Ieteikumi, kā mājokli padarīt pircējam pievilcīgu

Īpašuma pārdošana vai izīrēšana nav vienkāršs process, jo, lai veiksmīgi noslēgtu darījumu, ir jāsagatavo labs piedāvājums. Tas nozīmē, ka ir ne vien jāizveido potenciālo pircēju vai īrnieku uzrunājošs sludinājums, bet arī jāpārliecinās, ka īpašums tiek labi prezentēts. Piedāvājam dažus ieteikumus, kā izveidot vilinošu piedāvājumu un mājokli padarīt pircējiem pievilcīgu.

Veic lielo tīrīšanu

Kad pircējs vai īrnieks izvēlas savas jaunās mājas, liela nozīme ir to vizuālajam izskatam. Proti, lai par mājokli rastos labs iespaids, tam apskates brīdī jābūt ideālā lietošanas kārtībā – sakoptam un tīram. Netīras grīdas un putekļi uz virsmām iespējamo darījuma partneri var atbaidīt, jo rosina domāt, ka mājoklis netiek kopts.

Lai tā nenotiktu, pirms mājokļa nodošanas nekustamo īpašumu tirgū to ieteicams kārtīgi iztīrīt. Notīri logus, kā arī pārliecinies, vai gaismas ķermeņus neklāj putekļi.  Ļauj, lai telpās ieplūst dienas gaisma, un mājoklis ikvienam, kas ienāk pa durvīm, šķiet gaišs un mājīgs.   

Izbrīvē vietu fantāzijām

Brīdī, kad potenciālais darījuma parneris ienāk pa mājas vai dzīvokļa durvīm, ir svarīgi, lai viņam rastos fantāzijas. Proti, lai prātā sāktu rosīties domas, kā šī vieta tiks iekārtota un piepildīta ar atmiņām. Lai īrniekā vai pircējā šādu sajūtu izdotos radīt, pirms apskates no plauktiem un sienām noņem savas personīgās lietas,  piemēram, kāzu foto, gleznas un tamlīdzīgi.   

Atbrīvo telpu no visa liekā

Laba pirmā iespaida radīšanā nozīme ir katrai detaļai. Tajā skaitā arī tam, cik tā ir piepildīta ar mēbelēm, dekoriem un dažādiem sīkumiem, piemēram, grāmatām, puķu vāzēm un tamlīdzīgi. Ņem vērā – jo vairāk mājoklī mantu, jo mazāka un tumšāka izskatīsies telpa.

Lai dzīvokļa vai mājas istabas izskatītos plašākas un gaišākas, sakop telpas. Notīri visas horizontālās virsmas (neatstāj uz galdiem avīzes vai žurnālus), kā arī noglabā nevajadzīgos priekšmetus (zobu birstītes, iemīļotos skaistumkopšanas līdzekļus un tamlīdzīgas lietas).

Kad tas izdarīts, izvēlies vienu vai divus vizuāli pievilcīgus priekšmetus un izvieto tos vietās, kurām vēlies piesaistīt uzmanību.  Laba iespaida radīšanai derēs, piemēram, kāda spilgta, izteiksmīga vāze, ziedi vai pāris grāmatas, ko vari atstāt uz kafijas galdiņa.

Nokrāso sienas

Māja vai dzīvoklis, kurā esi mitinājies, atbilst Tavai gaumei un dzīvesstilam. Taču, kad mājokli pārdod vai izīrē, tam ir jābūt kā baltai, tukšai lapai, kuru tā pircējs vai īrnieks lēnā garā varēs iekrāsot ar saviem piedzīvojumu un atmiņu stāstiem. Lai dzīvesvietai  piešķirtu jaunu elpu, nokrāso sienas – svaiga krāsas kārta uz sienām rada ne tikai sakopta un tīra mājokļa iespaidu, bet arī ir noderīga praktiski, jo nomāc, piemēram, pelējuma smaržu.

Spēlējies ar gaismām

Pareizs apgaismojums dara brīnumus. Tādēļ pirms katras mājokļa apskates, kad ciemos nāk potenciālais īrnieks vai pircējs, plaši attaisi aizkarus un ielaid iekšā āra gaismu, kā arī ieslēdz dažas lampas, lai radītu mājīgu un aicinošu efektu.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Dzīvoklis Jūrmalā – lieliska alternatīva vasarnīcai Sanktpēterburgā

09.11.2015

alt
alt

Precizē energoefektivitātes prasības apkurei jaunbūvēm un citām ēkām

10.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība