"Altum" mājokļa atbalsta programmā līdz šim piešķirts 971 galvojums

"Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" īstenotajā mājokļu atbalsta programmā līdz šim piešķirts 971 galvojums ģimenēm ar bērniem par kopējo summu seši miljoni eiro.

Pašlaik programmai piešķirtais finansējums atļauj piešķirt galvojumus par kopumā 7,8 miljoniem eiro. Tomēr ir jau panākta vienošanās, ka šīs programmas finansēšana tiks turpināta, tāpēc ar diezgan lielu varbūtību var teikt, ka programma tiks turpināta un finansējums tai tiks rasts, žurnālistus informēja "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" Programmu attīstības departamenta vadītājs Juris Cebulis.

Programma tika sākta janvārī, un tajā iesaistījušās sešas bankas.

Ar galvojumiem izsniegti kredīti par 51 miljonu eiro, vidējais galvojums ir 6200 eiro.

573 jeb 59% galvojumu ir ģimenēm ar vienu bērnu, 32% jeb 315 galvojumi ir ģimenēm ar diviem bērniem, bet 9% jeb 83 galvojumi ir izsniegti ģimenēm ar kuplāku bērnu pulku. Kopumā vismaz 1445 bērni dzīvo jaunos mājokļos.

No visiem piešķirtajiem galvojumiem 624 jeb 65% ir ģimenēm mājokļa iegādei Rīgā, 119 jeb 12% - Kurzemē, 118 jeb 12% - Vidzemē, 80 jeb 8% - Zemgalē, bet vismazāk galvojumi izsniegti mājokļa iegādei Latgalē - 29 galvojumi, kas ir 3% no kopējā apjoma.

Mājokļu atbalsta programmā valsts galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē - 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens bērns, 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni, 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

Patlaban nav neviena gadījuma, kad ģimenei būtu grūtības atmaksāt ar šogad sāktās programmas atbalstu saņemto kredītu un būtu jāiedarbina galvojuma mehānisms.

"Swedbank" Privātpersonu finansēšanas lēmumu centra vadītājs Ainars Balcers sacīja, ka sadarbība ar "Altum" ir veiksmīga. Pateicoties valsts galvojumam, novērojama pozitīva kreditēšanas dinamika otrajā un trešajā ceturksnī.

Katrs trešais bankas klients, kas aizņemas nekustamajam īpašumam, ir mājsaimniecība ar bērniem, kas izmanto valsts atbalstu. Pateicoties atbalsta programmai, ir vienkāršāk sakrājami pirmajai iemaksai vajadzīgie 5%.

Balcers vērtēja, ka šī atbalsta programma darbojas pareizajā virzienā tieši attiecībā uz tām ģimenēm, kam tas vajadzīgs. Dati par bankas izsniegtajiem aizdevumiem rāda, ka nedaudz augusi divu, trīs istabu iegāde, kas nozīmē - klienti pērk to vajadzībām atbilstošu īpašumu.

Pateicoties šai programmai, "Swedbank" var būt aktīvāka reģionos, aizdevumi mājokļa iegādei tiek izsniegti Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī, citās pilsētās un arī ciematos.

Iedzīvotājiem ir vēlme un vajadzība pēc sava īpašuma, un, pateicoties "Altum" programmai, nedārgam dzīvoklim ģimene pirmo iemaksu var sakrāt nepilna gada laikā. Tā ir laba ziņa, kas parāda, ka ģimenei plāni iegādāties mājokli ir jākaļ nevis desmit vai 15 gadus, bet tie ir sasniedzami saprātīgā nākotnē, rezumēja Balcers.

Vienlaikus "Swedbank" pārstāvis atzina, ka aptuveni 30-40% no kredītu pieteikumiem pagaidām saņem negatīvu atbildi, proti, klientiem tiek norādīts, ka tiem ir jāsaved kārtībā savs budžets un jāsakārto saimniecība, lai varētu domāt par aizņēmumu. Iemesls noraidošai atbildei ir tas, ka klientam nav līdzekļu pirmajai iemaksai, ir negatīva kredītvēsture, esošās kredītsaistības neļauj uzņemties jaunas, kā arī dažkārt klienti nav izpratuši valsts atbalsta programmas būtību.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Oktobrī sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums Rīgā bijis minimāls

12.11.2015

alt
alt

"Swedbank": Pēc 2010.gada izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem atmaksas problēmu nav

12.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība