Iecere aplikt ar PVN namu apsaimniekošanas pakalpojumu ir vērtējama negatīvi

Iecere namu apsaimniekošanas pakalpojumu aplikt ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) pilnīgi noteikti ir vērtējama negatīvi, uzskata Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis.

Ideālā variantā pārvaldīšanas pakalpojumam būtu jānosaka 0% likme, arī pazeminātā PVN likme īpaši nepalielinātu pārvaldīšanas pakalpojuma cenu, skaidroja asociācijas vadītājs.

"Tomēr pilnā PVN likme neapšaubāmi sadārdzinās pārvaldīšanas pakalpojumu, un tas atspoguļosies dzīvokļu īpašnieku saņemtajos rēķinos. Ieviešot nodokli, būtu jādomā, kā to piemērot, kuriem apsaimniekošanas pakalpojumiem nodokli piemērot, kuriem ne. Pilnīgi noteikti nebūtu pieļaujams, ja PVN tiktu piemērots tiem maksājumiem, kuri tiek novirzīti uzkrājumu fondā, kas domāts dažādu remontdarbu finansēšanai, kā arī vienreizējiem kredītiem mājokļu atjaunošanai. Ja mājai tiek veikts remonts vai arī ņemts kredīts renovācijai, tad tas jau vienreiz tiek aplikts ar PVN, ja ar to tiks aplikti arī maksājumi uzkrājumu fondam, tad būs dubultā aplikšana ar nodokli," skaidroja Beikmanis.

Viņš piebilda, ka nodokli varētu piemērot tieši pārvaldīšanas pakalpojumam, taču arī tad ir iespējas no tā izvairīties. Kā zināms, uzņēmumam ar apgrozījumu līdz 50 000 eiro PVN nav jāmaksā, un tas paver iespējas daudziem pārvaldīšanas uzņēmumiem izveidot sētnieku firmas, santehniķu firmas un nodarboties ar starpniecību, šo pakalpojumu sniedzēju apgrozījumu neiekļaujot savā apgrozījumā. Tādējādi pat diezgan liels apsaimniekošanas uzņēmums var mākslīgi samazināt savu apgrozījumu zem 50 000 eiro, stāstīja Beikmanis.

"Tā būtu diezgan slikta tendence - izveidotos daudzi mazi pārvaldnieku uzņēmumi, kuri ar cenu konkurētu tirgū, kas nozarei nāktu par sliktu. Tāpat var izveidoties situācija, ka vieniem īpašniekiem pieder vairāki mazi uzņēmumi, no kuriem būs grūti prasīt atbildību un kvalitāti. Asociācija ilgus gadus ir mēģinājusi sakārtot nozari, vairot tās drošību un uzticamību, bet tas būtu solis atpakaļ. Tādēļ asociācija noteikti lūgs pārskatīt ieceri piemērot PVN apsaimniekošanas pakalpojumam," piebilda Beikmanis.

Kā ziņots, Ministru kabinetā atbalstīts priekšlikums piemērot PVN dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumam un kultūras pakalpojumiem.

PVN piemērošana arī dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumam ir saskaņā ar Eiropas Savienības Padomes direktīvu par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu, kas neparedz nosacījumu, ka ar PVN neapliek dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumu. Tādējādi līdz šim veidojās neatbilstība starp PVN likumu un minēto direktīvu, kuru plānotās izmaiņas novērstu.

Lai nodokļu maksātāji un iedzīvotāji sagatavotos izmaiņām attiecībā uz PVN režīma piemērošanu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumam, šiem grozījumiem būtu jāstājas spēkā ne ātrāk kā 2016.gada 1.jūlijā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Biroja platību attīstībai Baltijas valstīs – liels potenciāls

09.11.2015

alt
alt

Dzīvoklis Jūrmalā – lieliska alternatīva vasarnīcai Sanktpēterburgā

09.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.08.2018-12.08.2018

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas