EM būtiskākie darbi šogad - enerģētikas un būvniecības jomā

Ekonomikas ministrija (EM) kā šogad būtiskākos paveiktos darbus galvenokārt min enerģētikas un būvniecības jomā.

Enerģētikas jomā kā būtiskāko paveikto 2015.gadā ministrija uzsver valdībā atbalstītos dabasgāzes tirgus atvēršanai nepieciešamos grozījumus Enerģētikas likumā. Šajā laikā parakstīta arī deklarācija par Baltijas valstu enerģijas piegāžu drošību un Latvijas un Lietuvas saprašanās memorands par sadarbību dabasgāzes piegāžu diversificēšanā un atvērta gāzes tirgus attīstībā.

Līdz ar Saeimas apstiprinātajiem grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, sākot ar 2016.gada 1.janvāri, tiesības iegādāties noteiktu elektroenerģijas daudzumu mājsaimniecības pašas vajadzībām par samazinātu cenu varēs trūcīga vai maznodrošināta ģimene, daudzbērnu ģimene vai ģimene, kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti, kā arī persona ar pirmo invaliditātes grupu.

Būvniecības jomā 2015.gada laikā izstrādāti visi jaunajam Būvniecības likumam pakārtotie normatīvie akti, ir pabeigts darbs pie Latvijas būvnormatīvu pārskatīšanas, kā arī apstiprināti būvkonstrukciju projektēšanas būvnormatīvi, tādējādi, sākot ar 2015.gada 1.jūniju, visas būvkonstrukcijas tiek projektētas saskaņā ar Eirokodeksa standartiem un to nacionālajiem pielikumiem.

Aktīvu darbu sācis arī Būvniecības valsts kontroles birojs, kas veicis 2076 publisku ēku apsekošanu. Uzsākts arī darbs pie būvkomersantu klasifikācijas sistēmas izveides, kas paredzēta trīs kritēriju grupās - nozares jeb profesionālās darbības, saimnieciskajos un finanšu, kā arī ilgtspējas kritērijos.

Izstrādāta Būvniecības informācijas sistēmas pamata funkcionalitāte, kā rezultātā sabiedrība ieguvusi mehānismu, kā sekot līdzi procesiem būvniecības nozarē, un būvniecības publiskas kontroles iespēju, kas mazinās patvaļīgas būvniecības uzsākšanu, kā arī samazinās korupcijas iespējamību.

Valdībā arī tika apstiprināts EM izstrādātais plāns par Eirokodeksa standartu uzlabošanas pasākumiem 2016.-2018.gadam, kura mērķis ir nodrošināt esošo Eirokodeksa standartu uzturēšanu un jaunu Eirokodeksa standartu pārņemšanu nacionālajā standartizācijas sistēmā, kā arī nodrošināt nacionālās standartizācijas institūcijas dalību otrās paaudzes Eirokodeksa standartu izstrādāšanas procesā.

Izveidota un aktīvu darbu sākusi arī Latvijas Būvniecības padome.

Savukārt mājokļu politikas jomā 2015.gadā īstenota atbalsta programma ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei un piešķirts papildu finansējums vairāk nekā 1,7 miljonu eiro apmērā programmas turpināšanai. Programmas ietvaros piešķirti vairāk nekā 1190 galvojumi ģimenēm. Kopējā piešķirtā galvojuma summa ir 7,4 miljoni eiro.

Tāpat Ministru kabinetā tika apstiprinātas 20 metodikas, kā aprēķināma dzīvokļu īpašnieku apmaksājamā daļa par saņemtajiem ūdensapgādes un kanalizācijas, sadzīves atkritumu izvešanas un siltumenerģijas vai dabasgāzes piegādes pakalpojumiem.

Izstrādātas un notiek starpinstitūciju saskaņošana vairākām 2014.-2020.gada Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda atbalsta programmām energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās, jaunu produktu ieviešanai ražošanā, jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros, akselerācijas fondu izveidei, ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai, kā reģionālo biznesa inkubatoru programmai.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Novembrī būvniecības izmaksas samazinājās par 0,4%

29.12.2015

alt
alt

Mājokļu tirgus tendences lielākajās Latvijas pilsētās

29.12.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

2

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

3

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

4

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

5

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums