Ieteikumi, kā mājokli padarīt pircējam pievilcīgu

Īpašuma pārdošana vai izīrēšana nav vienkāršs process, jo, lai veiksmīgi noslēgtu darījumu, ir jāsagatavo labs piedāvājums. Tas nozīmē, ka ir ne vien jāizveido potenciālo pircēju vai īrnieku uzrunājošs sludinājums, bet arī jāpārliecinās, ka īpašums tiek labi prezentēts. Piedāvājam dažus ieteikumus, kā izveidot vilinošu piedāvājumu un mājokli padarīt pircējiem pievilcīgu.

Veic lielo tīrīšanu

Kad pircējs vai īrnieks izvēlas savas jaunās mājas, liela nozīme ir to vizuālajam izskatam. Proti, lai par mājokli rastos labs iespaids, tam apskates brīdī jābūt ideālā lietošanas kārtībā – sakoptam un tīram. Netīras grīdas un putekļi uz virsmām iespējamo darījuma partneri var atbaidīt, jo rosina domāt, ka mājoklis netiek kopts.

Lai tā nenotiktu, pirms mājokļa nodošanas nekustamo īpašumu tirgū to ieteicams kārtīgi iztīrīt. Notīri logus, kā arī pārliecinies, vai gaismas ķermeņus neklāj putekļi.  Ļauj, lai telpās ieplūst dienas gaisma, un mājoklis ikvienam, kas ienāk pa durvīm, šķiet gaišs un mājīgs.   

Izbrīvē vietu fantāzijām

Brīdī, kad potenciālais darījuma parneris ienāk pa mājas vai dzīvokļa durvīm, ir svarīgi, lai viņam rastos fantāzijas. Proti, lai prātā sāktu rosīties domas, kā šī vieta tiks iekārtota un piepildīta ar atmiņām. Lai īrniekā vai pircējā šādu sajūtu izdotos radīt, pirms apskates no plauktiem un sienām noņem savas personīgās lietas,  piemēram, kāzu foto, gleznas un tamlīdzīgi.   

Atbrīvo telpu no visa liekā

Laba pirmā iespaida radīšanā nozīme ir katrai detaļai. Tajā skaitā arī tam, cik tā ir piepildīta ar mēbelēm, dekoriem un dažādiem sīkumiem, piemēram, grāmatām, puķu vāzēm un tamlīdzīgi. Ņem vērā – jo vairāk mājoklī mantu, jo mazāka un tumšāka izskatīsies telpa.

Lai dzīvokļa vai mājas istabas izskatītos plašākas un gaišākas, sakop telpas. Notīri visas horizontālās virsmas (neatstāj uz galdiem avīzes vai žurnālus), kā arī noglabā nevajadzīgos priekšmetus (zobu birstītes, iemīļotos skaistumkopšanas līdzekļus un tamlīdzīgas lietas).

Kad tas izdarīts, izvēlies vienu vai divus vizuāli pievilcīgus priekšmetus un izvieto tos vietās, kurām vēlies piesaistīt uzmanību.  Laba iespaida radīšanai derēs, piemēram, kāda spilgta, izteiksmīga vāze, ziedi vai pāris grāmatas, ko vari atstāt uz kafijas galdiņa.

Nokrāso sienas

Māja vai dzīvoklis, kurā esi mitinājies, atbilst Tavai gaumei un dzīvesstilam. Taču, kad mājokli pārdod vai izīrē, tam ir jābūt kā baltai, tukšai lapai, kuru tā pircējs vai īrnieks lēnā garā varēs iekrāsot ar saviem piedzīvojumu un atmiņu stāstiem. Lai dzīvesvietai  piešķirtu jaunu elpu, nokrāso sienas – svaiga krāsas kārta uz sienām rada ne tikai sakopta un tīra mājokļa iespaidu, bet arī ir noderīga praktiski, jo nomāc, piemēram, pelējuma smaržu.

Spēlējies ar gaismām

Pareizs apgaismojums dara brīnumus. Tādēļ pirms katras mājokļa apskates, kad ciemos nāk potenciālais īrnieks vai pircējs, plaši attaisi aizkarus un ielaid iekšā āra gaismu, kā arī ieslēdz dažas lampas, lai radītu mājīgu un aicinošu efektu.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Dzīvoklis Jūrmalā – lieliska alternatīva vasarnīcai Sanktpēterburgā

09.11.2015

alt
alt

Precizē energoefektivitātes prasības apkurei jaunbūvēm un citām ēkām

10.11.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

Dzīvokļi hygge dzīves baudīšanai jaunajā projektā Lofts&Rosegold

5

Ielūdz uz īpašo klientu dienu Ezerparka Namos

6

"Vestabalt" atvērs durvis daudzdzīvokļu namam Tallinas ielā 86

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda