Darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem trešajā ceturksnī pieauga par 18%

Pēc straujā tirgus krituma 2015.gada pirmajā ceturksnī gada otrajā pusē tā aktivitāte ir atgriezusies iepriekšējā līmenī. Salīdzinot ar otro ceturksni, darījumu skaits ar sērijveida dzīvokļiem trešajā ceturksnī pieauga par 18%, bet kopējā summa par 21% - abi rādītāji ir augstākie pēdējo divu gadu laikā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā.

Salīdzinot šī gada trešo ceturksni ar 2014.gada trešo ceturksni, darījumu skaits bija par 4% lielāks, bet kopējā summa par 8% lielāka.

Astoņās pieprasītākajās Rīgas apkaimēs notiek divas trešdaļas no visiem darījumiem ar sērijveida dzīvokļiem Rīgā, norāda "Latio". Šis rādītājs, izņemot pirmo ceturksni, ilgstoši ir nemainīgs. Pieprasītākās apkaimes trešajā ceturksnī bija Purvciems un Ķengarags ar vidēji 55-60 darījumiem mēnesī. Imantā un Pļavniekos mēnesī notika caurmērā 40-45 darījumi. Ziepniekkalnā, Juglā, Iļģuciemā un Vecmīlgrāvī trešajā ceturksnī darījumu skaits bija 20-30 mēnesī.

Vislielākais darījumu skaita pieaugums trešajā ceturksnī bija vērojams Juglā, kur notika tikpat daudz darījumu, cik pirmajā pusgadā kopā, savukārt Iļģuciemā darījumu skaits jau pēdējos divus gadus ir ļoti stabils ar nedaudz vairāk kā 20 darījumiem mēnesī.

Pieprasītākie tipveida dzīvokļi trešajā ceturksnī nemainīgi bija lietuviešu projekta ēkās, 602.sērijas namos un Hruščova laika ēkās. Trešajā ceturksnī lielākais pieaugums - par 21% - bija vērojams darījumiem ar dzīvokļiem Hruščova laika ēkās.

Trešajā ceturksnī bez izmaiņām ir pieprasījuma sadalījums pēc dzīvokļa platības, teikts pārskatā. 48% darījumu notiek ar dzīvokļiem platībā no 40 līdz 60 kvadrātmetriem, 29% ar mazākiem dzīvokļiem un 23% ar lielākiem dzīvokļiem. Šajā ziņā būtiskas izmaiņas nav sagaidāmas arī turpmāk, prognozē "Latio".

2015.gada pirmajos trīs ceturkšņos, salīdzinot ar 2014.gada pirmajiem ceturkšņiem, darījumu skaits ir samazinājies par 6%, bet kopējā summa par 4%, tomēr pēdējo divu ceturkšņu rādītāji liecina, ka izteikti uz vietējo pircēju orientētais sērijveida dzīvokļu tirgus ir atkopies pēc gada sākumā piedzīvotā krituma un kreditēšanas atjaunošanās ir devusi pozitīvu efektu, norāda "Latio".

Darījumos ar sērijveida dzīvokļiem nerezidentu īpatsvars augustā un septembrī nedaudz pieauga, sasniedzot 8-9% līdzšinējo 5-6% vietā.

Pieprasījums pēc sērijveida dzīvokļiem saglabājas augstā līmenī, un to darījumu skaits ir divas trešdaļas no kopējā darījumu skaita Rīgas dzīvokļu tirgū, teikts pārskatā.

Darījumi galvenokārt notiek ar īpašumiem par summu no 20 000 līdz 60 000 eiro, un šajā kategorijā ir vērojams laba un cenai atbilstoša piedāvājuma trūkums, taču pircēji nav arī gatavi maksāt vairāk, jo tad ir vērts apsvērt iespēju iegādāties dzīvokli jaunajā projektā.

Pieaugot pieprasījumam, arvien izteiktāk ir jūtams, ka piedāvājums nespēj nodrošināt sērijveida dzīvokļus tūlītējai apdzīvošanai piemērotā stāvoklī, vidējos ēkas stāvos, par pircējam atbilstošu cenu.

Lai arī darījumu skaits ir pieaudzis, tomēr tas nav atstājis ietekmi uz sērijveida dzīvokļu cenām, kas trešajā ceturksnī saglabājās līdzšinējā līmenī - vidēji 675 eiro par kvadrātmetru, tomēr gada griezumā vērojams 6% pieaugums, salīdzinot ar 2014.gada trešo ceturksni.

Trešajā ceturksnī nedaudz pieauga vienistabas un dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena, bet divistabu dzīvokļiem tā nedaudz samazinājās. Trīs un četru istabu dzīvokļu cena praktiski nemainījās. Šīs cenu izmaiņas nav būtiskas un drīzāk liecina par stabilitāti, informē "Latio".

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Šogad Rīgā un Jūrmalā ekspluatācijā nodoti vairāk nekā 1200 jauni dzīvokļi

11.12.2015

alt
alt

Trešajā ceturksnī audzis darījumu skaits ar privātmājām

14.12.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

5

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda