Deviņos mēnešos pirmā mājokļa iegādei izsniegti 300 aizdevumi par 14,3 miljoniem eiro

Šonedēļ AS «SEB banka» apstiprinājusi 300.aizdevumu ar valsts galvojumu mājokļa iegādei, tādējādi deviņu mēnešu laikā programmā apstiprināti aizdevumi ģimenēm 14,3 miljonu eiro apmērā.

300.aizdevums mājokļa iegādei ar valsts garantiju piešķirts ģimenei ar vienu bērnu no Ventspils. Ģimene plāno iegādāties trīsistabu dzīvokli par gandrīz 35 000 eiro, un bankas finansējums sasniegs gandrīz 31 000 eiro. Ģimene saņēmusi valsts garantiju 10% apmērā no darījuma summas, tādēļ pirmās iemaksas apjoms sarucis līdz 11% no īpašuma vērtības.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars norādīja, ka, pateicoties valsts garantijām, pirmās iemaksas apjomu iespējams samazināt līdz 5-6%. Katram ceturtajam no "SEB bankas" izsniegtajiem aizdevumiem ar valsts garantiju pirmā iemaksa nepārsniedz 7% no īpašuma vērtības.

Divas trešdaļas "SEB bankas" apstiprināto aizdevumu ģimenēm paredzētas mājokļa iegādei galvaspilsētā vai tās tuvumā, bet trešā daļa aizdevumu - īpašuma iegādei Latvijas reģionos. 24% no apstiprinātajiem aizdevumiem domāti savas mājas iegādei vai būvniecībai, bet 76% aizdevumu paredzēti dzīvokļa iegādei.

Vidēja aizdevuma summa ir 48 000 eiro, bet vidējais atmaksas termiņš - 20 gadi. Lielāka daļa kredītu apstiprināta ģimenēm ar vienu bērnu, ap 30% aizdevumu piešķirti ģimenēm ar diviem bērniem, bet vēl 5% - ģimenēm, kurās aug trīs vai vairāk bērnu.

Škapars informēja, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis izsniegto mājokļu kredītu apjoms. "SEB banka" 11 mēnešos apstiprinājusi vairāk nekā 1200 aizdevumu par kopējo summu 43,5 miljoni eiro. Tas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Šā gada novembrī ir samazinātas arī valsts nodevu likmes ģimenēm, kas sava mājokļa iegādei saņēmušas aizdevumu ar valsts garantiju. Šajā gadījumā valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu Zemesgrāmatā ir samazināta no 2% līdz 0,5% no īpašuma vērtības. Tāpat ģimenes ir atbrīvotas no valsts nodevas par hipotēkas nostiprināšanu Zemesgrāmatā.

"Altum" īstenotajā valsts atbalsta programmā šobrīd līdzdarbojas AS "SEB banka", AS "Swedbank", AS "Citadele banka", AS "Nordea banka", AS "DnB banka" un AS "ABLV Bank".

Kopumā programmas gaitā "Altum" piešķīris vairāk nekā 1200 mājokļu galvojumus ģimenēm, kurās kopā aug ap 2000 bērnu, par kopējo summu vairāk nekā septiņi miljoni eiro.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

TOP 10 populārākie jaunie projekti 2015. gadā

17.12.2015

alt
alt

Nopērkot divus īpašumus reģionos, ārzemnieki varēs saņemt uzturēšanās atļaujas

17.12.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem