Eksperte: Banka ir gatava finansēt arī dzīvojamo ēku projektus, taču daudziem attīstītājiem finansējums nav nepieciešams

"SEB banka" neizsniedz finansējumu tiem dzīvojamo ēku projektiem, kas orientēti uz nerezidentiem, taču, ja projekts domāts rezidentiem, tad banka ir gatava to finansēt, sacīja "SEB bankas" Nekustamo īpašumu finansēšanas pārvaldes vadītāja Jeļena Gavrilova.

Tiesa, daudziem attīstītājiem, kas būvē dzīvojamās ēkas vietējam tirgum, piemēram, tādiem kā "YIT Celtniecība", NCC, "Merks", bankas finansējums nav nepieciešams. Šie attīstītāji ēkas būvē paši par saviem līdzekļiem, skaidroja Gavrilova.

"Līdz ar to veidojas situācija, ka banka ir gatava finansēt, bet projektu nav tik daudz. Projektiem, kas orientēti uz vietējo tirgu, ir svarīgi, lai būvniecības izmaksas būtu adekvātas, lai attīstītājs dzīvokļus varētu pārdot par 1300-1400 eiro kvadrātmetrā. Ja projektam ir bankas finansējums ar procentiem, ar papildu depozītiem, būvniecības izmaksas uzreiz pieaug, un tad ir jāceļ dzīvokļu cena, kas šādā gadījumā jau būs ap 1700 eiro par kvadrātmetru, un šādus dzīvokļus jau būs grūtāk pārdot. Redzam, ka vietējā tirgū joprojām pieprasītākās cenas ir 1300-1600 eiro par kvadrātmetru," sacīja Gavrilova.

Jautāta, uz kādiem nosacījumiem banka var piešķirt finansējumu dzīvojamās mājas projektam, Gavrilova sacīja, ka, ja klientam ir sava līdzfinansējuma daļa, ja šis klients papildus zemesgabalam var ieguldīt arī savu naudu vismaz 30% apmērā no projekta vērtības, ja klients var nodrošināt depozītu uz būvniecības laiku, ja klientam ir vēl kāds cits projekts, kas rada alternatīvu naudas plūsmu, tad banka ir gatava kreditēt arī dzīvojamās mājas projektu un var piedāvāt ļoti labus nosacījumus.

Tāpat klientam ir vēlams uzrādīt zināmu skaitu dzīvokļu rezervāciju jau ēkas būvniecības laikā.

Vaicāta, vai gadījumā, ja cilvēkam pieder zemesgabals un viņam rodas ideja būvēt māju un pārdot dzīvokļus, uz bankas finansējumu viņš nevar cerēt, Gavrilova skaidroja, ka tad, ja ir zemesgabals un sava nauda, ar kuru var līdzfinansēt projektu, tad viņš var mēģināt runāt ar banku.

"Ja līdz šim nav realizēts neviens līdzīgs projekts, tad būs grūtāk, visticamāk, būs nepieciešams lielāks paša līdzfinansējums. Ja tas ir jau esošais bankas klients, kurš jau ir realizējis vairākus šādus projektus, iespējams, būsim gatavi viņa līdzfinansējumu pat samazināt līdz 20%. Ja projekts ir pirmais, tas tiks klasificēts kā riskants, jo nav pieredzes, tāpēc prasīsim līdzfinansējumu, piemēram, 50% apmērā. Parasti gan ir tā, ka gadījumos, kad banka prasa tik lielu līdzdalību, visi jautājumi atkrīt. Visbiežāk tik daudz naudas, ko ieguldīt projektā, ieceres autoram nav, turklāt attīstītāji arī nevēlas riskēt ar tik lielu naudu, ar bankas naudu gan visi ir gudri strādāt," skaidroja Gavrilova.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Svinīgi atklāts premium klases apartamentu nams Rīgā "Club Central Residence"

17.11.2015

alt
alt

Saliena: Šogad būtiski pieaudzis noslēgto darījumu skaits ar vietējiem pircējiem

19.11.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

4

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

5

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

6

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda