Dzīvokļus jaunajos projektos atvērto durvju dienās lielākoties iegādājas ģimenes

Nekustamo īpašumu attīstāji un pārdevēji gana bieži rīko atvērto durvju dienas jaunajos projektos. To laikā interesenti tiek aicināti apskatīt jaunuzceltos vai jau kādu laiku tirgū esošos īpašumus, kā arī konsultēties ar pieaicināto banku pārstāvjiem par hipotekāro kredītu saņemšanu mājokļu iegādei. Sazinājāmies ar nekustamo īpašumu nozares pārstāvjiem, lai viņi dalītos pieredzē, ko cilvēki meklē atvērto durvju dienu laikā un kāda ir situācija jauno projektu tirgū.

Ērti gan pircējiem, gan pārdevējiem

Nekustamo īpašumu pārstāvji stāsta, ka atvērto durvju tiek rīkotas, lai mājokļu meklētājiem būtu ērtāk atnākt un apskatīt jauno projektu. Tā kā lielākoties pircēji ir ģimenes cilvēki, kuriem ir darbs, atvērto durvju dienas tiek rīkotas laikā, kad viņi var ieplānot to apmeklēšanu, piemēram, brīvdienās. Bieži vien atvērtu durvju dienu pasākumos iesaistās arī banku pārstāvji. Tas nozīmē, ka sanākušie var ne vien apskatīt mājokļus, bet arī brīvā atmosfērā aprunāties ar kredītspeciālistiem, lai uzzinātu par savām iespējām dabūt hipotekāro kredītu.

Savukārt rīkotājiem atvērto durvju dienas rada projektam papildus reklāmu, kā arī viņi var vieglāk plānot savu laiku. Iespējams, cilvēks neatnāks uz pasākumu, taču zinās, ka šāds projekts ir un intereses gadījumā varēs sazināties ar rīkotājiem un sarunāt individuālu tikšanos. Tāpat tā ir lieliska iespēja saņemt kontaktus – potenciālo klientu sarakstu konkrētajam projektam.

Pieprasīti ir dzīvokļi ar trim, četrām istabām

Nekustamā īpašuma kompānijas "Ober Haus" dzīvojamo platību nodaļas vadītāja Kristīne Dubane novērojusi, ka atvērto durvju dienu laikā sanākušie visbiežāk interesējas par to, kad māja celta, nodota ekspluatācijā, no kādiem materiāliem celta, cik lieli ir komunālie maksājumi, vai ir slēdzama kāpņu telpa, vai ir autostāvvieta, kur atrodas tuvākās skolas. Proti, cilvēkus interesē sadzīviski jautājumi, infrastruktūra, kā arī citas izmaksas.

Viņa arī zina teikt mājokļus jaunajos projektos lielākoties iegādājas ģimenes ar bērniem, kuri meklē plašāku dzīvesvietu. "Ja ir ģimenes pieaugums, tad no vienas, divu istabu dzīvokļa nepieciešams pāriet uz trīs, četru istabu dzīvokli. Protams, ir arī cilvēki, kuri tikko uzsākuši kopdzīvi, ir projām no vecākiem un vēlas iegādāties savu pirmo mājokli," stāsta K.Dubane.

"Ober Haus" dzīvojamo platību nodaļas vadītāja norāda, ka vietējo vidū pieprasīti ir mājokļi mikrorajonos (no rajoniem - Jaunā Teika): "Ļoti mazs pieprasījums ir pēc vienistabas dzīvokļiem – tie jaunajos projektos ir ļoti maz, un interesi par tiem izrāda vien tad, ja tos iespējams izīrēt. Populārākie šobrīd ir kompakti trīsistabu dzīvokļi ar nelielām platībām un maksimāli labu cenu. Pieprasīti ir arī  četristabu dzīvokļi, taču liela nozīme ir cenai. Cenu diapazons mikrorajonos jaunajos projektos ir 120, 130, maksimums līdz 150 tūkstošiem eiro. Ideālā gadījumā, ja trīsistabu dzīvokli var dabūt par 80, 90 tūkstošiem".

Pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos ir arī centrā (tiesa, mazāks, kā mikrorajonos), tomēr jārēķinās, ka šie mājokļi kuram katram nav pa kabatai. "Mājokļi ir ļoti skaisti, taču to cenas, atkarībā no vietas, ir divi, trīs, četri, pieci tūkstoši par kvadrātmetru. Šos dzīvokļus iegādājas ārzemnieki, nerezidenti, kā arī vietējie uzņēmēji ar labiem ienākumiem, bet, ja runa ir par ģimeni, kurai ir vajadzība pēc liela mājokļa, tad iegādāties dzīvoklī kādā no mikrorajoniem tomēr ir izdevīgāk," pastāsta K.Dubane.

Piesardzīgajos latviešos vispirms jārada emocijas

Nekustamo īpašumu projektu attīstītāja "YIT Celtniecība" pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Oksana Pedele ievērojusi, ka daļa no potenciālajiem pircējiem atvērto durvju dienās ir tie, kuri ar pārdevēju negrib tikties individuāli, jo viņiem vieglāk ir pievienoties ļaužu masai un mājokļus apskatīt bez lieka uztraukuma.

Latvijas iedzīvotājos pēc smagā krīzes perioda vēl joprojām valda nedrošība. Tas nozīmē, ka arī lēmums par mājokļa iegādi tiek pieņemts lēni un piesardzīgi. "Cilvēki lēmumus pieņem pārdomāti un nereti pirkuma iegāde uz pusgadu, gadu pat tiek atlikta. Uz atvērto durvju dienām bieži atnāk tie, kuri vēl tikai domā par mājokļa iegādi. Ja viņi ir ieinteresēti un seko līdzi, redzot, ka projektā viss norit veiksmīgi, lēmums var tikt pieņemts ātrāk. Tomēr liela daļa ir tādu, kuri grib gūt priekšstatu - apskatīties, kas tiek piedāvāts, saprast, kādas ir cenas, kā arī saņemt bankas pārstāvju konsultāciju," skaidro O.Pedele.

"YIT Celtniecība" pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja norāda, ka uz atvērto durvju dienām nāk tie, kuriem ir nepieciešamība mainīt dzīves apstākļus, paplašināt vai samazināt dzīvojamo platību, kā arī pārsvarā tajā pašā rajonā dzīvojošie. "Piemēram, jauno projektu Teikā vai jebkur citur nāks apskatīt tie, kas dzīvo tajā apkaimē. Cilvēki ir emocionāli piesaistīti tai vietai, kā arī reizēm nemaz nevar atļauties pārmaiņas," skaidro O.Pedele.

"YIT Celtniecība" pārstāve stāsta, ka pieprasīti ir ģimenēm piemēroti dzīvokļi ar trim, četrām istabām. Tiesa, ne visiem četristabu dzīvoklis ir pa kabatai. "Robeža, kurā cilvēki var atļauties un vieglāk pieņem lēmumu pirkt dzīvokļus, ir līdz 100 tūkstošiem eiro. Visvairāk pieprasīti dzīvokļi ir cenu diapazonā no 90 līdz 100 tūkstošiem, bet vispār darījumi notiek cenu diapazonā no 60 līdz 150 tūkstošiem," norāda O.Pedele.

Viņa ir pamanījusi, ka Latvijas iedzīvotājiem ļoti svarīga ir radītā atmosfēra un sajūtas. Salīdzinot ar Somiju, kur jauna mājokļa meklētāji vēlas apskatīt rasējumus un uzzināt par dzīvokļa tehnisko pusi, Latvijā cilvēkiem ir svarīgi, lai mājokļa apskates dienā spīd saule, lai sienas ir īstajā tonī un tamlīdzīgi. Vārdu sakot, lai rastos patīkamas sajūtas. "Ideāli, ja radītās sajūtas sakrīt arī ar praktisko pusi – cenu, mājokļa plānojumu, dzīvokļa atbilstību personas dzīvesstilam un tamlīdzīgi. Liela nozīme ir arī atrašanās vietai, tomēr domāju, ka šobrīd pirmajā vietā ir cena un produkta atbilstība tai," zina teikt "YIT Celtniecība" pārstāve.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Interese par nekustamo īpašumu iegādi ir, tomēr tos izvēlas piesardzīgi

02.11.2015

alt
alt

Biroju telpu nomas tirgū pieprasītākie ir nelieli un vidēja lieluma biroji

03.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunais projekts Pļavniekos ar īpaši bagātīgu apkārtējo ainavu - "Trebū HOME"

2

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

3

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

4

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

5

Jūrmalā plāno ienākt globāls viesnīcu zīmols ar jaunu pieczvaigžņu viesnīcu

6

Tirdzniecības platību pārskats: notiek tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana

City24 redaktora izvēle

alt

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

alt

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē stilīgu šūpuļkrēslu no ALANDEKO!