Bankas cīnās par finansējuma piešķiršanu komercobjektiem ar labu naudas plūsmu

Darījumi ar komercobjektiem nenotiek pārāk bieži, tāpēc bankas ir gatavas cīnīties par objektiem un klientiem, kuri var ģenerēt labu naudas plūsmu, sacīja «SEB bankas» Nekustamo īpašumu finansēšanas pārvaldes vadītāja Jeļena Gavrilova.

"Ja objektā ir naudas plūsma, tad mums patīk visi objekti - gan tirdzniecības centri, gan noliktavas, gan biroji, gan industriālās telpas. Galvenais nosacījums - īpašniekam ir jābūt labam bankas sadarbības partnerim un objektā jābūt stabiliem nomniekiem," sacīja Gavrilova.

Ņemot vērā to, ka arī komercobjektu segmentā jaunu projektu nav tik daudz, tiek finansēti arī objektu pārpirkšanas darījumi, piebilda "SEB bankas" Nekustamo īpašumu finansēšanas pārvaldes vadītāja.

"Tāpat esam gatavi arī refinansēt objektus no citām bankām. Tā kā jaunu objektu nav, konkurence ir ļoti liela un bankas mēģina labus klientus refinansēt no citām bankām. Par labiem objektiem un labiem projektiem ir pamatīga cīņa. Tiek izmantotas gan procentlikmes, iespējams, kāda interesantāka finansējuma struktūru. Jebkura banka ir gatava piedāvāt kaut kādus labākus nosacījumus, ne tikai zemākas procentlikmes. Ir iespējas iedot vēl kādu papildus finansējumu, ir visādi instrumenti, kā mēģināt dabūt sev to klientu," stāstīja Gavrilova.

Vaicāta, cik izplatīta ir objektu pārpirkšana, Gavrilova sacīja, ka šajā jomā nav sevišķi liela aktivitāte - aptuveni trīs līdz četri darījumi gadā.

"Lielākas cerības saņemt finansējumu būs tad, ja jau būs zināmi objekta nomnieki, jo šādā gadījumā bankas cīnīsies par šo klientu. Piemēram, ja kāds vēlēsies būvēt tirdzniecības centru un jau būs zināms, ka tā nomnieks būs labi zināma lielveikalu ķēde, esmu pilnīgi pārliecināta, ka šis klients saņems piedāvājumu no visām bankām ar ļoti labiem nosacījumiem. Turklāt klients vēl varēs "pastaigāt" pa bankām un, iespējams, vēl vairāk uzlabot šos nosacījumus," skaidroja Gavrilova.

Kā piemēru viņa minēja lietuviešu investoru iecerēto tirdzniecības un izklaides centru "Akropole", kurā plānotas aptuveni 100 miljonu eiro investīcijas. Gavrilova norādīja, ka pagaidām šie investori ar banku vēl nav runājuši, taču tad, kad tas notiks, bankas noteikti cīnīsies par šādu klientu. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Dubultbirokrātija būvvaldēs neveicina ēku drošības palielināšanos

20.11.2015

alt
alt

Gaismas slēdži – viens no biežākajiem inficēšanas avotiem

23.11.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

City24 redaktora izvēle

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!