Deviņos mēnešos pirmā mājokļa iegādei izsniegti 300 aizdevumi par 14,3 miljoniem eiro

Šonedēļ AS «SEB banka» apstiprinājusi 300.aizdevumu ar valsts galvojumu mājokļa iegādei, tādējādi deviņu mēnešu laikā programmā apstiprināti aizdevumi ģimenēm 14,3 miljonu eiro apmērā.

300.aizdevums mājokļa iegādei ar valsts garantiju piešķirts ģimenei ar vienu bērnu no Ventspils. Ģimene plāno iegādāties trīsistabu dzīvokli par gandrīz 35 000 eiro, un bankas finansējums sasniegs gandrīz 31 000 eiro. Ģimene saņēmusi valsts garantiju 10% apmērā no darījuma summas, tādēļ pirmās iemaksas apjoms sarucis līdz 11% no īpašuma vērtības.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars norādīja, ka, pateicoties valsts garantijām, pirmās iemaksas apjomu iespējams samazināt līdz 5-6%. Katram ceturtajam no "SEB bankas" izsniegtajiem aizdevumiem ar valsts garantiju pirmā iemaksa nepārsniedz 7% no īpašuma vērtības.

Divas trešdaļas "SEB bankas" apstiprināto aizdevumu ģimenēm paredzētas mājokļa iegādei galvaspilsētā vai tās tuvumā, bet trešā daļa aizdevumu - īpašuma iegādei Latvijas reģionos. 24% no apstiprinātajiem aizdevumiem domāti savas mājas iegādei vai būvniecībai, bet 76% aizdevumu paredzēti dzīvokļa iegādei.

Vidēja aizdevuma summa ir 48 000 eiro, bet vidējais atmaksas termiņš - 20 gadi. Lielāka daļa kredītu apstiprināta ģimenēm ar vienu bērnu, ap 30% aizdevumu piešķirti ģimenēm ar diviem bērniem, bet vēl 5% - ģimenēm, kurās aug trīs vai vairāk bērnu.

Škapars informēja, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis izsniegto mājokļu kredītu apjoms. "SEB banka" 11 mēnešos apstiprinājusi vairāk nekā 1200 aizdevumu par kopējo summu 43,5 miljoni eiro. Tas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Šā gada novembrī ir samazinātas arī valsts nodevu likmes ģimenēm, kas sava mājokļa iegādei saņēmušas aizdevumu ar valsts garantiju. Šajā gadījumā valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu Zemesgrāmatā ir samazināta no 2% līdz 0,5% no īpašuma vērtības. Tāpat ģimenes ir atbrīvotas no valsts nodevas par hipotēkas nostiprināšanu Zemesgrāmatā.

"Altum" īstenotajā valsts atbalsta programmā šobrīd līdzdarbojas AS "SEB banka", AS "Swedbank", AS "Citadele banka", AS "Nordea banka", AS "DnB banka" un AS "ABLV Bank".

Kopumā programmas gaitā "Altum" piešķīris vairāk nekā 1200 mājokļu galvojumus ģimenēm, kurās kopā aug ap 2000 bērnu, par kopējo summu vairāk nekā septiņi miljoni eiro.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

TOP 10 populārākie jaunie projekti 2015. gadā

17.12.2015

alt
alt

Nopērkot divus īpašumus reģionos, ārzemnieki varēs saņemt uzturēšanās atļaujas

17.12.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts