Dzīvokļus jaunajos projektos atvērto durvju dienās lielākoties iegādājas ģimenes

Nekustamo īpašumu attīstāji un pārdevēji gana bieži rīko atvērto durvju dienas jaunajos projektos. To laikā interesenti tiek aicināti apskatīt jaunuzceltos vai jau kādu laiku tirgū esošos īpašumus, kā arī konsultēties ar pieaicināto banku pārstāvjiem par hipotekāro kredītu saņemšanu mājokļu iegādei. Sazinājāmies ar nekustamo īpašumu nozares pārstāvjiem, lai viņi dalītos pieredzē, ko cilvēki meklē atvērto durvju dienu laikā un kāda ir situācija jauno projektu tirgū.

Ērti gan pircējiem, gan pārdevējiem

Nekustamo īpašumu pārstāvji stāsta, ka atvērto durvju tiek rīkotas, lai mājokļu meklētājiem būtu ērtāk atnākt un apskatīt jauno projektu. Tā kā lielākoties pircēji ir ģimenes cilvēki, kuriem ir darbs, atvērto durvju dienas tiek rīkotas laikā, kad viņi var ieplānot to apmeklēšanu, piemēram, brīvdienās. Bieži vien atvērtu durvju dienu pasākumos iesaistās arī banku pārstāvji. Tas nozīmē, ka sanākušie var ne vien apskatīt mājokļus, bet arī brīvā atmosfērā aprunāties ar kredītspeciālistiem, lai uzzinātu par savām iespējām dabūt hipotekāro kredītu.

Savukārt rīkotājiem atvērto durvju dienas rada projektam papildus reklāmu, kā arī viņi var vieglāk plānot savu laiku. Iespējams, cilvēks neatnāks uz pasākumu, taču zinās, ka šāds projekts ir un intereses gadījumā varēs sazināties ar rīkotājiem un sarunāt individuālu tikšanos. Tāpat tā ir lieliska iespēja saņemt kontaktus – potenciālo klientu sarakstu konkrētajam projektam.

Pieprasīti ir dzīvokļi ar trim, četrām istabām

Nekustamā īpašuma kompānijas "Ober Haus" dzīvojamo platību nodaļas vadītāja Kristīne Dubane novērojusi, ka atvērto durvju dienu laikā sanākušie visbiežāk interesējas par to, kad māja celta, nodota ekspluatācijā, no kādiem materiāliem celta, cik lieli ir komunālie maksājumi, vai ir slēdzama kāpņu telpa, vai ir autostāvvieta, kur atrodas tuvākās skolas. Proti, cilvēkus interesē sadzīviski jautājumi, infrastruktūra, kā arī citas izmaksas.

Viņa arī zina teikt mājokļus jaunajos projektos lielākoties iegādājas ģimenes ar bērniem, kuri meklē plašāku dzīvesvietu. "Ja ir ģimenes pieaugums, tad no vienas, divu istabu dzīvokļa nepieciešams pāriet uz trīs, četru istabu dzīvokli. Protams, ir arī cilvēki, kuri tikko uzsākuši kopdzīvi, ir projām no vecākiem un vēlas iegādāties savu pirmo mājokli," stāsta K.Dubane.

"Ober Haus" dzīvojamo platību nodaļas vadītāja norāda, ka vietējo vidū pieprasīti ir mājokļi mikrorajonos (no rajoniem - Jaunā Teika): "Ļoti mazs pieprasījums ir pēc vienistabas dzīvokļiem – tie jaunajos projektos ir ļoti maz, un interesi par tiem izrāda vien tad, ja tos iespējams izīrēt. Populārākie šobrīd ir kompakti trīsistabu dzīvokļi ar nelielām platībām un maksimāli labu cenu. Pieprasīti ir arī  četristabu dzīvokļi, taču liela nozīme ir cenai. Cenu diapazons mikrorajonos jaunajos projektos ir 120, 130, maksimums līdz 150 tūkstošiem eiro. Ideālā gadījumā, ja trīsistabu dzīvokli var dabūt par 80, 90 tūkstošiem".

Pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos ir arī centrā (tiesa, mazāks, kā mikrorajonos), tomēr jārēķinās, ka šie mājokļi kuram katram nav pa kabatai. "Mājokļi ir ļoti skaisti, taču to cenas, atkarībā no vietas, ir divi, trīs, četri, pieci tūkstoši par kvadrātmetru. Šos dzīvokļus iegādājas ārzemnieki, nerezidenti, kā arī vietējie uzņēmēji ar labiem ienākumiem, bet, ja runa ir par ģimeni, kurai ir vajadzība pēc liela mājokļa, tad iegādāties dzīvoklī kādā no mikrorajoniem tomēr ir izdevīgāk," pastāsta K.Dubane.

Piesardzīgajos latviešos vispirms jārada emocijas

Nekustamo īpašumu projektu attīstītāja "YIT Celtniecība" pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Oksana Pedele ievērojusi, ka daļa no potenciālajiem pircējiem atvērto durvju dienās ir tie, kuri ar pārdevēju negrib tikties individuāli, jo viņiem vieglāk ir pievienoties ļaužu masai un mājokļus apskatīt bez lieka uztraukuma.

Latvijas iedzīvotājos pēc smagā krīzes perioda vēl joprojām valda nedrošība. Tas nozīmē, ka arī lēmums par mājokļa iegādi tiek pieņemts lēni un piesardzīgi. "Cilvēki lēmumus pieņem pārdomāti un nereti pirkuma iegāde uz pusgadu, gadu pat tiek atlikta. Uz atvērto durvju dienām bieži atnāk tie, kuri vēl tikai domā par mājokļa iegādi. Ja viņi ir ieinteresēti un seko līdzi, redzot, ka projektā viss norit veiksmīgi, lēmums var tikt pieņemts ātrāk. Tomēr liela daļa ir tādu, kuri grib gūt priekšstatu - apskatīties, kas tiek piedāvāts, saprast, kādas ir cenas, kā arī saņemt bankas pārstāvju konsultāciju," skaidro O.Pedele.

"YIT Celtniecība" pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja norāda, ka uz atvērto durvju dienām nāk tie, kuriem ir nepieciešamība mainīt dzīves apstākļus, paplašināt vai samazināt dzīvojamo platību, kā arī pārsvarā tajā pašā rajonā dzīvojošie. "Piemēram, jauno projektu Teikā vai jebkur citur nāks apskatīt tie, kas dzīvo tajā apkaimē. Cilvēki ir emocionāli piesaistīti tai vietai, kā arī reizēm nemaz nevar atļauties pārmaiņas," skaidro O.Pedele.

"YIT Celtniecība" pārstāve stāsta, ka pieprasīti ir ģimenēm piemēroti dzīvokļi ar trim, četrām istabām. Tiesa, ne visiem četristabu dzīvoklis ir pa kabatai. "Robeža, kurā cilvēki var atļauties un vieglāk pieņem lēmumu pirkt dzīvokļus, ir līdz 100 tūkstošiem eiro. Visvairāk pieprasīti dzīvokļi ir cenu diapazonā no 90 līdz 100 tūkstošiem, bet vispār darījumi notiek cenu diapazonā no 60 līdz 150 tūkstošiem," norāda O.Pedele.

Viņa ir pamanījusi, ka Latvijas iedzīvotājiem ļoti svarīga ir radītā atmosfēra un sajūtas. Salīdzinot ar Somiju, kur jauna mājokļa meklētāji vēlas apskatīt rasējumus un uzzināt par dzīvokļa tehnisko pusi, Latvijā cilvēkiem ir svarīgi, lai mājokļa apskates dienā spīd saule, lai sienas ir īstajā tonī un tamlīdzīgi. Vārdu sakot, lai rastos patīkamas sajūtas. "Ideāli, ja radītās sajūtas sakrīt arī ar praktisko pusi – cenu, mājokļa plānojumu, dzīvokļa atbilstību personas dzīvesstilam un tamlīdzīgi. Liela nozīme ir arī atrašanās vietai, tomēr domāju, ka šobrīd pirmajā vietā ir cena un produkta atbilstība tai," zina teikt "YIT Celtniecība" pārstāve.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Interese par nekustamo īpašumu iegādi ir, tomēr tos izvēlas piesardzīgi

02.11.2015

alt
alt

Biroju telpu nomas tirgū pieprasītākie ir nelieli un vidēja lieluma biroji

03.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība