Rosina dzīvokļa īres maksā neietvert nekustamā īpašuma nodokli

Ekonomikas ministrija (EM) rosina dzīvokļa īres maksā vairs neietvert nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) un zemes nomas maksu.

Ministrija sagatavojusi noteikumu projektu "Dzīvojamās telpas īres maksā ietilpstošo apsaimniekošanas izdevumu aprēķināšanas metodika", kurā paredzēts, ka NĪN un zemes nomas maksa par zemesgabala lietošanu, ja dzīvojamā māja atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes, vairs nav iekļaujama dzīvokļa īres maksas apsaimniekošanas izdevumos un tādējādi arī neveidos dzīvokļa īres maksu.

EM ierosina, ka minētie maksājumi ir jāsedz papildus dzīvokļa īres maksai proporcionāli izīrētā dzīvokļa platībai.

Noteikumu projektā norādīta metodika, pēc kuras ir aprēķināmi dzīvokļa īres maksā iekļaujamie apsaimniekošanas izdevumi. Noteikumu projekts paredz vairākus galvenos nosacījumus. Pirmkārt, dzīvokļa īres maksā iekļaujamos apsaimniekošanas izdevumus veido dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamie izdevumi, kurus aprēķina, izmantojot izmaksu posteņus no izīrētāja sagatavotās dzīvojamās mājas apsaimniekošanas darbu plānotās izmaksu tāmes kalendāra gadam, kā arī dzīvojamās mājas nolietojuma atskaitījums ēkas atjaunošanai, kuru aprēķina, izmantojot lineāro metodi, kas paredz, ka dzīvojamās mājas vērtība samazinās vienmērīgi.

Otrkārt, noteikumu projekts paredz, ka tiek norādīta formula, pēc kuras aprēķina dzīvokļa īres maksā iekļaujamos dzīvojamās mājas apsaimniekošanas izdevumus. Treškārt, tiek noteikts, ka dzīvojamās mājas vērtību tās nolietojuma aprēķināšanai nosaka sertificēts nekustamā īpašuma vērtētājs, izmantojot izmaksu aizvietošanas metodi. EM piebilst, ka dzīvojamās mājas vērtība ir derīga desmit gadus, ja tajā nav veikti uzlabojumi, kas palielina vidējo dzīvojamās mājas kalpošanas ilgumu un paaugstina tās vērtību.

Ceturtkārt, ja dzīvojamā māja ir sadalīta dzīvokļa īpašumos, tad apsaimniekošanas izdevumus veido dzīvokļu īpašnieku noteiktā dzīvojamās mājas pārvaldīšanas maksa, neiekļaujot tajā obligātos maksājumus.

EM norāda, ka pēc noteikumu spēkā stāšanās dzīvojamās mājas īpašniekam ir jārēķinās ar papildizdevumiem, kurus veidos atlīdzība sertificētam nekustamā īpašuma vērtētājam par dzīvojamās mājas vērtības noteikšanu, kas noteikta dzīvojamās mājas nolietojuma aprēķināšanai.

Konsultācijas par noteikumu projekta izstrādi notikušas ar Rīgas Namīpašnieku biedrības, kā arī SIA "Latio" pārstāvjiem. Rīgas Namīpašnieku biedrība daļēji atbalstījusi izstrādāto noteikumu projekta redakciju. Tiesa, EM nav ņēmusi vērā Rīgas Namīpašnieku biedrības iebildums attiecībā uz to, ka dzīvojamās mājas nolietojuma aprēķināšanā nepieciešams izmantot tirgus vērtību, kuru aprēķina sertificēts nekustamā īpašuma vērtētājs, vai ēkas kadastrālo vērtību. Savukārt "Latio" atbalstījusi noteikumu projektu izstrādātajā redakcijā.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK

Uzliktie pārbaudījumi ir sekmējuši tirgus stabilizēšanos un augšupeju

28.12.2015

alt
alt

Iemīļotākie un skatītākie stāsti 2015. gadā

29.12.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Īpašumi Kurzemē - jūras krasta tuvums un kultūrvēsturiskais mantojums

2

9 pazīmes, ka īrpirkums ir tava iespēja iegādāties sev dzīvokli

3

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

4

Klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos!

5

Ieteikumi, kā iekārtot mājokli, ja ģimenē aug bērni

6

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

City24 redaktora izvēle

alt

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

alt

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

alt

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!