Desmit mēnešos "SEB banka" izsniegusi 1100 mājokļu aizdevumus

No šī gada janvāra līdz oktobra beigām «SEB banka» Latvijā izsniegusi gandrīz 1100 mājokļu aizdevumus par kopējo summu vairāk nekā 38 miljoniem eiro, informē banka.

Turklāt oktobrī "SEB banka" klientiem izsniegusi vairāk nekā 180 mājokļu aizdevumus par septiņiem miljoniem eiro, kas ir augstākais rādītājs pēdējo septiņu gadu laikā.

"Gada pirmajos mēnešos mājokļu kreditēšana atradās zemākajā līmenī, taču šobrīd redzam augšupejošu trajektoriju. Oktobrī apstiprināto darījumu skaits un kopapjoms ir labākais pēdējo 80 mēnešu laikā. Pakāpeniski pieaugot maksātspējai, aizvien vairāk ģimeņu var atļauties iegādāties plašāku mājokli, tādēļ pieprasījums pēc mājokļu aizdevumiem pieaug. Tie ir pārdomāti un atbildīgi lēmumi - klienti lielākoties izvēlas praktiskus ekonomiskās klases īpašumus, kas atbilst gan to vajadzībām, gan finansiālajām iespējām," norāda "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars.

73% no šogad izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem paredzēti dzīvokļa iegādei, 14% - mājas iegādei, bet 13% - esošā īpašuma remontam. Vidējais kredītņēmēju vecums ir 36 gadi, vidējā darba mēnešalga - nedaudz mazāk par 1200 eiro. 55% no kredītņēmējiem ir vīrieši, bet 45% - sievietes.

Tostarp "SEB banka" šogad ģimenēm ar bērniem izsniegusi jau 250 aizdevumus ar valsts garantiju mājokļa iegādei par kopējo summu 11,5 miljoni eiro. Vidējā aizdevuma summa ģimenēm ir 46 000 eiro un vidējais aizdevuma termiņš - 20 gadi. Pirmās iemaksas apjoms šiem aizdevumiem ir aptuveni 12% no īpašuma vērtības, taču, piemēram, divu un trīs bērnu ģimenēm, kas vēlējušās iegādāties mājokli Rīgā vai tās tuvumā, pirmās iemaksas apjoms pēc valsts garantijas saņemšanas ir vidēji 6% no īpašuma vērtības.

30% no apstiprinātajiem hipotekārajiem aizdevumiem ar valsts galvojumu ir piešķirti ģimenēm ar diviem bērniem, bet vēl 6% - ģimenēm, kurās aug trīs vai vairāk bērni.

Lai uzlabotu mājokļu aizdevumu pieejamību, "SEB banka" ar šī gada oktobri ir samazinājusi pirmās iemaksas apjomu līdz 15% no īpašuma vērtības. Pirmo iemaksu klients var daļēji vai pilnībā aizstāt arī ar savā īpašumā esoša nekustamā īpašuma ķīlu. Turklāt ar novembri ir samazinātas arī valsts nodevu likmes ģimenēm, kas sava mājokļa iegādei saņēmušas aizdevumu ar valsts garantiju. Šajā gadījumā valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu Zemesgrāmatā ir samazināta no 2% līdz 0,5% no īpašuma vērtības. Tāpat ģimenes ir atbrīvotas no valsts nodevas par hipotēkas nostiprināšanu Zemesgrāmatā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Aicina apmeklēt Klientu dienu projektā "Domino" un saņemt atlaidi dzīvokļa iegādei

11.11.2015

alt
alt

Atklās augstākās klases apartamentu namu Rīgas centrā "Club Central Residence"

11.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā