Desmit mēnešos "SEB banka" izsniegusi 1100 mājokļu aizdevumus

No šī gada janvāra līdz oktobra beigām «SEB banka» Latvijā izsniegusi gandrīz 1100 mājokļu aizdevumus par kopējo summu vairāk nekā 38 miljoniem eiro, informē banka.

Turklāt oktobrī "SEB banka" klientiem izsniegusi vairāk nekā 180 mājokļu aizdevumus par septiņiem miljoniem eiro, kas ir augstākais rādītājs pēdējo septiņu gadu laikā.

"Gada pirmajos mēnešos mājokļu kreditēšana atradās zemākajā līmenī, taču šobrīd redzam augšupejošu trajektoriju. Oktobrī apstiprināto darījumu skaits un kopapjoms ir labākais pēdējo 80 mēnešu laikā. Pakāpeniski pieaugot maksātspējai, aizvien vairāk ģimeņu var atļauties iegādāties plašāku mājokli, tādēļ pieprasījums pēc mājokļu aizdevumiem pieaug. Tie ir pārdomāti un atbildīgi lēmumi - klienti lielākoties izvēlas praktiskus ekonomiskās klases īpašumus, kas atbilst gan to vajadzībām, gan finansiālajām iespējām," norāda "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars.

73% no šogad izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem paredzēti dzīvokļa iegādei, 14% - mājas iegādei, bet 13% - esošā īpašuma remontam. Vidējais kredītņēmēju vecums ir 36 gadi, vidējā darba mēnešalga - nedaudz mazāk par 1200 eiro. 55% no kredītņēmējiem ir vīrieši, bet 45% - sievietes.

Tostarp "SEB banka" šogad ģimenēm ar bērniem izsniegusi jau 250 aizdevumus ar valsts garantiju mājokļa iegādei par kopējo summu 11,5 miljoni eiro. Vidējā aizdevuma summa ģimenēm ir 46 000 eiro un vidējais aizdevuma termiņš - 20 gadi. Pirmās iemaksas apjoms šiem aizdevumiem ir aptuveni 12% no īpašuma vērtības, taču, piemēram, divu un trīs bērnu ģimenēm, kas vēlējušās iegādāties mājokli Rīgā vai tās tuvumā, pirmās iemaksas apjoms pēc valsts garantijas saņemšanas ir vidēji 6% no īpašuma vērtības.

30% no apstiprinātajiem hipotekārajiem aizdevumiem ar valsts galvojumu ir piešķirti ģimenēm ar diviem bērniem, bet vēl 6% - ģimenēm, kurās aug trīs vai vairāk bērni.

Lai uzlabotu mājokļu aizdevumu pieejamību, "SEB banka" ar šī gada oktobri ir samazinājusi pirmās iemaksas apjomu līdz 15% no īpašuma vērtības. Pirmo iemaksu klients var daļēji vai pilnībā aizstāt arī ar savā īpašumā esoša nekustamā īpašuma ķīlu. Turklāt ar novembri ir samazinātas arī valsts nodevu likmes ģimenēm, kas sava mājokļa iegādei saņēmušas aizdevumu ar valsts garantiju. Šajā gadījumā valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu Zemesgrāmatā ir samazināta no 2% līdz 0,5% no īpašuma vērtības. Tāpat ģimenes ir atbrīvotas no valsts nodevas par hipotēkas nostiprināšanu Zemesgrāmatā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Aicina apmeklēt Klientu dienu projektā "Domino" un saņemt atlaidi dzīvokļa iegādei

11.11.2015

alt
alt

Atklās augstākās klases apartamentu namu Rīgas centrā "Club Central Residence"

11.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

3

Atvērto durvju diena pieprasītajos "Ezerparka Namos"

4

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn realizēti pūļa finansējuma platformā

6

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju