Dzīvojamo platību tirgū trešajā gada ceturksnī krasas izmaiņas nav novērotas

2015. gada III ceturkšņa laikā vidējā cena sērijveida neremontētiem dzīvokļiem mikrorajonos ir pieaugusi minimāli un uz šo brīdi tā sastāda 654.1 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot vidējo cenu šā gada III ceturksnī ar vidējo cenu attiecīgajā periodā pērn, kopējais cenas pieaugums sastāda 0.6%, teikts nekustamā īpašuma kompānijas Ober Haus Dzīvojamo platību tirgus pārskatā.

Pēc Zemesgrāmatas datiem, 2015. gada III ceturksnī mēnesī vidēji tika reģistrēti 769 dzīvokļu pārdošanas darījumi. Salīdzinot ar darījumu skaitu 2014. gada III ceturksnī, reģistrēto darījumu skaita samazinājums sastāda 4.9%.

Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pirkšanas darījumu skaitu 2015.gada deviņos mēnešos ar darījumu skaitu 2014.gada attiecīgajā periodā, reģistrēto darījumu skaita samazinājums sastāda 12.8%.

III Rīgas mikrorajonu vidējā sērijveida dzīvokļa cena šā gada septembrī, salīdzinot ar augustu, nedaudz palielinājusies, sasniedzot 654.10 eiro par vienu kvadrātmetru, kas tāpat kā augustā pieauga mēreni, attiecīgi augustā ~ 0,19% un septembrī 0,18%.

Minēto cenu pieaugumu apstiprina arī stabilitāte reģistrētajos zemesgrāmatas darījumos, kas kopš kreditēšanas atjaunošanas šā gada pavasarī un ieviestās Valsts garantiju atbalsta programmas vecākiem ar bērniem, jau sešus mēnešus ir raksturojama kā stabila.

Jāatzīmē, ka 2015.gada 1.pusgadā būtiski samazinājies banku "meitu" uzņēmumu Rīgas sērijveida dzīvokļu portfelis, kas sava salīdzinoši sliktā stāvokļa un "labvēlīgo" kreditēšanas noteikumu ziņā nodrošināja stabilu, bet cenu līmeņa ziņā pieejamu pienesumu kopējā darījumu statistika. Tas nozīmē, ka šobrīd palielinājies tirgū eksponēto sērijveida dzīvokļu kvalitatīvais piedāvājums, kas "matemātiski" paaugstina vidējo dzīvokļa piedāvājuma cenu, kas gan automātiski nerezultatējās Rīgas pilsētas zemesgrāmatā reģistrētajos darījumos. Potenciālie sērijveida dzīvokļu pircēji joprojām ir ar salīdzinoši zemu maksātspēju un maziem iekrājumiem dzīvokļa pirmās iemaksas veikšanai, kas šo cilvēku daļu notur īres tirgū.

Centrā pieprasītākie ir divu un trīs istabu dzīvokļi

Cenu amplitūda dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos joprojām ir ļoti dažāda – gan atbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda 450 līdz 700 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda no 800 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru.

III ceturksnis centra segmentā pagājis ar vidēju aktivitāti. Par īpašumiem interesējas tikai vietējie klienti, kas meklē nelielus remontētus divu vai trīs istabu dzīvokļus platībās no 50 līdz 70 kvadrātmetri un ar vidējo cenu no 60 000 eiro līdz 100 000 eiro.

Ir interese no vietējiem pircējiem arī par lielākiem trīs un četru istabu dzīvokļiem renovētās ēkās ar vidējo cenu no 150 000 līdz 200 000 eiro. Taču pircēju prasībām atbilstošu piedāvājumu šobrīd tirgū ir salīdzinoši maz, jo tiek izskatīti tikai kvalitatīvi remontēti dzīvokļi renovētās ēkās.

III ceturksnī, kā novēroja Ober-Haus speciālisti, cenu izmaiņas dzīvokļiem centra segmentā netika fiksētas. Pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4700 eiro.

Cenu slieksnis jaunajos projektos – 100 tūkstoši eiro

Jauno projektu segmentā III ceturksnī pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses ir pietiekami augsta.

Cenas jauno projektu segmentā III ceturkšņa laikā nav mainījušās. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šobrīd ir vidēji no 1000 līdz 1750 eiro par vienu kvadrātmetru, galvaspilsētas centrā no 1500 līdz pat 3900 eiro par vienu kvadrātmetru. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var variēt no 2500 līdz pat 4000 eiro kvadrātmetrā.

Vietējie pircēji joprojām lielu uzmanību, izvēloties īpašumu, pievērš apsaimniekošanas maksai, apsaimniekotāju uzņēmumam, pārliecinās vai zemes domājāmās daļas ir īpašumā. Svarīgs faktors ir arī apkures skaitītāju esamība, pazemes stāvvieta un tās cena, kura vidēji ir no 7 000 eiro līdz 12 000 eiro par vienu vietu.

Pieprasījums galvenokārt ir cenu kategorijā līdz 100 000 EUR, kas lielākoties ir pašmāju pircēju maksimālais slieksnis jeb cenu līmenis, ko viņi ir gatavi tērēt dzīvokļa iegādei. Sekojoši to dzīvokļu piedāvājums, kuru cena ir virs 100 000 EUR un to plānotā mērķauditorija galvenokārt nerezidenti  - ir pasīvs un nelikvīds.  Daļa potenciālo pārdevēju dzīvokļus eksponē tirgū par samazinātām cenām, kas sasniedz pat 10 – 15 % no 2015.gada janvāra piedāvājuma līmeņa, daļa dzīvokļus nodod īres tirgū.

Privātmāju segmentā aktivitāte ir nemainīga

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir saglabājusies nemainīga. Pierīgā klienti interesējas par mājām cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. III ceturksnī klienti galvenokārt meklēja jaunbūves ar baltu vai nepabeigtu apdari cenu kategorijā līdz 200 000 eiro, bet ar izteikti labu atrašanās vietu. Pierīgas pilsētās klientus interesē nepabeigtas privātmājas, galvenokārt ar balto apdari cenu kategorijā līdz 70 000 eiro.

III ceturkšņa laikā nedaudz palielinājusies arī interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai, gan ar mērķi būvniecības darbus atlikt uz stipri vēlāku laiku. Izteikta interese ir par lētu zemes gabalu iegādi par cenu vidēji no 10 000 līdz 15 000 eiro. Mārupes novadā izteiktāka ir interese par zemes gabaliem cenu amplitūdā no 30 000 līdz 45 000 eiro.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Skaisti dzīvot ir māksla: ekskluzīvi un oriģināli īpašumi Rīgā

02.11.2015

alt
alt

Interese par nekustamo īpašumu iegādi ir, tomēr tos izvēlas piesardzīgi

02.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunais projekts Pļavniekos ar īpaši bagātīgu apkārtējo ainavu - "Trebū HOME"

2

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

3

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

4

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

5

Jūrmalā plāno ienākt globāls viesnīcu zīmols ar jaunu pieczvaigžņu viesnīcu

6

Tirdzniecības platību pārskats: notiek tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

alt

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

alt

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!