Deviņos mēnešos pirmā mājokļa iegādei izsniegti 300 aizdevumi par 14,3 miljoniem eiro

Šonedēļ AS «SEB banka» apstiprinājusi 300.aizdevumu ar valsts galvojumu mājokļa iegādei, tādējādi deviņu mēnešu laikā programmā apstiprināti aizdevumi ģimenēm 14,3 miljonu eiro apmērā.

300.aizdevums mājokļa iegādei ar valsts garantiju piešķirts ģimenei ar vienu bērnu no Ventspils. Ģimene plāno iegādāties trīsistabu dzīvokli par gandrīz 35 000 eiro, un bankas finansējums sasniegs gandrīz 31 000 eiro. Ģimene saņēmusi valsts garantiju 10% apmērā no darījuma summas, tādēļ pirmās iemaksas apjoms sarucis līdz 11% no īpašuma vērtības.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars norādīja, ka, pateicoties valsts garantijām, pirmās iemaksas apjomu iespējams samazināt līdz 5-6%. Katram ceturtajam no "SEB bankas" izsniegtajiem aizdevumiem ar valsts garantiju pirmā iemaksa nepārsniedz 7% no īpašuma vērtības.

Divas trešdaļas "SEB bankas" apstiprināto aizdevumu ģimenēm paredzētas mājokļa iegādei galvaspilsētā vai tās tuvumā, bet trešā daļa aizdevumu - īpašuma iegādei Latvijas reģionos. 24% no apstiprinātajiem aizdevumiem domāti savas mājas iegādei vai būvniecībai, bet 76% aizdevumu paredzēti dzīvokļa iegādei.

Vidēja aizdevuma summa ir 48 000 eiro, bet vidējais atmaksas termiņš - 20 gadi. Lielāka daļa kredītu apstiprināta ģimenēm ar vienu bērnu, ap 30% aizdevumu piešķirti ģimenēm ar diviem bērniem, bet vēl 5% - ģimenēm, kurās aug trīs vai vairāk bērnu.

Škapars informēja, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis izsniegto mājokļu kredītu apjoms. "SEB banka" 11 mēnešos apstiprinājusi vairāk nekā 1200 aizdevumu par kopējo summu 43,5 miljoni eiro. Tas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Šā gada novembrī ir samazinātas arī valsts nodevu likmes ģimenēm, kas sava mājokļa iegādei saņēmušas aizdevumu ar valsts garantiju. Šajā gadījumā valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu Zemesgrāmatā ir samazināta no 2% līdz 0,5% no īpašuma vērtības. Tāpat ģimenes ir atbrīvotas no valsts nodevas par hipotēkas nostiprināšanu Zemesgrāmatā.

"Altum" īstenotajā valsts atbalsta programmā šobrīd līdzdarbojas AS "SEB banka", AS "Swedbank", AS "Citadele banka", AS "Nordea banka", AS "DnB banka" un AS "ABLV Bank".

Kopumā programmas gaitā "Altum" piešķīris vairāk nekā 1200 mājokļu galvojumus ģimenēm, kurās kopā aug ap 2000 bērnu, par kopējo summu vairāk nekā septiņi miljoni eiro.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

TOP 10 populārākie jaunie projekti 2015. gadā

17.12.2015

alt
alt

Nopērkot divus īpašumus reģionos, ārzemnieki varēs saņemt uzturēšanās atļaujas

17.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

City24 redaktora izvēle

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!