Jūlija vidū atklās Daugavas promenādi

Būvdarbi Daugavas promenādes posmā no Dzelzceļa tilta līdz Salu tiltam tuvojas noslēgumam, un jau jūlija vidū jaunais objekts tiks atvērts rīdziniekiem.

Objektu paredzēts nodot ekspluatācijā jau jūnija nogalē, taču no jauna ieklātajam bruģim nepieciešamas vēl aptuveni divas nedēļas, lai "nosēstos" un tas nesāktu plaisāt.

Lai sakārtotu šo teritoriju, projekta gaitā nojauktas trīs ēkas, 43 nolietotās garāžas, nomainīti 6,5 kilometri elektrības kabeļu, uzstādīti 94 apgaismojuma balsti, nomainīts ūdensvads 1,2 kilometru garumā, lietus kanalizācija 2,3 kilometru garumā.

Veicot labiekārtošanas darbus, tiek veidots bērnu rotaļlaukums, uzstādīti 75 soliņi un sols gar tuneļa atbalsta sienu 93 metru garumā, uzstādīti 52 puķu podi.

Objektā paredzēts iestādīt arī 60 lielus kokus - kļavas, liepas un vītolus, 230 dažādu sugu krūmus, 740 ziemciešu puķu stādus. Pie kāpnēm un piestātnēm krastmalā, kā arī pie gājēju tuneļa izbūvētas nobrauktuves cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Norisinās darbi veloceliņa izbūvē gar Daugavas krastu, kura garums būs 1,2 kilometri. Veloceliņš atradīsies vienā līmenī ar Krasta ielas brauktuvi un būs savienots ar Salu tiltu.

Spīķeru kvartāla revitalizācijas projekta īstenošana rada iespējas rīkot šeit dažāda veida kultūras pasākumus, izmantot Daugavas krastmalu rīdzinieku un pilsētas viesu atpūtai, kā arī nodrošinās teritorijas pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Kā ziņots, Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija uzsākta pērn jūlijā, un to bija paredzēts pabeigt jau līdz šā gada sākumam, taču būvdarbu gaitā atklājies, ka promenāde atrodas sliktā stāvoklī un nepieciešami papildu darbi tās nostiprināšanai, palielinot projekta kopējās izmaksas.

Projekta kopējās izmaksas sasniegušas 5,37 miljonus latu. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda piesaistīts finansējums 2,55 miljonu latu apjomā, Rīgas domes līdzfinansējums ir 2,75 miljonu latu apjomā, bet vēl 120 000 latu piešķirti no pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem betona skeitparka būvniecībai.

LETA jau ziņoja, ka sākotnēji Spīķeru kvartāla revitalizācijas izmaksas tika lēstas 3 miljonu latu apmērā, no kuriem 2,5 miljoni ir Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums, bet 15% jeb 450 000 latu - Rīgas domes līdzfinansējums. Tehniskā projekta izstrādes gaitā tika konstatēts - lai realizētu projektu pilnā apjomā, sagaidāmas nozīmīgas papildu izmaksas, tādēļ pērn janvārī tika prasīts un piešķirts papildu finansējums 1,9 miljonu latu apmērā, tādējādi pašvaldības finansējums projektam palielinājās līdz 2,5 miljoniem latu.

Spīķeru kvartāla revitalizācijas projektu veic personu apvienība "Merks-Saldus ceļinieks".

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Youtube birojs ar ekstravagantām tehnoloģijām. Top Facebook jaunās „mājas” Ņujorkā. Ekoviesnīca Ēģiptes tuksneša vidū.

07.06.2013

Atvērto durvju dienas Art Terra māju ciematā Upesciemā

10.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām