Oktobrī sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums Rīgā bijis minimāls

2015. gada oktobrī sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos palielinājās minimāli – par 0,1%, teikts nekustamā īpašuma kompānijas «Arco Real Estate» sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā par oktobra mēnesi. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena oktobrī pieaugusi līdz 651 eiro par kvadrātmetru. Kopš 2015.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājušās par 2,1%, savukārt gada laikā kopš pagājušā gada oktobra sērijveida dzīvokļu cenas ir pieaugušas par 1,6 procentiem.

"Arco Real Estate" oktobra mēneša pārskatā teikts, ka oktobrī lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenu izmaiņas konstatētas netika un vidējās cenas pieagums kopumā bija niecīgs. Lai arī oktobrī nevienā mikrorajonā netika konstatēta cenu lejupslīde, gada nogalē šādas svārstības ir iespējamas. Par spīti dzīvokļu piedāvājumu skaita samazinājumam, vairākos mikrorajonos arvien vairāk parādījās lētāku dzīvokļu piedāvājumi.

Dzīvokļu piedāvājumu skaits oktobrī turpināja samazināties: lielākajos mikrorajonos kopējo piedāvājumu skaits saruka līdz 2013. un 2014. gada decembrī novērotajam, kad gada nogalei parasti raksturīgs salīdzinoši zem piedāvājuma līmenis. Tas liecina par rudens periodam netipisku tirgus aktivitātes samazināšanos.

Vislielākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2015.gada sākuma novērots Ziepniekkalnā (+3,7%), Āgenskalnā (+3,3%) un Ķengaragā (+3,3%). Arī visos pārējos Rīgas mikrorajonos cenas šajā periodā pārsvarā palielinājās. Cenu līmenis kopš gada sākuma saruka vienīgi Teikā (-0,8%).

“Arco Real Estate” sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā teikts, ka 2015.gada oktobrī vidējā sērijveida dzīvokļu cena pieauga līdz 651 eiro par kvadrātmetru. Cenas vidēji bija par 59,8% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1620 eiro par kvadrātmetru.

2015.gada oktobrī sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena, vērtējot pēc istabu skaita, pieauga divistabu (+0,2 procenti) un četristabu (+0,2%) mājokļiem. Vienistabas un trīsistabu dzīvokļiem cenu izmaiņas nav konstatētas.

Lielākais piedāvājums – Purvciemā, Ziepniekkalnā un Pļavniekos

2015.gada oktobrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā samazinājās par 4,7%. Piedāvājumu skaits “Arco Real Estate” analizētajos mikrorajonos samazinājās par 4,2%. Salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, dzīvokļu piedāvājums saruka: kopējais dzīvokļu piedāvājumu skaits oktobrī bija par 10,6% mazāks, savukārt lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija mazāks par 12,7%.

Apkopojot piedāvājumu skaitu, var secināt, ka vislielākais piedāvājumu skaits mikrorajonos oktobrī bija Purvciemā, Pļavniekos un Ziepniekkalnā. Savukārt vismazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā un Vecmīlgrāvī.

Piedāvājumu skaits lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu oktobrī samazinājās. Vislielākais piedāvājuma samazinājums tika konstatēts Juglā (-12,9%), turpretī būtiskākais dzīvokļu piedāvājuma pieaugums oktobrī novērots Bolderājā (+17,4%).

Analizējot piedāvājumu skaitu proporcionāli mikrorajonu lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, vislielākais piedāvājums konstatēts Mežciemā un Āgenskalnā. Turpretī Bolderājā, Vecmīlgrāvī un Ķengaragā piedāvājumu skaits bija vismazākais.

2015.gada oktobrī sērijveida dzīvokļu cenas lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu saglabājās bez izmaiņām. Lielākais dzīvokļu cenu pieaugums novērots Juglā (+0,4%). Arī oktobrī nevienā mikrorajonā netika konstatēta cenu lejupslīde.

Augstākās sērijveida dzīvokļa cenas joprojām ir Teikā

Šī gada oktobrī sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2012. gada sākumu, bija augstākas par 11,6%. Savukārt kopš 2013. gada sākuma tās pieauga par 9,3%. 2015. gada oktobrī sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos bija par 6,1% augstākas nekā pērnā gada sākumā. Šogad cenas pieauga par 2,1%.

Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas 2015.gada oktobrī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga līdz 792 eiro par kvadrātmetru pozīcijai. Viszemākā viena kvadrātmetra cena saglabājās Bolderājā, kur tā oktobrī nemainīgi palika 465 eiro par kvadrātmetru apmērā.

"Arco Real Estate" sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā teikts, ka 2015. gada oktobrī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kur cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī svārstījās no 40 000 līdz 43 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 21 000 līdz 32 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kur cenas divistabu dzīvokļiem svārstījās no 19 000 līdz 32 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Mājokļa izvēlē klientiem būtiska ir ēkas kvalitāte, energoefektivitāte, infrastruktūra un drošība

12.11.2015

alt
alt

"Altum" mājokļa atbalsta programmā līdz šim piešķirts 971 galvojums

12.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

4

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā