Kā prasmīgi iekārtot nelielu studijas tipa dzīvokli

Dzīvošanai studijas tipa dzīvoklī ir gan savi plusi, gan mīnusi. Pateicoties atvērtajam plānojumam, mājokļa saimnieki viesu uzņemšanas laikā var droši rosīties virtuves daļā, tajā pašā laikā veltot uzmanību arī atnākušajiem. Taču nereti tas, ka visa sadzīve norit vienā ne visai lielā telpā, var šķist nomācoši. Piedāvājam dažas idejas, kā prasmīgi iekārtot studijas tipa dzīvokli un radīt tajā arī savu privāto telpu.

Norobežota gulta

Studijas tipa dzīvoklī viena telpa vienlaicīgi kalpo gan kā virtuve, gan guļamistaba, gan viesistaba. Lai radītu sajūtu, ka nedzīvo tikai vienā istabā, radi savu privāto telpu, norobežojot gultu no pārējās telpas. To var izdarīt, piemēram, apkārt gultai apliekot baldahīnu. Tas ne vien atdalīs guļamvietu no pārējās telpas, bet arī radīs mājoklī romantisku un noslēpumainu noskaņu.

Gaišums visapkārt

Nelielās telpās liela nozīme ir apgaismojumam – jo gaišāks būs dzīvoklis, jo lielāks tas šķitīs. Lai studijas tipa dzīvokli padarītu vizuāli plašāku, ir svarīgi regulāri tīrīt logus, kā arī atbrīvoties no priekšmetiem, kas traucē dabīgajai gaismai ienākt mājoklī. Tāpat par ļaunu nenāks svaiga krāsas kārta, kā arī gaišu, gaismu atstarojošu materiālu izvēle.

Liela izmēra mēbeles

Iespējams, studijas tipa iekārtošanai izvēlies nelielas mēbeles, taču patiesībā vajadzētu rīkoties pretēji. Proti, tā vietā, lai iegādātos vairākas neliela izmēra mēbeles, kas nemanot aizpilda vietu, ieteicams izvēlēties pāris lielāka izmēra istabas iekārtas. Tici vai nē, bet apjomīgās mēbeles nelielā studijas tipa dzīvoklī radīs sajūtu, ka tas ir lielāks kā patiesībā.

Caurspīdīgi interjera elementi

Mājoklī ir grūti iztikt bez krēsliem un galdiem, taču studijas tipa dzīvokli tie var padarīt pārāk piepildītu un nekārtīgu. Lai tā nenotiktu, pielieto noderīgu triku, ko šādās situācijās izmanto interjera dizaineri. Proti, iegādājies caurspīdīgas mēbeles un interjera elementus, piemēram, stikla galdu – tie pildīs savu funkciju, tajā pašā laikā vizuāli neaizpildot telpu.

Spoguļi, spoguļi, spoguļi

Kā zināms, spoguļi vizuāli palielina telpu, kā arī atstaro gaismu, tādēļ nelielos studijas tipa dzīvokļos tie nudien ir ļoti noderīgs interjera elements. Spoguļi, kurus novietosi uz sienām vai atbalstīsi pret grīdu, atstaros dabīgo gaismu, to padarot vizuāli lielāku. Savukārt, ja izvēlēsies mēbeles ar spoguļa elementiem, istabā radīsi brīvāku atmosfēru.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Piemēros PVN dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumiem

01.12.2015

alt
alt

Nodokļa piemērošana dzīvojamo ēku apsaimniekošanai radīs slogu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem

01.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

3

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

4

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

5

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

6

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju