Idejas, kā guļamistabu padarīt par savu funkcionālo miera oāzi

Guļamistaba ir vieta, kur esi pelnījis justies kā oāzē. Proti, aizverot aiz sevis guļamistabas durvis, ar vieglu roku vajadzētu izgaist arī raizēm un nemieram, kas uzkrājušies dienas laikā. Taču, kā izveidot šādu mierpilnu telpu, kas vienlaikus ir gan funkcionāla un ērta, gan atbilst Tavai personībai? Piedāvājam dažas idejas, kā to izdarīt. 

Atpūtas zona

Guļamistabai nav jābūt telpai, kurā tikai gulēt - to var izveidot par vietu, kur vēlies atpūsties un pavadīt savu brīvo laiku. Piemēram, izveido guļamistabā atpūtas zonu - vietu, kur vari ļauties savām iemīļotajām nodarbēm, piemēram, grāmatu lasīšanai. 

Apdomā, kā Tev patīk pavadīt brīvo laiku un atpūtas zonu iekārto atbilstoši tam. Piemēram, ja labprāt lasi grāmatas, atpūtas zonā blakus grāmatu plauktam novieto ērtu klubkrēslu vai atpūtas krēslu. Savukārt, ja vakaros un brīvdienās esi iecienījusi skatīties seriālus vai kādas citas pārraides, atpūtas zonai piemērotāks būs lielāks dīvāns, kurā vari brīvi apgulties un relaksēties.

Mākslas darbi

Atmosfēru katrā no telpām rada tas, kā tā ir dekorēta. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā istabas, tajā skaitā arī guļamistabu, padarīt mājīgākas, ir izvietojot uz sienām gleznas, personiskus lielformāta attēlus vai kādus citus Tev patīkamus un nozīmīgus mākslas darbus. Ja vien iespējams, ņem talkā dažādus sienas dekorus un izdaiļo ar tiem guļamistabā nozīmīgās vietas (piemēram, sienu virs gultas) un neizteiksmīgos, tukšos laukumus. Nebaidies miksēt dažādus stilus un spēlēties ar krāsām. 

Audumi

Aicinošu, siltu un mājīgu atmosfēru guļamistabā palīdzēs radīt arī dažādu tekstūru audumi. Lai panāktu, ka šī istaba kļūst par vietu, kurā arvien gribas atgriezties, interjerā iekļauj dažādus materiālus. Piemēram, zīdu, vilnu, dūnas un tamlīdzīgi. Neaprobežojies tikai ar gultas pārvalkiem - lai radītu jauku atmosfēru, noklāj uz grīdas mīkstu, pūkainu paklāju, kurā iegremdēt kājas aukstajos rudens rītos, atpūtas zonā uz krēsliem vai dīvāna atstāj segu, kurā varēsi ieritināties, lasot grāmatas vai skatoties iemīļotās TV pārraides.

Izteiksmīgas detaļas

Nereti guļamistabas ir veidotas neitrālā stilā, jo ir svarīgi, lai tajās valda nomierinoša atmosfēra.Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka šai istabai jābūt garlaicīgai - proti, tai iespējams piešķirt personības un mājīguma auru, izveidojot balansu starp neitrālo vidi un dažādiem košākiem akcentiem. 

Ienes telpā savu personību un nebaidies guļamistabas interjerā iekļaut dažādas Tev nozīmīgas detaļas. Visvieglāk balansu izdosies atrast, ja kā dekorus izmantosi lietas, kas ir tajā pašā krāsu paletē, kā istaba, tikai košākos toņos.

 

City24.lv iesaka:

IEVIETO PORTĀLĀ SAVU PERFEKTO SLUDINĀJUMU UN LAIMĒ DĀVANU KARTI 100 EIRO VĒRTĪBĀ! VAIRĀK PAR KONKURSU UZZINI ŠEIT!

Mājas par dzīvokļa cenu: tagad vēl izdevīgāk

05.11.2015

alt
alt

Sērijveida dzīvokļu cenu kāpums nepārsniegs 3,5%

06.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"