Uzliktie pārbaudījumi ir sekmējuši tirgus stabilizēšanos un augšupeju

Neskatoties uz gada sākumā piedzīvoto darījumu kritumu tirgū, šogad otrajā pusgadā arvien vairāk novērojama nekustamo īpašumu tirgus stabilizēšanās un augšupeja, ko daļēji veicinājis vietējo iedzīvotāju aktivitātes pieaugums. To savukārt sekmējusi gan labvēlīgāka un aktīvāka banku kreditēšanas politika, gan arī vietējo iedzīvotāju pirktspējas pieaugums un uzticēšanās savai nākotnes finanšu stabilitātei, norāda SIA «Saliena Development» valdes priekšsēdētājs Maikls Makarovs.

"Jāuzsver, ka pozitīvas pārmaiņas tieši ir novērojamas jauno projektu segmentā, kas kļuvis vietējiem iedzīvotājiem pievilcīgāks, vērtējot to kā ilgtermiņa investīciju un iespēju būtiski uzlabot līdzšinējos dzīves apstākļus," skaidro Makarovs.

Arī "Saliena", ņemot vērā vietējo iedzīvotāju pieprasījumu un reaģējot uz intereses pieaugumu, gada vidū sāka piedāvāt mājokļu produktus, lai tie būtu atbilstoši vietējam pircējam, informēja Makarovs. Rezultātā šobrīd vienlīdz liela interese ir gan par jaunu mājokļu īri, gan par iegādi "Salienā". Vienlaikus ar veiksmīgu sniegumu mājokļu pārdošanā "Salienai" šis gads bija veiksmīgs arī investoru piesaistē jaunu projektu īstenošanai "Salienas" teritorijā. Tas noteikti veicinās aktīvāku "Salienas" attīstību tuvākajā nākotnē, uzskata uzņēmējs.

"Kopumā šis bija pārbaudījumiem bagāts gads nekustamo īpašumu attīstītājiem, ko tiešā vai pastarpinātā veidā ietekmēja un vēl nākamos gadus ietekmēs nepārdomāti valdības lēmumi un arī notikumi pasaulē. Kā piemēru var minēt gada sākumā valdības diskusijas par "nolikto atslēgu" principa piemērošanu hipotekāro kredītu ņēmējiem, kas uz laiku "iesaldēja" banku kreditēšanu un būtiski ietekmēja nekustamo īpašumu tirgus aktivitātes. Lēmums par "nolikto atslēgu" principu pēc brīvprātības principa atdzīvināja banku kreditēšanas politiku, pat sasniedzot daudz lielāku aktivitāti tirgū nekā pirms tam," skaidro Makarovs.

Tiesa, nepārdomātās izmaiņas likumdošanā par imigrācijas politiku kopā ar ģeopolitisko situāciju izraisīja pilnīgu nerezidentu intereses zudumu, atgādina Makarovs.

"Sagaidāms, ka nākamgad, pirmkārt, turpināsies šī gada pozitīvās tendences un nekustamā īpašuma cenas augs; otrkārt, nekustamā īpašuma tirgus lielā mērā fokusēsies uz vietējā iedzīvotāja prasībām; treškārt, banku politika kļūs vēl atvērtāka un tās sīvās konkurences ietekmē piedāvās jaunus kreditēšanas produktus un pietiekami motivējošus nosacījumus," piebilst Makarovs.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Vispārīgajos būvnoteikumos precizēti būvniecības dalībnieku pienākumi

28.12.2015

alt
alt

Rosina dzīvokļa īres maksā neietvert nekustamā īpašuma nodokli

28.12.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks