Nodokļa piemērošana dzīvojamo ēku apsaimniekošanai radīs slogu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošana 21% apmērā dzīvojamo ēku apsaimniekošanai radīs slogu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, apgalvo Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas (LPUAA) izpilddirektors Jānis Ozoliņš.

Viņš norāda, ka pēc Ministru kabineta apstiprinātajiem grozījumiem PVN likumā PVN likme 21% apmērā daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanas maksai tiks piemērota no nākamā gada 1.jūlija.

"To nosaka Eiropas Savienības direktīva, kuras neievērošanas gadījumā Eiropas Komisija piedraudējusi pret Latviju ierosināt pārkāpumu procedūru. No valdības skatupunkta raugoties, situācija ir atrisināta. Tomēr var gadīties, ka, "lāpot vienu caurumu", vietā saņemsim lielāku. Un, proti, arvien dziļāk neatgūstamos parādos grimstošas daudzdzīvokļu ēkas," atzīmē Ozoliņš.

Šis lēmums un situācijas risinājums ar nozari netika apspriests, norāda Ozoliņš. Tas būtu bijis loģisks solis, jo valdībai, pieņemot noteiktas normas, likumus, nodokļu izmaiņas, ir jāvērtē, kā tas ietekmēs konkrēto nozari un tautsaimniecību vispār. Šajā gadījumā netika izskatīts neviens scenārijs - ne labais, ne sliktais, un nozare tiek nostādīta fakta priekšā.

Taču fakta priekšā tika nostādīta ne tikai nozare, bet arī iedzīvotāji, skaidro Ozoliņš, piebilstot, ka šoreiz šo "budžeta caurumu lāpīs" ne jau turīgie nodokļu maksātāji, kas pārsvarā mitinās privātmājās, bet tieši daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji Purvciemā, Ķengaragā, Imantā un citviet.

"Vai tas kaut mazākā mērā risinās jau gadiem ieilgušo problēmu ar parādiem un tieši bezcerīgajiem parādiem? Tā ir problēma, ko atbildīgās institūcijas nerisina gadiem, iespējams, cerot, ka tā pati izzudīs vai ka gan jau tie apsaimniekotāji paši tiks galā. Bet problēma nepazūd, tā pieaug, iedzīvotāji ir spiesti vai nu maksāt par kaimiņu, tas ir, neatgūstamo parādu turētāju, vai pakļaut sevi riskam palikt bez ūdens un siltuma mājoklī," apgalvo LPUAA izpilddirektors.

Šāda veida lēmumi, kas ietekmē un saasina jau tā sakāpinātās problēmas, ir jāapspriež ar nozari, ar profesionāļiem, ar cilvēkiem, kas zina, kur praktiskā dzīvē ved saikne no vienas darbības pie nākamās, kas pārzina problēmsituācijas un dod arī savus risinājumus, uzsver Ozoliņš, piebilstot, ka šis likuma grozījums ir atkal viens piemērs tam, ka ierēdniecība un praktiskā dzīve var būt nodalītas pasaules.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Kā prasmīgi iekārtot nelielu studijas tipa dzīvokli

01.12.2015

alt
alt

Atvērto durvju diena jaunajā daudzdzīvokļu projektā "Alejas Nams"

02.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

2

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

5

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

6

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

alt

Tuvidos pieejami vēl tikai 7 dzīvokļi – izvēlies savējo Atvērto durvju dienā!

alt

Nenokavē! Atvērto durvju diena Daugavas labā krasta mājokļu projektos