Būvniecībā turpmāk sagaidāma mērena izaugsme

Kopumā būvniecības nozarē arī turpmāk sagaidāma mērena izaugsme. Būvniecības nozares attīstību lielā mērā ietekmēs arī Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu pieejamība, informē Ekonomikas ministrija (EM).

Lai gan 2014.gadā būvniecības produkcijas apjomi pieauga, jau 2014.gada otrajā pusē būvniecības izaugsmes tempi palēninājās un arī 2015.gada pirmajā pusē nozares izaugsme bija vāja, norāda EM.

Savukārt šī gada trešajā ceturksnī būvniecības apjomi pieauga par 4,9% pret iepriekšējo gadu. Kopumā šī gada trīs ceturkšņos būvniecības apjomi pieauga par 1,1%, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo periodu.

EM informē, ka 2015.gada trešajā ceturksnī visstraujāk pieauga inženierbūvju būvniecības apjomi, kas nodrošināja lielāko devumu būvniecības apjomu pieaugumā. Kopumā inženierbūvju būvniecības apjomi trešajā ceturksnī bija par 15,3% lielāki nekā 2014.gada attiecīgajā periodā. Tas ir augstākais rādītājs kopš 2013.gada beigām, uzsver EM. Vislielākais devums inženierbūvju kategorijā bija šoseju, ielu un ceļu būvniecības pieaugumam.

Lēnākos tempos pieauga dzīvojamo ēku būvniecība, savukārt nedzīvojamo ēku būvniecības apjomi saruka. Nedzīvojamo ēku būvniecībā apjomu samazinājumu galvenokārt noteica mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības ēku būvniecības apjomu samazinājumi, savukārt to daļēji kompensēja viesnīcu būvniecības apjomu pieaugums, skaidro EM.

Pēc ievērojama krituma 2014.gada beigās un 2015.gada sākumā pēdējos ceturkšņos ir atsācis pieaugt izsniegto būvatļauju skaits, akcentē EM. 2015.gada trešajā ceturksnī tika izsniegtas 1362 būvatļaujas. No kopējā izsniegto būvatļauju skaita lielākā daļa (63%) būvatļauju izsniegtas jaunbūvju būvniecībai (galvenokārt viena dzīvokļa māju un citu nedzīvojamo ēku būvniecībai).

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

"Altum" piešķīrusi tūkstošo valsts galvojumu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

17.11.2015

alt
alt

Trešajā ceturksnī izsniegtas būvatļaujas ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai

17.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība