Iecere aplikt ar PVN namu apsaimniekošanas pakalpojumu ir vērtējama negatīvi

Iecere namu apsaimniekošanas pakalpojumu aplikt ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) pilnīgi noteikti ir vērtējama negatīvi, uzskata Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis.

Ideālā variantā pārvaldīšanas pakalpojumam būtu jānosaka 0% likme, arī pazeminātā PVN likme īpaši nepalielinātu pārvaldīšanas pakalpojuma cenu, skaidroja asociācijas vadītājs.

"Tomēr pilnā PVN likme neapšaubāmi sadārdzinās pārvaldīšanas pakalpojumu, un tas atspoguļosies dzīvokļu īpašnieku saņemtajos rēķinos. Ieviešot nodokli, būtu jādomā, kā to piemērot, kuriem apsaimniekošanas pakalpojumiem nodokli piemērot, kuriem ne. Pilnīgi noteikti nebūtu pieļaujams, ja PVN tiktu piemērots tiem maksājumiem, kuri tiek novirzīti uzkrājumu fondā, kas domāts dažādu remontdarbu finansēšanai, kā arī vienreizējiem kredītiem mājokļu atjaunošanai. Ja mājai tiek veikts remonts vai arī ņemts kredīts renovācijai, tad tas jau vienreiz tiek aplikts ar PVN, ja ar to tiks aplikti arī maksājumi uzkrājumu fondam, tad būs dubultā aplikšana ar nodokli," skaidroja Beikmanis.

Viņš piebilda, ka nodokli varētu piemērot tieši pārvaldīšanas pakalpojumam, taču arī tad ir iespējas no tā izvairīties. Kā zināms, uzņēmumam ar apgrozījumu līdz 50 000 eiro PVN nav jāmaksā, un tas paver iespējas daudziem pārvaldīšanas uzņēmumiem izveidot sētnieku firmas, santehniķu firmas un nodarboties ar starpniecību, šo pakalpojumu sniedzēju apgrozījumu neiekļaujot savā apgrozījumā. Tādējādi pat diezgan liels apsaimniekošanas uzņēmums var mākslīgi samazināt savu apgrozījumu zem 50 000 eiro, stāstīja Beikmanis.

"Tā būtu diezgan slikta tendence - izveidotos daudzi mazi pārvaldnieku uzņēmumi, kuri ar cenu konkurētu tirgū, kas nozarei nāktu par sliktu. Tāpat var izveidoties situācija, ka vieniem īpašniekiem pieder vairāki mazi uzņēmumi, no kuriem būs grūti prasīt atbildību un kvalitāti. Asociācija ilgus gadus ir mēģinājusi sakārtot nozari, vairot tās drošību un uzticamību, bet tas būtu solis atpakaļ. Tādēļ asociācija noteikti lūgs pārskatīt ieceri piemērot PVN apsaimniekošanas pakalpojumam," piebilda Beikmanis.

Kā ziņots, Ministru kabinetā atbalstīts priekšlikums piemērot PVN dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumam un kultūras pakalpojumiem.

PVN piemērošana arī dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumam ir saskaņā ar Eiropas Savienības Padomes direktīvu par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu, kas neparedz nosacījumu, ka ar PVN neapliek dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumu. Tādējādi līdz šim veidojās neatbilstība starp PVN likumu un minēto direktīvu, kuru plānotās izmaiņas novērstu.

Lai nodokļu maksātāji un iedzīvotāji sagatavotos izmaiņām attiecībā uz PVN režīma piemērošanu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumam, šiem grozījumiem būtu jāstājas spēkā ne ātrāk kā 2016.gada 1.jūlijā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Biroja platību attīstībai Baltijas valstīs – liels potenciāls

09.11.2015

alt
alt

Dzīvoklis Jūrmalā – lieliska alternatīva vasarnīcai Sanktpēterburgā

09.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

2

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

3

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

4

Ērtas un gudras mājas īsteniem pilsētniekiem - jaunais projekts "Tīnūžu 1A" Pļavniekos

5

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

6

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis