Uzliktie pārbaudījumi ir sekmējuši tirgus stabilizēšanos un augšupeju

Neskatoties uz gada sākumā piedzīvoto darījumu kritumu tirgū, šogad otrajā pusgadā arvien vairāk novērojama nekustamo īpašumu tirgus stabilizēšanās un augšupeja, ko daļēji veicinājis vietējo iedzīvotāju aktivitātes pieaugums. To savukārt sekmējusi gan labvēlīgāka un aktīvāka banku kreditēšanas politika, gan arī vietējo iedzīvotāju pirktspējas pieaugums un uzticēšanās savai nākotnes finanšu stabilitātei, norāda SIA «Saliena Development» valdes priekšsēdētājs Maikls Makarovs.

"Jāuzsver, ka pozitīvas pārmaiņas tieši ir novērojamas jauno projektu segmentā, kas kļuvis vietējiem iedzīvotājiem pievilcīgāks, vērtējot to kā ilgtermiņa investīciju un iespēju būtiski uzlabot līdzšinējos dzīves apstākļus," skaidro Makarovs.

Arī "Saliena", ņemot vērā vietējo iedzīvotāju pieprasījumu un reaģējot uz intereses pieaugumu, gada vidū sāka piedāvāt mājokļu produktus, lai tie būtu atbilstoši vietējam pircējam, informēja Makarovs. Rezultātā šobrīd vienlīdz liela interese ir gan par jaunu mājokļu īri, gan par iegādi "Salienā". Vienlaikus ar veiksmīgu sniegumu mājokļu pārdošanā "Salienai" šis gads bija veiksmīgs arī investoru piesaistē jaunu projektu īstenošanai "Salienas" teritorijā. Tas noteikti veicinās aktīvāku "Salienas" attīstību tuvākajā nākotnē, uzskata uzņēmējs.

"Kopumā šis bija pārbaudījumiem bagāts gads nekustamo īpašumu attīstītājiem, ko tiešā vai pastarpinātā veidā ietekmēja un vēl nākamos gadus ietekmēs nepārdomāti valdības lēmumi un arī notikumi pasaulē. Kā piemēru var minēt gada sākumā valdības diskusijas par "nolikto atslēgu" principa piemērošanu hipotekāro kredītu ņēmējiem, kas uz laiku "iesaldēja" banku kreditēšanu un būtiski ietekmēja nekustamo īpašumu tirgus aktivitātes. Lēmums par "nolikto atslēgu" principu pēc brīvprātības principa atdzīvināja banku kreditēšanas politiku, pat sasniedzot daudz lielāku aktivitāti tirgū nekā pirms tam," skaidro Makarovs.

Tiesa, nepārdomātās izmaiņas likumdošanā par imigrācijas politiku kopā ar ģeopolitisko situāciju izraisīja pilnīgu nerezidentu intereses zudumu, atgādina Makarovs.

"Sagaidāms, ka nākamgad, pirmkārt, turpināsies šī gada pozitīvās tendences un nekustamā īpašuma cenas augs; otrkārt, nekustamā īpašuma tirgus lielā mērā fokusēsies uz vietējā iedzīvotāja prasībām; treškārt, banku politika kļūs vēl atvērtāka un tās sīvās konkurences ietekmē piedāvās jaunus kreditēšanas produktus un pietiekami motivējošus nosacījumus," piebilst Makarovs.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Vispārīgajos būvnoteikumos precizēti būvniecības dalībnieku pienākumi

28.12.2015

alt
alt

Rosina dzīvokļa īres maksā neietvert nekustamā īpašuma nodokli

28.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

3

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

4

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

5

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

6

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju