Līdz šim mājokļa atbalsta programmā piešķirti galvojumi par 5,7 miljoniem eiro

Mājokļa atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem līdz oktobra beigām attīstības finanšu institūcija «Altum» piešķīrusi galvojumus par 5,7 miljoniem eiro.

Ar patlaban pieejamo finansējumu galvojumus varēs turpināt izsniegt vēl līdz nākamā gada sākumam. "Altum" Programmu attīstības departamenta direktors Juris Cebulis pauž cerību, ka programmai tiks piešķirts nākamais finansējums un tā tiks turpināta.

Kā ziņots, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ir informējusi, ka nepieciešamais finansējums pirmā mājokļa iegādes programmai būs pieejams gan šogad, gan nākamgad.

"DNB bankas" Privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas vadītājs Kaspars Anckalniņš informē, ka atbalsta programma guvusi ļoti lielu atsaucību jauno ģimeņu vidū kā Rīgā, tā arī reģionos. Bažas gan rada aizvien rūkošais šai programmai paredzētais budžets, jo turpina augt ģimeņu skaits, kas izrāda interesi par šo iespēju. "Tādēļ pozitīvi vērtējam Ministru kabineta atbalstīto papildu finansējuma piešķiršanu pirmā mājokļa programmas finansēšanai viena miljona eiro apmērā, kas novirzīts no ārzemnieku iemaksātajiem līdzekļiem par termiņuzturēšanās atļaujām. Tāpat atzinīgi vērtējam arī Ministru kabineta novembra sākumā atbalstītos Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos, kas paredz jaunajām ģimenēm labvēlīgas izmaiņas nodevu apmērā saistībā ar īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā," komentē bankas pārstāvis.

"DNB banka" mājokļu galvojumu programmā ģimenēm ar bērniem vienai ģimenei izsniedz vidēji 54 000 eiro kredītu. Kopš jūlija 60% gadījumu "DNB bankas" finansējumu valsts programmā saņēmušas jaunās ģimenes Rīgā un Pierīgā, bet 40% gadījumu - Latvijas reģionos. 70% gadījumu banka izsniegusi kredītu ģimenēm, kurās ir viens nepilngadīgs bērns. Pagaidām ir tikai viens gadījums, kad atbalsta programmā hipotekārais kredīts izsniegts ģimenei ar trim nepilngadīgiem bērniem.

"DNB banka" oktobrī sadarbībā ar portālu "mammamuntetiem.lv" veikusi jauno ģimeņu aptauju, kurā atklāts, ka 70% jauno ģimeņu patlaban apsver sava mājokļa iegādi vai būvniecību, bet katrai piektajai ģimenei šis jautājums būs aktuāls tālākā nākotnē. Mājokļa iegādes procesā bieži vislielākās grūtības rada hipotekārā kredīta pirmā iemaksa, tādēļ 87% aptaujāto jauno ģimeņu pauž pārliecību, ka valdībai vajadzētu atrast finanšu līdzekļus valsts atbalsta programmas mājokļa iegādei turpināšanai arī 2016.gadā un vēlāk, kas ļautu veikt mazāku pirmo iemaksu.

Patlaban, iegādājoties mājokli, 86% aptaujāto jauno ģimeņu trūktu personīgo finansiālo līdzekļu un tās izmantotu bankas aizdevumu. Tikai 8% aptaujāto atzina, ka mājokļa iegādi varētu segt ar ģimenes rīcībā esošajiem līdzekļiem.

Lai gan 49% respondentu šo valsts atbalsta iespēju vērtē pozitīvi, 40% programmu vērtē drīzāk negatīvi, uzsverot nepietiekamo programmas budžetu, kas to ļauj izmantot vien ierobežotam ģimeņu skaitam.

Kā ziņots, mājokļu atbalsta programmā valsts galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē - 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens bērns, 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni, 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Nepieciešamais finansējums pirmā mājokļa iegādes programmai būs arī nākamgad

10.11.2015

alt
alt

Jaunās ģimenes stāsts: mājokļa iegāde prasa pacietību un izturīgus nervus

10.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

3

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"