2016. gada aktuālākās interjera dizaina tendences

Interjera dizainā, gluži kā modē, tendences visu laiku mainās, un, tā kā strauji tuvojas 2015. gada noslēgums, arvien aktuālāks kļūst jautājums – kas gaidāms nākamajā gadā? Lielākie gaidāmie trendi jau ir apkopoti – piedāvājam nelielu ieskatu nākamā gada interjera dizaina tendencēs, kā arī padomus, kā tos veiksmīgi iekļaut sava mājokļa dizainā.

Metālisko krāsu toņi

Par vienu no aktuālākajiem 2016.gada dizaina trendiem uzskata metālisko krāsu toņu iekļaušanu interjerā. Metāliskie toņi, piemēram, zelta nokrāsas, ir izsmalcinātas un jebkurā telpā rada valdzinošu, aristokrātisku noskaņu.

Iekļaujot interjerā metāliskās krāsas, ieguvējs būs ikviens, neatkarīgi no tā, vai izvēle kritusi par labu nelielām detaļām sudraba krāsā vai zelta, vara toņiem, kas telpā rada siltu, mājīgu noskaņu. Turklāt, nākamā gada tendence paredz, ka nav nepieciešams izvēlēties tikai vienu toni, bet gan tos savā starpā savienot. Piemēram, viena tipa metālu izmantot lielākā daudzumā, bet otru - kā akcentu nelielos dekoros. 

Dabai draudzīgi materiāli

Vēl viens nākamā gada trends  ir tiekšanās pretī dabai draudzīgam interjeram. Proti, cilvēki arvien vairāk novērtē spēju dzīvot saskaņā ar dabu, cenšoties tai nenodarīt pāri, un šīs kulturālās vērtības spēcīgi ietekmē ar dizainu. Arvien lielāka nozīme tiek pievērsta ne tikai interjera elementu vizuālajam izskatam un funkcionalitātei, bet arī tā kvalitātei un spējai nepiesārņot vidi.

Lai interjers būtu ekoloģisks, ieteicams izvēlēties tādus dabai draudzīgus materiālus, kā koks un akmens.

Dabas motīvi

Daba ir iedvesmas avots ne vien veselīgas un kvalitatīvas dzīvošanas, bet arī motīvu ziņā. Proti, tas izpaužas tā, ka nākamajā gadā viens no aktuālākajiem interjera dizaina trendiem ir dabā atrodamie motīvi – ziedi, augu formas un dzīvnieku raksti.

Tiesa, jāatceras, ka šajā gadījumā jābūt uzmanīgiem un jāievēro mērenība. Nedaudz ir pietiekami – tā vietā, lai izgreznotu visu istabu, iekļauj dabas sniegtos rakstus vien vienā vai divos elementos. Ar to pietiks, lai piesaistītu uzmanību un telpai piešķirtu raksturu.

Ģeometriskas formas

Nākamajā gadā aktuāli būs ne vien dabas motīvi, bet arī ģeometriski raksti un formas. Šo dizaina trendu var iekļaut jebkurā dizainā un tas atstāj modernu, vizuāli interesantu iespaidu. Tiem, kuri vēlas interjeru padarīt mūsdienīgu, ieteicams iegādāties un mājoklī izkārtot interesantās ģeometriskās formās izgrieztas mēbeles vai gaismas ķermeņus. Savukārt, ja priekšroku dod tradicionālākam izskatam, ģeometriskus rakstus itin viegli interjerā var iekļaut ar dažādiem tekstilizstrādājumiem, kā arī ar flīzēm un citām virsmām.

Košie zilās krāsas toņi

Nosakot tendences interjera dizainā, neiztikt arī bez aktuālās krāsas noteikšanas. Nākamajā gadā moderni būs spilgti zilie toņi, piemēram, kobalts, tumši zilais un karaliski zilais tonis – nokrāsas, kuras ir diezgan viegli iekļaut jebkurā interjerā. 

Pirms ķeršanās pie krāsu otas vai koši zilu dekoru pirkšanas, apdomā, kādu gala rezultātu mājoklī vēlies sasniegt. Ja vēlies aizvadīt savas dienas relaksējošā, mierīgā atmosfērā, zilā krāsā vari nokrāsot sienas vai arī, piemēram, virtuves plauktiņus. Savukārt, ja neesi gatavs lielām pārmaiņām, zilo krāsu interjerā vari iekļaut ar mēbelēm vai dekoriem.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Māja, ko var uzsildīt vien ar fēnu

07.12.2015

alt
alt

Pirmā mājokļa iegādes programmai piešķir papildus finansējumu

08.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

3

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

4

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn realizēti pūļa finansējuma platformā

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju