Šogad Rīgā un Jūrmalā ekspluatācijā nodoti vairāk nekā 1200 jauni dzīvokļi

2015.gadā ekspluatācijā nodoti vairāk nekā 20 jauni un rekonstruēti dzīvojamie nami Rīgā un Jūrmalā ar vairāk nekā 1200 dzīvokļiem. Tuvākajā laikā jauno dzīvokļu tirgus tiks papildināts ar vismaz 10 namiem un vairāk nekā 400 dzīvokļiem, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā.

Tuvākā gada laikā šiem dzīvokļiem pievienosies vēl vismaz 600-800 jaunu dzīvokļu, prognozē "Latio".

Salīdzinoši īsā laikā Rīgā jauno dzīvokļu piedāvājums palielināsies par 1500-1700 mājokļiem, un pie pašreizējiem pirmreizējā tirgus pārdošanas tempiem (50-70 darījumu mēnesī) "Latio" speciālisti paredz, ka būs nepieciešami vismaz trīs gadi, lai šo apjomu varētu realizēt tirgū.

Vēl ilgāks realizācijas laiks varētu būt ekskluzīvajiem dzīvokļiem, kuru īpatsvars jauno projektu segmentā ir visai liels, bet katru mēnesi tiek pārdoti vien ap 10 šādu mājokļu.

2015.gada trešajā ceturksnī turpinājās aktivitātes pieaugums jauno projektu dzīvokļu tirgū, darījumu skaitam attiecībā pret iepriekšējo ceturksni pieaugot par 20%, bet darījumu kopējai summai - par 31%, teikts pārskatā.

Salīdzinot ar 2014.gada trešo ceturksni, tirgus aktivitātes un apjoma rādītāji ir samazinājušies par trešdaļu. Daļēji tas ir izskaidrojams ar augsto tirgus aktivitāti pirms gada, kad, tuvojoties termiņuzturēšanās atļauju iegūšanas nosacījumu izmaiņām, notika vairāk darījumu nekā vidēji pirms tam.

Salīdzinot ar laika periodu, pirms Imigrācijas likuma izmaiņas ietekmēja tirgus aktivitāti, darījumu skaits šobrīd ir 93%, bet kopējā summa ir 91% no 2014.gada pirmā pusgada vidējiem rādītājiem, norāda "Latio".

Trešā ceturkšņa pēdējā mēnesī - septembrī - darījumu kopējā summa bija lielākā, kopš 2014.gada 1.septembrī spēkā stājās izmaiņas Imigrācijas likumā.

Trešajā ceturksnī jauno projektu dzīvokļu darījumu skaita īpatsvars Rīgas dzīvokļu tirgū saglabājās līdzšinējā līmenī - 18%, bet summas ziņā turpinājās neliels pieaugums - darījumi ar dzīvokļiem jaunajos projektos veidoja gandrīz pusi no kopējās darījumu summas Rīgas dzīvokļu tirgū.

Kopš tirgus aktivitātes krituma gada pirmajā ceturksnī, ko veicināja neskaidrības nolikto atslēgu principa pielietošanā, trešajā ceturksnī darījumu apjoms ir pieaudzis par 30%, bet summa par 69%.

Divas trešdaļas darījumu notiek ar dzīvokļiem platībā no 50 līdz 100 kvadrātmetriem, kas ir piemēroti jaunajām ģimenēm ar bērniem.

Nemainīga saglabājas tirgus situācija, salīdzinot darījumu skaitu pirmreizējā un otrreizējā tirgū ar tādu pašu laika periodu pirms gada. Pirmreizējā tirgū, pat neskatoties uz 2014.gada trešā ceturkšņa augsto aktivitāti, darījumu skaits ir pieaudzis par 8%, taču otrreizējā tirgū ir samazinājums par 57%.

To izskaidro tendence, ka vietējais pircējs īpašumu pārsvarā pērk sev pastāvīgai dzīvošanai un vēlas to iekārtot atbilstoši savām vajadzībām un tam pievilcīgāks ir jauno projektu attīstītāju piedāvājums, norāda "Latio".

Saskaņā ar "Latio" darījumu informāciju trešajā ceturksnī pirmo reizi kopš 2014.gada septembra vidējās jauno projektu cenas centrā, Vecrīgā un mikrorajonos nav samazinājušās. Tieši pretēji - mikrorajonos un centrā cenas ir pat nedaudz pieaugušas, kas gan var būt saistīts ar atsevišķu darījumu ietekmi uz vidējiem rādītājiem.

Vidējās darījumu cenas jaunajos projektos mikrorajonos svārstās no 500 līdz 1500 eiro par kvadrātmetru, centrā - no 1500 līdz 3000 eiro par kvadrātmetru, bet ekskluzīvajos jaunajos projektos - no 2500 līdz 7000 eiro par kvadrātmetru.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Nekustamo īpašumu attīstītāju alianses investīcijas tautsaimniecībā - 1,5 miljardi eiro

11.12.2015

alt
alt

Darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem trešajā ceturksnī pieauga par 18%

11.12.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība