Visbiežāk remontē virtuves un atjauno grīdas segumu

Grīdas seguma atjaunošana vai maiņa, jaunu mēbeļu iegāde un santehnikas nomaiņa - šie ir populārākie darbi, ko aptaujātie Latvijas iedzīvotāji veikuši mājokļa remonta laikā. Savukārt visbiežāk remontētākā telpa ir virtuve - remonta laikā pārvērtības šajā telpā īstenojis vairāk nekā katrs trešais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs, liecina pēc «DNB bankas» pasūtījuma veiktā aptauja.

Regulāri gatavojot maltītes, ik dienu virtuvē nākas pavadīt ne vienu vien stundu, līdz ar to telpai rodas arī lielāka noslodze un nolietojums. Iespējams, tieši tādēļ pēdējā mājokļa remonta laikā visvairāk (37,8%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju remontdarbus veikuši tieši virtuvē. Veicot mājokļa uzlabošanu, gandrīz katrs trešais respondents īstenojis remontdarbus arī guļamistabā, viesistabā un vannas istabā. Teju katrs piektais aptaujātais parūpējies par pārmaiņām bērnu istabā, bet katrs desmitais - arī kādā citā telpā, piemēram, gaitenī, priekšnamā, darbistabā u.c.

"Mājokļa remonts, kaut vai neliels, tomēr ir finanšu līdzekļu investīcija. Tādēļ nav pārsteigums, ka tikai katrs ceturtais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs remontu uzreiz īsteno visā mājoklī. Pārējie respondenti vienā reizē izvēlas veikt vienas vai dažu telpu remontu, kam pārmaiņas nepieciešamas akūtāk," aptaujas rezultātus vērtē "DNB bankas" Privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas vadītājs Kaspars Anckalniņš.

"Bankas aizdevums mājokļa remontam un labiekārtošanai dod iespēju visus darbus veikt īsākā laika posmā, negaidot, kamēr būs iespējams iekrāt nākamos naudas līdzekļus, kā arī pārvērtības īstenot visā mājoklī vienlaikus, nepārvēršot mājokļa remontu par piecu gadu projektu. Kā liecina šīs aptaujas dati, katrs desmitais respondents arī izmanto šo iespēju - bankas aizdevumu," turpina Anckalniņš.

Ja sievietes ķeras pie remonta veikšanas, tad visbiežāk kā pirmā tiek izremontēta guļamistaba (33,7%) un virtuve (32,6%). Savukārt vīriešiem populārākās telpas, kur viņi veikuši remontu, ir virtuve (43,5%) un vannas istaba (38,1%). Kopumā vīrieši daudz biežāk nekā sievietes veic pārvērtības tādās telpās kā viesistaba, virtuve, vannas istaba, kā arī visās telpās kopumā. Turpretī sievietes daudz biežāk nekā vīrieši rūpējas par remontu bērnu istabā un citās telpās, piemēram, gaitenī, garderobē u.c.

Jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem visaktuālākais ir guļamistabas remonts - to veikusi puse respondentu šajā vecuma grupā. Savukārt vecākajai respondentu grupai (46 līdz 55 gadi) prioritāte mājokļa uzlabošanā ir virtuves labiekārtošana, ko veicis teju katrs otrais aptaujātais (46,9%). 25 līdz 35 gadus vecie respondenti vienlīdz daudz remontējuši guļamistabas un virtuves - teju katrs trešais respondents. Bet vecumā no 36 līdz 45 gadiem visaktuālākais ir remonts vannas istabā un bērnu istabā (attiecīgi 37,1% un 28,1%).

Kā atklāj aptaujas dati, krievi biežāk nekā latvieši veikuši remontu kādā atsevišķā telpā. Savukārt remontu visā mājoklī īstenojis katrs ceturtais latviešu valodā runājošais un katrs piektais krievu valodā runājošais.

Remonta veikšanas laikā vispopulārākais mājokļa uzlabojums ir grīdu nomaiņa vai atjaunošana (60,7%). Tam seko jaunu mēbeļu iegāde (44,4%) un santehnikas nomaiņa (41,8%). Teju katrs trešais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs īstenojis logu atjaunošanu vai nomaiņu (30,1%) un virtuves iekārtas nomaiņu (28,4%). Gandrīz katrs ceturtais (27,2%) respondents iegādājies jaunu sadzīves tehniku - veļas mazgājamo mašīnu, plīti utt., savukārt teju katrs desmitais veicis mājokļa kosmētisko remontu (12,3%) vai tikai sienu uzlabošanu - apdari, siltināšanu, krāsošanu, tapešu maiņu utt. (12,9%).

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Interjers ar baltām sienām: iespēja ikvienam mājokļa saimniekam izpausties

29.10.2015

alt
alt

Uzņēmumi vairāku mēnešu garumā bez maksas varēs lasīt būvniecības standartus

02.11.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus

2

Ziedošas pļavas, svaigs gaiss un miers - lauku īpašumi, kur aizmirst ikdienas steigu

3

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

4

Dabas ieskautā mājvieta: aicina uz Atvērto durvju dienu Zirņusalā

5

Noskaidroti konkursa "Gada aģenti 2018" uzvarētāji

6

Interjera dizaina aktualitātes 2018. gadā: atskats uz Salone del Mobile 2018

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi veiksmīgai industriālā dizaina elementu ieviešanai mājvietā

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

alt

Četras Latgales īpašumu pērles, kas gaida savus īpašniekus