Rīgas centra dzīvokļu tirgus samazinājies par 23% darījumu skaita ziņā

Rīgas centra dzīvokļu tirgus gada pirmajos trīs ceturkšņos, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo periodu, ir samazinājies par 23% darījumu skaita un par 43% kopējās darījumu summas ziņā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā.

Darījumu skaita ar centra dzīvokļiem īpatsvars 2015.gada trešajā ceturksnī bija 12% no kopējā Rīgas dzīvokļu tirgus jeb vidēji 70 darījumi mēnesī.

Trešajā ceturksnī attiecībā pret iepriekšējo ceturksni darījumu skaits pieauga par 27%, bet darījumu summa par piektdaļu. Salīdzinot ar 2014.gada vidējiem rādītājiem, darījumu skaits ir par 8% mazāks, bet kopējā summa samazinājās par 26%.

Šī gada trešajā ceturksnī darījumu summa ar Rīgas centra dzīvokļiem bija 12,6 miljoni eiro, bet otrajā ceturksnī tie bija 10,3 miljoni eiro, liecina "Latio" informācija.

2015.gada trešajā ceturksnī lielākā aktivitāte bija darījumiem ar tālā centra dzīvokļiem, sevišķi pieprasīti dzīvokļi Pērnavas, Hospitāļu, Tallinas ielas rajonā. Šādus mājokļus parasti izvēlas pircēji, kuri nevēlas iegādāties tipveida dzīvokli, bet dzīvoklim jaunajā projektā pietrūkst līdzekļu. Šajā segmentā notiek caurmērā 40-60 darījumu mēnesī jeb 69% no visiem darījumiem ar centra dzīvokļiem.

Trešajā ceturksnī par 50% pieauga darījumu skaits ar dzīvokļiem Vecrīgā, kā arī klusajā un tuvajā centrā. Aktivitāte sasniedza augstākos rādītājus šogad un bija 2014.gada ceturtā ceturkšņa līmenī.

Vecrīgā ik mēnesi notiek caurmērā trīs līdz pieci darījumi, klusajā centrā - divi darījumi, bet tuvajā centrā darījumu skaits ir 15-20 mēnesī.

Rīgas centra ekskluzīvo dzīvokļu tirgus līdz pagājušā gada beigām lielā mērā bija orientēts uz nerezidentiem un kopš Imigrācijas likuma izmaiņu stāšanās spēkā darījumu skaits ar nerezidentiem ir samazinājies trīs reizes, tomēr šādi darījumi notiek un to skaits ir apmēram pieci līdz 10 darījumi mēnesī, informē "Latio".

Trešajā ceturksnī būtiski, par vairāk nekā 70%, pieauga pieprasījums pēc lieliem dzīvokļiem 100 līdz 150 kvadrātmetru platībā. Tomēr daudz pieprasītāki ir mazāki dzīvokļi, īpaši ar platību līdz 50 kvadrātmetriem. Darījumu skaits ar šādiem dzīvokļiem trešajā ceturksnī pieauga par 30%.

Līdzīgi kā tipveida dzīvokļu tirgū arī centra dzīvokļu segmentā saglabājas nepietiekams labu dzīvokļu piedāvājums par adekvātu un tirgus situācijai atbilstošu cenu, teikts pārskatā.

Piedāvājumu gada otrajā pusē papildināja vairāki jaunbūvētie nami un rekonstruētas ēkas, kas konkurēs ar ekskluzīvajiem dzīvokļiem pirmskara ēkās.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Vidējās klases īres dzīvokļiem trešajā ceturksnī neliels cenu samazinājums

14.12.2015

alt
alt

Ezerparka Namos atvērto durvju diena un Ziemassvētku tirdziņš

15.12.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā