"Altum" mājokļa atbalsta programmā līdz šim piešķirts 971 galvojums

"Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" īstenotajā mājokļu atbalsta programmā līdz šim piešķirts 971 galvojums ģimenēm ar bērniem par kopējo summu seši miljoni eiro.

Pašlaik programmai piešķirtais finansējums atļauj piešķirt galvojumus par kopumā 7,8 miljoniem eiro. Tomēr ir jau panākta vienošanās, ka šīs programmas finansēšana tiks turpināta, tāpēc ar diezgan lielu varbūtību var teikt, ka programma tiks turpināta un finansējums tai tiks rasts, žurnālistus informēja "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" Programmu attīstības departamenta vadītājs Juris Cebulis.

Programma tika sākta janvārī, un tajā iesaistījušās sešas bankas.

Ar galvojumiem izsniegti kredīti par 51 miljonu eiro, vidējais galvojums ir 6200 eiro.

573 jeb 59% galvojumu ir ģimenēm ar vienu bērnu, 32% jeb 315 galvojumi ir ģimenēm ar diviem bērniem, bet 9% jeb 83 galvojumi ir izsniegti ģimenēm ar kuplāku bērnu pulku. Kopumā vismaz 1445 bērni dzīvo jaunos mājokļos.

No visiem piešķirtajiem galvojumiem 624 jeb 65% ir ģimenēm mājokļa iegādei Rīgā, 119 jeb 12% - Kurzemē, 118 jeb 12% - Vidzemē, 80 jeb 8% - Zemgalē, bet vismazāk galvojumi izsniegti mājokļa iegādei Latgalē - 29 galvojumi, kas ir 3% no kopējā apjoma.

Mājokļu atbalsta programmā valsts galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē - 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens bērns, 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni, 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

Patlaban nav neviena gadījuma, kad ģimenei būtu grūtības atmaksāt ar šogad sāktās programmas atbalstu saņemto kredītu un būtu jāiedarbina galvojuma mehānisms.

"Swedbank" Privātpersonu finansēšanas lēmumu centra vadītājs Ainars Balcers sacīja, ka sadarbība ar "Altum" ir veiksmīga. Pateicoties valsts galvojumam, novērojama pozitīva kreditēšanas dinamika otrajā un trešajā ceturksnī.

Katrs trešais bankas klients, kas aizņemas nekustamajam īpašumam, ir mājsaimniecība ar bērniem, kas izmanto valsts atbalstu. Pateicoties atbalsta programmai, ir vienkāršāk sakrājami pirmajai iemaksai vajadzīgie 5%.

Balcers vērtēja, ka šī atbalsta programma darbojas pareizajā virzienā tieši attiecībā uz tām ģimenēm, kam tas vajadzīgs. Dati par bankas izsniegtajiem aizdevumiem rāda, ka nedaudz augusi divu, trīs istabu iegāde, kas nozīmē - klienti pērk to vajadzībām atbilstošu īpašumu.

Pateicoties šai programmai, "Swedbank" var būt aktīvāka reģionos, aizdevumi mājokļa iegādei tiek izsniegti Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī, citās pilsētās un arī ciematos.

Iedzīvotājiem ir vēlme un vajadzība pēc sava īpašuma, un, pateicoties "Altum" programmai, nedārgam dzīvoklim ģimene pirmo iemaksu var sakrāt nepilna gada laikā. Tā ir laba ziņa, kas parāda, ka ģimenei plāni iegādāties mājokli ir jākaļ nevis desmit vai 15 gadus, bet tie ir sasniedzami saprātīgā nākotnē, rezumēja Balcers.

Vienlaikus "Swedbank" pārstāvis atzina, ka aptuveni 30-40% no kredītu pieteikumiem pagaidām saņem negatīvu atbildi, proti, klientiem tiek norādīts, ka tiem ir jāsaved kārtībā savs budžets un jāsakārto saimniecība, lai varētu domāt par aizņēmumu. Iemesls noraidošai atbildei ir tas, ka klientam nav līdzekļu pirmajai iemaksai, ir negatīva kredītvēsture, esošās kredītsaistības neļauj uzņemties jaunas, kā arī dažkārt klienti nav izpratuši valsts atbalsta programmas būtību.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Oktobrī sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums Rīgā bijis minimāls

12.11.2015

alt
alt

"Swedbank": Pēc 2010.gada izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem atmaksas problēmu nav

12.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

2

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

3

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

4

Ērtas un gudras mājas īsteniem pilsētniekiem - jaunais projekts "Tīnūžu 1A" Pļavniekos

5

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

6

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis