriecīgs un vienmēr ir gatavs mesties piedzīvojumos, savukārt pieklusināti, mierīgi toņi liecina, ka persona ir piezemēta un mierīga.

Personības atspoguļojums apkārtējā ainavā

Mājas saimnieka personību svešiniekiem atklāj arī apkārtējā ainava. Kā zinām, sakopta dārza, piebraucamo celiņu uzturēšana prasa gan finansiālos ieguldījumus, gan fizisku darbu, gan arī laiku, tāpēc  pēc tā, cik kārtīga ir apkārtne, var noteikt, cik slinks vai strādīgs ir mājas īpašnieks.

Ainava ar tīrām līnijām un simetrisku dizainu signalizē, ka mājas saimnieks ir kārtības mīlētājs vai arī, ka viņam tuvs ir minimālisma stils. Savukārt rotaļīga apkārtne, kurā ir sarežģītāki veidojumi, dekori, citiem cilvēkiem parāda, cik svarīgas mājā mītošajai ģimenei ir dažādas detaļas. Vēl ir iespējams, ka vienuviet apvienoti abi – tas liecina, ka cilvēkam svarīgs ir balanss.

Par mājā mītošo cilvēku personībām un dzīvesstilu daudz pastāsta arī dažādi sīkumi. Piemēram, ap māju esošs žogs – ļoti augsta sēta citiem parāda, ka esi privāts, varbūt pat noslēgts cilvēks, kamēr  vidēja augstuma žogs rada draudzīgāku, atvērtāku un ģimeniskāku prieškstatu par Tevi.

Interjera emocionālais stāsts

Mājas īpašnieka personība vēl detalizētāk tiek atklāta, kad viesi, ģimene vai draugi sper soli pāri slieksnim un nonāk mājā. Šeit par personas paradumiem un dzīvesstilu turpina stāstīt interjera dizains.

Mājas iemītnieku raksturu un vērtības, kā arī kopējo atmosfēru, kas valda mājoklī, atklāj izvēlētā krāsu palete – siltie vai vēsie krāsu toņi. Tāpat liela nozīme ir arī mājokļa plānojumam. Ja māja ir atvērta tipa, tas ienācējam rada ģimeniskuma sajūtu. Proti, parāda, ka šeit dzīvojošie izbauda un novērtē laiku, ko var pavadīt kopā. Savukārt, ja ir slēgts mājokļa plānojums, aizvērtas durvis, tas liecina, ka saimniekiem svarīga ir sava privātā telpa, viņi nav tik atvērti.

Mājas stāstu par Tavu personību un nākotnes iecerēm veido arī celtniecībā un iekārtošanā izmantotie materiāli. Mājokļu saimnieki, kuri investējuši līdzekļus dažādos ilgtermiņā kalpojošos elementos (piemēram, granīta virsmām vai bambusa grīdas segumam), citiem netieši parāda, ka šajā vietā ieplānojuši uzturēties ilgi. Mājas, kurās izmantoti zemākas kvalitātes materiāli, pastāsta, ka saimniekiem nav gana daudz finansiālo līdzekļu, ko konkrētajā brīdī investēt mājoklī vai arī viņi mājoklī ieplānojuši uzturēties tikai kādu laiku posmu.

Par to, kāds esi, stāsta pat mazākās detaļas – interjeram izvēlētie dizaini atklāj gan Tavu izpratni par kultūru, gan reliģisko pārliecību, nemaz nerunājot par personīgajiem uzskatiem un kaislībām.

 

City24.lv iesaka:

JAUNO PROJEKTU KAMPAŅA "KARSTIE PIEDĀVĀJUMI" - LABĀKIE JAUNIE PROJEKTI VIENUVIET! IESKATIES KARSTIE PIEDĀVĀJUMI UN ATRODI ARĪ SEV PIEMĒROTU MĀJVIETU!

Ik gadu Rīgai iet secen daudzu miljonu investīcijas no nekustamo īpašumu attīstīšanas

23.10.2015

alt
alt

Tiks izsolīti "Citadele Baltic Real Estate Fund – II" mantā ietilpstošie zemes gabali

23.10.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība