Bankas cīnās par finansējuma piešķiršanu komercobjektiem ar labu naudas plūsmu

Darījumi ar komercobjektiem nenotiek pārāk bieži, tāpēc bankas ir gatavas cīnīties par objektiem un klientiem, kuri var ģenerēt labu naudas plūsmu, sacīja «SEB bankas» Nekustamo īpašumu finansēšanas pārvaldes vadītāja Jeļena Gavrilova.

"Ja objektā ir naudas plūsma, tad mums patīk visi objekti - gan tirdzniecības centri, gan noliktavas, gan biroji, gan industriālās telpas. Galvenais nosacījums - īpašniekam ir jābūt labam bankas sadarbības partnerim un objektā jābūt stabiliem nomniekiem," sacīja Gavrilova.

Ņemot vērā to, ka arī komercobjektu segmentā jaunu projektu nav tik daudz, tiek finansēti arī objektu pārpirkšanas darījumi, piebilda "SEB bankas" Nekustamo īpašumu finansēšanas pārvaldes vadītāja.

"Tāpat esam gatavi arī refinansēt objektus no citām bankām. Tā kā jaunu objektu nav, konkurence ir ļoti liela un bankas mēģina labus klientus refinansēt no citām bankām. Par labiem objektiem un labiem projektiem ir pamatīga cīņa. Tiek izmantotas gan procentlikmes, iespējams, kāda interesantāka finansējuma struktūru. Jebkura banka ir gatava piedāvāt kaut kādus labākus nosacījumus, ne tikai zemākas procentlikmes. Ir iespējas iedot vēl kādu papildus finansējumu, ir visādi instrumenti, kā mēģināt dabūt sev to klientu," stāstīja Gavrilova.

Vaicāta, cik izplatīta ir objektu pārpirkšana, Gavrilova sacīja, ka šajā jomā nav sevišķi liela aktivitāte - aptuveni trīs līdz četri darījumi gadā.

"Lielākas cerības saņemt finansējumu būs tad, ja jau būs zināmi objekta nomnieki, jo šādā gadījumā bankas cīnīsies par šo klientu. Piemēram, ja kāds vēlēsies būvēt tirdzniecības centru un jau būs zināms, ka tā nomnieks būs labi zināma lielveikalu ķēde, esmu pilnīgi pārliecināta, ka šis klients saņems piedāvājumu no visām bankām ar ļoti labiem nosacījumiem. Turklāt klients vēl varēs "pastaigāt" pa bankām un, iespējams, vēl vairāk uzlabot šos nosacījumus," skaidroja Gavrilova.

Kā piemēru viņa minēja lietuviešu investoru iecerēto tirdzniecības un izklaides centru "Akropole", kurā plānotas aptuveni 100 miljonu eiro investīcijas. Gavrilova norādīja, ka pagaidām šie investori ar banku vēl nav runājuši, taču tad, kad tas notiks, bankas noteikti cīnīsies par šādu klientu. 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Dubultbirokrātija būvvaldēs neveicina ēku drošības palielināšanos

20.11.2015

alt
alt

Gaismas slēdži – viens no biežākajiem inficēšanas avotiem

23.11.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem