Modernās pasaules nepieciešamība – atvērtā plānojuma mājokļi

Daudzus desmitus gadu mājokļi tika veidoti ar domu, ka ikvienai no istabām ir sava funkcija. Piemēram, virtuvē notiek ēdiena gatavošana, kamēr viesistaba ir vieta, kur atpūsties un izklaidēties. Tas mainījās 20 gadsimta 50., 60. gados, kad arhitekti sāka veidot atvērta plānojuma mājokļus - tas bija veids, kā veidot efektīvu dizainu, izmantojot pēc iespējas mazāk kvadrātmetru.

Atvērtai telpai  - gan plusi, gan mīnusi

Atvērtā plānojuma mājoklis nozīmē, ka dzīvojamā istaba, ēdamistaba un virtuve ir apvienotas vienā telpā. Mūsdienās ir cilvēki, kas vēl joprojām izvēlas mitekļus, kurās ir atsevišķas, savā starpā nodalītas istabas, taču netrūkst arī tādu, kas atkāpjas no tradicionālā plānojuma un  priekšroku dod tieši dzīvokļiem un mājām, kurās ir atvērtā tipa plānojums. Tā, kas mūsdienās nav mazsvarīgi, ir iespējams darīt vairākus darbus vienlaikus. Piemēram, virtuves daļā gatavot ēst, taču tajā pašā laikā čalojot ar mājiniekiem vai viesiem, kas atrodas viesistabas zonā. 

Atvērtā tipa mājokļiem ir vairāki plusi. Piemēram, tā kā viesistabas un virtuves starpā nav sienas, maza telpa izskatās  lielāka un gaišāka. Tāpat šāds mājokļa plānojums ir noderīgs, ja ir neliela virtuve bez logiem -  bez sienas, savienota ar viesistabu tā būs gaismas pielieta. Vēl viens liels pluss ir tas, ka tad, kad uzņem ciemiņus, vari pavadīt ar viņiem laiku pat tad, kad rosies virtuves zonā. Atvērta tipa telpa ir noderīga arī tad, ja ģimenē ir mazi bērni, jo tādējādi viņus ir vieglāk pieskatīt.

Saprotams, atvērtā plānojuma mājoklim ir arī savas ēnas puses. Piemēram, privātās telpas trūkums, jo viss atrodas vienuviet. Šāda tipa mājoklis kā dzīvesvieta nederēs arī tiem, kuri ļoti mīl kārtību, jo atvērtā telpā viss ir ļoti labi pārredzams, tajā skaitā, gan nekārtība virtuvē, gan viesistabas zonā izmētātās bērnu rotaļlietas.

Veiksmīga iekārtojuma medībās

Kā jebkurā mājoklī, arī atvērtā tipa dzīvokļos un mājās ir svarīgi, kāds ir to iekārtojums. Vienmēr atceries, ka tad, ja virtuve ir savienota ar viesistabu, telpai tiešām ir jāpaliek brīvai un pārraugāmai. Proti, tas nozīmē, ka vietā, kur bijusi siena, nevajag novietot lielus, garus grāmatplauktus, mēbeles un milzīgus interjera elementus, jo tas ne tikai traucēs virtuves zonā ieplūst gaismai, bet arī zudīs būtība atvērtā tipa telpai kā tādai.

Ja tomēr vēlies nodalīt zonas, šādam nolūkam izmanto mēbeles un gaismas ķermeņus. Piemēram, iezīmē viesistabas zonu, tās centrā noklājot paklāju, kā arī novietojot dīvānu un kafijas galdiņu. Tāpat katru no zonām vari izcelt ar īpašiem dizaina elementiem (ziedi, vāzes, spilveni, gleznas un tamlīdzīgi) – tie ne tikai palīdzēt definēt, kur ir virtuve, kur viesistaba, bet arī telpai piešķirs raksturu.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Mājokļi kļūst pieejamāki visu Baltijas valstu iedzīvotājiem

04.12.2015

alt
alt

Pirmā mājokļa iegādes programmai papildus piešķirs 700 000 eiro

07.12.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iekārtosim savu īpašo dārza oāzi: tendences un aktualitātes 2018.gada vasarai

2

Varavīksne Rīgas centrā jeb dzīvoklis, kur košuma netrūkst

3

Jūnijā apstājies Rīgas dzīvokļu cenu pieaugums

4

Pieci pieredzē balstīti padomi – kas jāņem vērā, iegādājoties mājokli?

5

"Lielais Loms" Jūrmalas jaunajos projektos: izvēlies izdevīgi savas jaunās mājas un brauc mājās ar jaunu auto!

6

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

City24 redaktora izvēle

alt

Iekārtosim savu īpašo dārza oāzi: tendences un aktualitātes 2018.gada vasarai

alt

Varavīksne Rīgas centrā jeb dzīvoklis, kur košuma netrūkst

alt

Jūnijā apstājies Rīgas dzīvokļu cenu pieaugums