Darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem trešajā ceturksnī pieauga par 18%

Pēc straujā tirgus krituma 2015.gada pirmajā ceturksnī gada otrajā pusē tā aktivitāte ir atgriezusies iepriekšējā līmenī. Salīdzinot ar otro ceturksni, darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem trešajā ceturksnī pieauga par 18%, bet kopējā summa par 21% - abi rādītāji ir augstākie pēdējo divu gadu laikā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā.

Salīdzinot šī gada trešo ceturksni ar 2014.gada trešo ceturksni, darījumu skaits bija par 4% lielāks, bet kopējā summa par 8% lielāka.

Astoņās pieprasītākajās Rīgas apkaimēs notiek divas trešdaļas no visiem darījumiem ar sērijveida dzīvokļiem Rīgā, norāda "Latio". Šis rādītājs, izņemot pirmo ceturksni, ilgstoši ir nemainīgs. Pieprasītākās apkaimes trešajā ceturksnī bija Purvciems un Ķengarags ar vidēji 55-60 darījumiem mēnesī. Imantā un Pļavniekos mēnesī notika caurmērā 40-45 darījumi. Ziepniekkalnā, Juglā, Iļģuciemā un Vecmīlgrāvī trešajā ceturksnī darījumu skaits bija 20-30 mēnesī.

Vislielākais darījumu skaita pieaugums trešajā ceturksnī bija vērojams Juglā, kur notika tikpat daudz darījumu, cik pirmajā pusgadā kopā, savukārt Iļģuciemā darījumu skaits jau pēdējos divus gadus ir ļoti stabils ar nedaudz vairāk kā 20 darījumiem mēnesī.

Pieprasītākie tipveida dzīvokļi trešajā ceturksnī nemainīgi bija lietuviešu projekta ēkās, 602.sērijas namos un Hruščova laika ēkās. Trešajā ceturksnī lielākais pieaugums - par 21% - bija vērojams darījumiem ar dzīvokļiem Hruščova laika ēkās.

Trešajā ceturksnī bez izmaiņām ir pieprasījuma sadalījums pēc dzīvokļa platības, teikts pārskatā. 48% darījumu notiek ar dzīvokļiem platībā no 40 līdz 60 kvadrātmetriem, 29% ar mazākiem dzīvokļiem un 23% ar lielākiem dzīvokļiem. Šajā ziņā būtiskas izmaiņas nav sagaidāmas arī turpmāk, prognozē "Latio".

2015.gada pirmajos trīs ceturkšņos, salīdzinot ar 2014.gada pirmajiem ceturkšņiem, darījumu skaits ir samazinājies par 6%, bet kopējā summa par 4%, tomēr pēdējo divu ceturkšņu rādītāji liecina, ka izteikti uz vietējo pircēju orientētais sērijveida dzīvokļu tirgus ir atkopies pēc gada sākumā piedzīvotā krituma un kreditēšanas atjaunošanās ir devusi pozitīvu efektu, norāda "Latio".

Darījumos ar sērijveida dzīvokļiem nerezidentu īpatsvars augustā un septembrī nedaudz pieauga, sasniedzot 8-9% līdzšinējo 5-6% vietā.

Pieprasījums pēc sērijveida dzīvokļiem saglabājas augstā līmenī, un to darījumu skaits ir divas trešdaļas no kopējā darījumu skaita Rīgas dzīvokļu tirgū, teikts pārskatā.

Darījumi galvenokārt notiek ar īpašumiem par summu no 20 000 līdz 60 000 eiro, un šajā kategorijā ir vērojams laba un cenai atbilstoša piedāvājuma trūkums, taču pircēji nav arī gatavi maksāt vairāk, jo tad ir vērts apsvērt iespēju iegādāties dzīvokli jaunajā projektā.

Pieaugot pieprasījumam, arvien izteiktāk ir jūtams, ka piedāvājums nespēj nodrošināt sērijveida dzīvokļus tūlītējai apdzīvošanai piemērotā stāvoklī, vidējos ēkas stāvos, par pircējam atbilstošu cenu.

Lai arī darījumu skaits ir pieaudzis, tomēr tas nav atstājis ietekmi uz sērijveida dzīvokļu cenām, kas trešajā ceturksnī saglabājās līdzšinējā līmenī - vidēji 675 eiro par kvadrātmetru, tomēr gada griezumā vērojams 6% pieaugums, salīdzinot ar 2014.gada trešo ceturksni.

Trešajā ceturksnī nedaudz pieauga vienistabas un dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena, bet divistabu dzīvokļiem tā nedaudz samazinājās. Trīs un četru istabu dzīvokļu cena praktiski nemainījās. Šīs cenu izmaiņas nav būtiskas un drīzāk liecina par stabilitāti, informē "Latio".

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Šogad Rīgā un Jūrmalā ekspluatācijā nodoti vairāk nekā 1200 jauni dzīvokļi

11.12.2015

alt
alt

Trešajā ceturksnī audzis darījumu skaits ar privātmājām

14.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembrī notiks individuālās klientu dienas jaunajos projektos!

2

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

3

"R.Evolution" – attīstītājs, kas dzīvokļu projektus Latvijā veido kā unikālus mākslas darbus

4

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

5

Ērtas un gudras mājas īsteniem pilsētniekiem - jaunais projekts "Tīnūžu 1A" Pļavniekos

6

"IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS" Māju B un C dzīvokļu īpašnieki sāk pārcelties uz saviem jaunajiem dzīvokļiem

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis