Biroju telpu nomas tirgū pieprasītākie ir nelieli un vidēja lieluma biroji

Nekustamā īpašuma kompānija «Ober Haus» izveidojusi pārskatu par 2015.gada trešo ceturksni Latvijas komercplatību tirgū. Tajā teikts, ka biroju telpu nomas tirgū šī gada trešais ceturksnis ir bijis vidēji aktīvs, savukārt, piemēram, tirdzniecības platību segmentā aktivitāte saglabājusies tajā pašā līmenī.

Pieprasīti ir biroji centrā un klusajā centrā

Biroja telpu nomas maksas ir saglabājušās iepriekšējā ceturkšņa līmenī - A klases biroju segmentā vidēji tās ir robežās no 10 līdz 15 eiro par vienu kvadrātmetru, augstākā nomas maksa par A klase biroju ir 16 eiro par vienu kvadrātmetru, savukārt B klases biroju segmentā nomas maksas ir robežās no 7 līdz 10 eiro par kvadrātmetru. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas A un B klases biroju centros ir robežās no 0.95 līdz 4.5 eiro par kvadrātmetru.

Lielākais pieprasījums ir pēc nelieliem un vidēja lieluma birojiem no 30 līdz 100 kvadrātmetriem pilsētas centrā vai klusajā centrā par nomas maksu ne augstāku par 8 eiro kvadrātmetrā. Pieaudzis pieprasījums pēc A klases biroja telpām platībās no 150 līdz 200 kvadrātmetriem, bet piedāvājuma šādām telpām ir ļoti ierobežots. Tiek novērota tendence, ka starptautiskas kompānijas meklē iespējas optimizēt izdevumus, meklējot pēc platībām atbilstošākas telpas.

Tāpat arī saglabājas pieprasījums pēc biroju ēku iegādes gan kā investīciju objektiem, gan pašu kompānijas vajadzībām.

Tirdzniecības platību segmentā aktivitāte nav mainījusies

Tirdzniecības platību segmentā 2015. gada 3.ceturksnis, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, aktivitātes ziņā nav īpaši mainījies. Saglabājies augsts telpu pieprasījums no sabiedrisko ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju puses.
Tirdzniecības centros turpinās nomnieku maiņa, nodrošinot tirdzniecības centriem aizpildījumu un apmeklētāju apmierinātību ar piedāvājumu.

2015.gada 3.ceturksnī vidējās nomas maksas mazām tirdzniecības platībām līdz 100 kvadrātmetriem aktīvajā centrā bija no 15 līdz 35 eiro par kvadrātmetru, atsevišķās vietās ar intensīvu gājēju un transporta plūsmu sasniedzot 50 eiro par kvadrātmetru. Vecrīgā nomas maksas par mazām tirdzniecības platībām vidēji svārstās no 15 līdz 50 eiro par kvadrātmetru, atkarībā no atrašanās vietas. Lielākām platībām nomas maksas gan aktīvajā centrā, gan Vecrīgā ir amplitūdā no 8 līdz 30 eiro par kvadrātmetru. Nomas maksas par tirdzniecības telpu nelielām platībām, kas atrodas tālāk no centra ir no 6 līdz 17 eiro par kvadrātmetru, savukārt par lielām platībām no 5 līdz 12 eiro par kvadrātmetru.

2015.gada 3 ceturksnī t/c Olimpia durvis vēra Anglijā vadošais sporta preču veikals "Sports Direct", kurš tirdzniecības centrā izvietojies 1300 kvadrātmetru platībā. Augusta beigās blakus t/c "Galerija Centrs" atvērts arī pirmais ātrās apkalpošanas restorāns "KFC" ar kopējo platību  300 kvadrātmetri, līdz gada beigām blakus "KFC" paredzēts atvērt arī "Pizza Hut" restorānu, kura izveidē plānots ieguldīt ap 500 000 eiro. 

Turpinot par jaunumiem veikalu un restorānu atvēršanas jomā var atzīmēt, ka Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē ir atvēries jauns McDonald‘s restorāns un savukārt sabiedriskās ēdināšanas tīkls Hesburger jauna restorāna būvniecībā Krasta ielā ieguldīs 2,5 milj. eiro.
Āgenskalnā, Mārupes ielā 10a pircēja ērtībām durvis vēris jauns RIMI veikals, kur kopējā tirdzniecības centra platība ir 1587 kvadrātmetri.

Noliktavu vidējā nomas maksa – iepriekšējā līmenī

Noliktavu un ražošanas telpu segmentā 2015. gada 3. ceturksnis ir iesācies ar vidēji augstu aktivitāti. Ir parādījies telpu piedāvājums, kas sasitīts ar uzņēmumu pāriešanu uz pašu telpām. Vislielākais pieprasījums ir pēc telpām uz nomu platībās no 500 līdz 1000 kvadrātmetriem.

Palielinoties telpu piedāvājumam, investoru interese par noliktavu celtniecību ir mazinājusies, izņēmumi ir gadījumā, ja noslēgts ar nomnieku līgums un noliktavas plānots būvēt pēc nomnieka vajadzībām.

2015. gada 3. ceturksnī komerczemju pieprasījums ir palicis nemainīgs. Mazinājies ir to zemju pieprasījums, kas paredzētas noliktavu celtniecībai.

Noliktavu un industriālo platību jomā vidējās nomas maksas ir saglabājušās iepriekšējā līmenī. Maksa par neapsildītiem, veciem angāriem ir vidēji 0.7 eiro par kvadrātmetru; par vecās industriālās zonās atjaunotiem cehiem vidēji no 1.5 līdz 3.0 eiro par kvadrātmetru; par ekspluatācijā tikko nodotu A klases kompleksu ar atbilstošas kvalitātes aprīkojumu visās pozīcijās, Rīgas robežās no 3.5 līdz 4.5 eiro par vienu kvadrātmetru. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas ir robežās no 0.4 līdz 0.8 eiro par kvadrātmetru.

Pārdošanas cenas arī saglabājušās iepriekšējā ceturkšņa līmenī. Par nelielām sekundārām noliktavu, ražotņu un servisu būvēm platībās līdz 500 kvadrātmetriem cena ir vidēji no 350 līdz 400 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par angāriem platībās no 500 kvadrātmetriem variē no 70 līdz 250 eiro par vienu kvadrātmetru. Galvenokārt cena atkarīga no angāru stāvokļa un specifikas. Ražošanas objektu apbūves zemju vidējās cenas Pierīgā un Rīgas mikrorajonos ir robežās no 10 līdz 30 eiro par vienu kvadrātmetru.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Dzīvokļus jaunajos projektos atvērto durvju dienās lielākoties iegādājas ģimenes

02.11.2015

alt
alt

City24 piedāvā: oktobrī skatītāko aktīvo objektu TOP 6

03.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos