Centra dzīvokļu un jauno projektu dzīvokļu segmenta cenu pieaugums ir veicinājis arī cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu tirgū

Sērijveida dzīvokļu tirgū jau otro mēnesi vērojamas izteiktas cenu pieauguma pazīmes. Pārsvarā cenas pieaugušas pieprasītākajiem dzīvokļiem – tie ir 2-3 istabu dzīvokļi labākajās sērijveida ēkās, populārākajos mikrorajonos. Cenu pieauguma iemesls, iespējams, meklējams tā sezonālajā raksturā – kā katru gadu šajā periodā. Tajā pašā laikā arī būtu jāmin sabiedrības pirktspējas uzlabošanās, kas arī var būt par pamatu dzīvokļu pieprasījuma un cenu pieaugumam.

Māris Laukalējs, ARCO REAL ESTATE valdes loceklis, 1.vērtēšanas nodaļas vadītājs: “2013.gada Maijs ir bijis nozīmīgs mēnesis sērijveida dzīvokļu tirgū – ir sasniegts 600 EUR/m² cenu līmenis. No vienas puses – skaitlis izskatās salīdzinoši augsts, tomēr jāatceras, ka 2007.gada 01.jūlijā vidējā sērijveida dzīvokļu cena bija 1620 EUR/².

Marta, aprīļa maija mēneši ir bijuši ar pieaugumu, t.sk. aprīlī +0.6%, maijā +0.5%, kas nozīmē to, ka šobrīd jau varam runāt par nelielu cenu pieaugumu, nevis par cenu svārstībām.

Cenas pieaugušas gandrīz visos Rīgas mikrorajonos, izņemot Bolderāju (-1%), pārējos ir pieaugušas no +0.2% Mežciemā līdz +2.1% Pļavniekos. Piedāvājuma skaits nav mainījies un ir joprojām spēkā tendence, ka mikrorajonos, kur cena pieaug straujāk, atbilstoši pieaug piedāvājuma skaits, savukārt mikrorajonos, kur cenas krīt – samazinās arī piedāvājuma skaits. Cilvēki seko līdz cenu tendencēm, tādēļ arī nogaida ar īpašuma pārdošanu, ja redz, ka cenas samazinās. Šī gan ir īslaicīga tendence un sagaidāms, ka situācijā pie pārāk augsta piedāvājuma skaita, cenām tomēr būs tendence samazināties vai palikt esošajā līmenī.

Cenu pieaugumu novērojam pēdējos 3 mēnešus pēc kārtas. Centra dzīvokļu un jauno projektu dzīvokļu segmenta cenu pieaugums ir veicinājis arī cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu tirgū, kas nav saistāms ar paredzamo pievienošanos eiro zonai. Zināmā mērā cenu pieaugums ir stabilās situācijas (600 EUR/m2 cenu līmenis pēc 2007.-2009.gada krīzes tika sasniegts 2010.gada maija mēnesī, tad sekoja cenu svārstības 3 gadus) rezultāts. Prognozējams, ka tuvākajos mēnešos neliels cenu pieaugums turpināsies.”

Sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par 2013.gada maiju>>

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

Ciematu attīstība Latvijā: segmenta potenciāls nav izsmelts

05.06.2013

Krievijas pilsoņu interese par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā ir nostabilizējusies

05.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā