Ieteikumi, kā radīt veiksmīgas fotogrāfijas nekustamā īpašuma sludinājumam

Nevienam cilvēkam nav vēlmes iegādāties «kaķi maisā», tāpēc, ievietojot nekustamā īpašuma sludinājumu, īpaši liela nozīme ir īpašuma fotogrāfijām. Tieši objekta bildes lielā mērā nosaka to, vai klientam par objektu radīsies pozitīvs pirmais iespaids un viņš apsvērs iespējamu darījuma veikšanu. Portāls City24.lv piedāvā dažus noderīgus ieteikumus, ko ievērot īpašuma fotografēšanas laikā, lai veiksmīgi piesaistītu potenciālā pircēja vai īrnieka uzmanību.

Pirmajā vietā – kvalitāte

Īpašuma pārdošana vai izīrēšana ir laikietilpīgs process, kam jāpieiet ar lielu atbildību un nopietnu attieksmi. Pirmais un būtiskākais elements, kas ietekmē sludinājuma skatījumu skaitu un līdz ar to arī samazina vai palielina iespējas noslēgt darījumu, ir fotogrāfijas. Potenciālajam pircējam vai īrniekam īpašums ar bilžu palīdzību ir jāparāda tā, lai viņš itin viegli varētu iztēloties savu dzīvi tajā. Tieši bildes ir viens no svarīgākajiem aspektiem, lai šīs fantāzijas un interesi radītu.

Lai fotogrāfijas būtu klientam tīkamas, tām ir jābūt kvalitatīvām. Tas nozīmē, ka īpašuma fotografēšanai noteikti nevajadzētu izmantot telefonu, jo, lai cik laba būtu kamera, tas nespēj nodrošināt tik augstas izšķirtspējas bildes, kā fotokamera ar platleņķa objektīvu. Ja neveltīsi savu laiku kvalitatīvas fotogrāfijas uzņemšanai, pašam negribot atbaidīsi potenciālos klientus, jo viņi izvēlēsies atvērt tos sludinājumus, kuriem pievienotas pievilcīgas bildes.

Fotogrāfijās iekļauj vairākas istabas sienas, kā arī izvairies no lielām mēbelēm priekšplānā, lai telpa būtu gan lai pārskatāma, gan arī nebūtu nekā, kas novērš uzmanību no tās kopējā izskata un satura. Tāpat, lai potenciālais pircējs vai īrnieks mājokli var novērtēt vieglāk, fotografē horizontāli, nevis vertikāli (arī sludinājumā horizontālās bildes vizuāli izskatās pievilcīgāk).   

Kārtība un dvēseles piešķiršana

Nereti sludinājumiem ir pievienotas fotogrāfijas, kurās redzamas pašreizējā īrnieka vai īpašnieka mantas. Lai arī sludinājuma tekstā var minēt, ka telpas no šiem priekšmetiem tiks atbrīvotas, bildēs redzamā nekārtība un bezgalīgi daudzās detaļas potenciālajam klientam var radīt negatīvu iespaidu, jo nav iespējams pilnvērtīgi novērtēt paša mājokļa izskatu.

Par to, cik veiksmīga vai neveiksmīga būs fotogrāfija, sāc domāt jau bilžu tapšanas procesā. Pirmkārt, centies fotografēt mājokli savu acu augstumā, lai tas būtu viegli pārredzams. Otrkārt, jau brīdī, kad uz telpu raugies caur fotoaparāta objektīvu, pievērs uzmanību detaļām. Ja ievēro, ka kadrā iekļuvis kāds attēlam neglaimojošs priekšmets, atbrīvojies no tā un uzņem bildi vēlreiz. Atceries, ka fotogrāfija ir instruments, kurā īpašumu var parādīt gan no labās gan sliktās puses, tieši tāpēc ir ļoti svarīgi veltīt savu laiku kvalitatīvu attēlu uzņemšanai.

Izvēloties mājokli, ikvienam potenciālajam klientam ir svarīgs tā estētiskais izskats. Tādēļ pirms objekta bildēšanas to vajadzētu sakārtot, lai īpašums būtu tīrs un bez personīgajām mantām (piemēram, uz gultas nomestām drēbēm, kosmētikas līdzekļiem vannas istabā). Novāc no acīm netīkamos priekšmetus, un izcel tos, kuri īpašumam glaimo un piešķir tam dvēseli. Piemēram, radi māju sajūtu ar svaigiem, vāzē ieliktiem ziediem vai dekoratīvu augļu trauku uz kafijas galdiņa, pūkainu paklāju uz grīdas, vai skaistu servīzi kādā no virtuves plauktiņiem.

Draudzējies ar dienas gaismu

Uzņemot jebkuru fotogrāfiju, svarīgs ir apgaismojums. Tas, saprotams, attiecas arī uz nekustamo īpašumu fotografēšanu. Īpašuma fasādi, kā arī apkārt esošos objektus vislabāk fotografēt dienas gaišajā laikā – izvērtē, kurā brīdī ēka izskatās vispievilcīgāk (saule īstajā augstumā un tamlīdzīgi) un ļaujies bildēšanas priekiem. Tiesa, ne vienmēr viss notiek tik gludi, jo ēkas fasādes iemūžināšanu var traucēt gan laika apstākļi, gan apkārtējā vide (aktīva satiksme), tāpēc, lai uzņemtu veiksmīgu bildi, nereti vajag apbruņoties ar pacietību.

Kā zināms, mājoklī pieejami divu veidu gaismas avoti – dienas gaisma, kā arī gaismas ķermeņi.  Jāteic, ka, gluži tāpat, kā fasādes gadījumā, arī iekštelpas un interjeru vislabāk ieteicams fotografēt dienas laikā. Kad fotografē mājokli, atver aizkarus un ielaid telpā dabīgo apgaismojumu, kā arī ieslēdz lampas, lai gaisma visur būtu vienmērīga. Izvairies fotografēt pret logu!

Detaļas, detaļas, detaļas

Jo vairāk detaļu, jo labāk! Proti, cilvēki novērtēs, ja būsi ieguldījis laiku, lai izveidotu saistošu sludinājuma tekstu, kurā pastāstīsi it visu, kas otru personu varētu interesēt saistībā ar īpašumu, ko piedāvā. Tas pats attiecas arī uz fotogrāfijām. Nevajag aprobežoties tikai ar pāris bildēm, jo tās nesniedz gana plašu ieskatu mājoklī, kuru pārdod vai izīrē. Pievieno sludinājumam ne vien fasādes un iekštelpu fotogrāfijas, bet arī bildes, kurās attēlotas dažādas detaļas, kas atspoguļo sludinājuma tekstā pastāstīto. Piemēram, ja esi rakstījis, ka  mājas pagalmā ir rotaļlaukums, nobildē to. Tāpat iemūžini fotogrāfijās apkārtējo vidi – kāpņu telpu, dārzu, stāvlaukumu, skatu no loga, liftu, pastaigu laukumu un tamlīdzīgi.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Mājokļu pārdošanas programma "Īrē un uzkrāj!" ir papildināta ar jauniem NĪ objektiem

09.12.2015

alt
alt

Irākā plāno uzbūvēt jaunu pasaulē augstāko debesskrāpi

09.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

4

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā