Dzīvokļos būs jāuzstāda siltuma uzskaites mēraparāti vai siltuma maksas sadalītāji

No 2017.gada dzīvokļos būs jāuzstāda siltuma uzskaites mēraparāti vai siltuma maksas sadalītāji, paredz valdībā atbalstītie grozījumi «Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumos».

Noteikumu projekts paredz daudzdzīvokļu un nedzīvojamajās ēkās, kurās, neskaitot koplietošanas telpu grupas, atrodas vairākas citas telpu grupas, kam savstarpēji jādala rēķins par patērēto siltumenerģiju, uzstādīt uzskaites mēraparātus vai siltuma maksas sadalītājus, lai uzskaitītu apkurei patērēto siltumenerģiju katrā dzīvoklī vai telpu grupā, kurai ir atsevišķs rēķins par patērēto siltumenerģiju.

Šī prasība attiecas uz jaunbūvēm, pārbūvējamām vai atjaunojamām ēkām, ja to finansē no Eiropas Savienības fondu, valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļiem, kurām būvatļauja izdota pēc 2016.gada 1.janvāra un kurām siltumapgāde tiek nodrošināta no kopīga siltuma avota vai no centralizētās siltumapgādes sistēmas.

Ekonomikas ministrijā skaidroja, ka siltuma avots ir tehnoloģisku iekārtu, būvju un infrastruktūras kopums, kas paredzēts siltumenerģijas ražošanai. Kopīgs siltuma avots ir siltuma avots, kas piegādā siltumenerģiju vienai vai vairākām ēkām.

Noteikumos lietotais termins "siltumenerģijas skaitītājs" tiek lietots attiecībā uz ēkas patērētās siltumenerģijas daudzuma uzskaiti, bet dzīvokļos, nedzīvojamajās telpās un mākslinieku darbnīcās patērētās siltumenerģijas daudzuma mērīšanai izmanto uzskaites mēraparātus. Noteikumi paredz, ka siltumenerģijas skaitītājs tiks izmantots komercnorēķiniem starp enerģijas lietotāju un energoapgādes komersantu.

Ekonomikas ministrija norāda, ka mēraparātu uzstādīšana radīs izmaksas ēku īpašniekiem, bet neprecizē izmaksu apmēru.

Plānots, ka minētie grozījumi noteikumos stāsies spēkā 2016.gada 31.decembrī.

Ideju par siltuma uzskaites mēraparātu vai siltuma maksas sadalītāju uzstādīšanu kritizē Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs, kas vēstulē Ministru kabinetam norāda, ka grozījumi šādā redakcijā ir pārsteidzīgi un neņem vērā Latvijas dzīvojamo ēku realitāti, kā arī nerēķinās ar siltuma gala patērētāju - mājas iedzīvotāju.

"Mājā, kurā nav veikta visaptverošā atjaunošana, iedzīvotāji nemērīs savu personīgo siltumenerģijas patēriņu, bet gan ēkas kopējos siltuma zudumus. Aicinām ņemt vērā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvā doto iespēju katrai ES dalībvalstij izvērtēt vietējo situāciju un veidot tādus likumus un noteikumus, kuri ir draudzīgi visiem Latvijas iedzīvotājiem," uzsver Ēku saglabāšanas un energotaupības birojā.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Jaunajām ģimenēm samazinās valsts nodevas par pirmā mājokļa iegādi

03.11.2015

alt
alt

Interjera dizaina kļūdas, kas mūs mājās padara nemierīgus

04.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība