EM būtiskākie darbi šogad - enerģētikas un būvniecības jomā

Ekonomikas ministrija (EM) kā šogad būtiskākos paveiktos darbus galvenokārt min enerģētikas un būvniecības jomā.

Enerģētikas jomā kā būtiskāko paveikto 2015.gadā ministrija uzsver valdībā atbalstītos dabasgāzes tirgus atvēršanai nepieciešamos grozījumus Enerģētikas likumā. Šajā laikā parakstīta arī deklarācija par Baltijas valstu enerģijas piegāžu drošību un Latvijas un Lietuvas saprašanās memorands par sadarbību dabasgāzes piegāžu diversificēšanā un atvērta gāzes tirgus attīstībā.

Līdz ar Saeimas apstiprinātajiem grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, sākot ar 2016.gada 1.janvāri, tiesības iegādāties noteiktu elektroenerģijas daudzumu mājsaimniecības pašas vajadzībām par samazinātu cenu varēs trūcīga vai maznodrošināta ģimene, daudzbērnu ģimene vai ģimene, kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti, kā arī persona ar pirmo invaliditātes grupu.

Būvniecības jomā 2015.gada laikā izstrādāti visi jaunajam Būvniecības likumam pakārtotie normatīvie akti, ir pabeigts darbs pie Latvijas būvnormatīvu pārskatīšanas, kā arī apstiprināti būvkonstrukciju projektēšanas būvnormatīvi, tādējādi, sākot ar 2015.gada 1.jūniju, visas būvkonstrukcijas tiek projektētas saskaņā ar Eirokodeksa standartiem un to nacionālajiem pielikumiem.

Aktīvu darbu sācis arī Būvniecības valsts kontroles birojs, kas veicis 2076 publisku ēku apsekošanu. Uzsākts arī darbs pie būvkomersantu klasifikācijas sistēmas izveides, kas paredzēta trīs kritēriju grupās - nozares jeb profesionālās darbības, saimnieciskajos un finanšu, kā arī ilgtspējas kritērijos.

Izstrādāta Būvniecības informācijas sistēmas pamata funkcionalitāte, kā rezultātā sabiedrība ieguvusi mehānismu, kā sekot līdzi procesiem būvniecības nozarē, un būvniecības publiskas kontroles iespēju, kas mazinās patvaļīgas būvniecības uzsākšanu, kā arī samazinās korupcijas iespējamību.

Valdībā arī tika apstiprināts EM izstrādātais plāns par Eirokodeksa standartu uzlabošanas pasākumiem 2016.-2018.gadam, kura mērķis ir nodrošināt esošo Eirokodeksa standartu uzturēšanu un jaunu Eirokodeksa standartu pārņemšanu nacionālajā standartizācijas sistēmā, kā arī nodrošināt nacionālās standartizācijas institūcijas dalību otrās paaudzes Eirokodeksa standartu izstrādāšanas procesā.

Izveidota un aktīvu darbu sākusi arī Latvijas Būvniecības padome.

Savukārt mājokļu politikas jomā 2015.gadā īstenota atbalsta programma ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei un piešķirts papildu finansējums vairāk nekā 1,7 miljonu eiro apmērā programmas turpināšanai. Programmas ietvaros piešķirti vairāk nekā 1190 galvojumi ģimenēm. Kopējā piešķirtā galvojuma summa ir 7,4 miljoni eiro.

Tāpat Ministru kabinetā tika apstiprinātas 20 metodikas, kā aprēķināma dzīvokļu īpašnieku apmaksājamā daļa par saņemtajiem ūdensapgādes un kanalizācijas, sadzīves atkritumu izvešanas un siltumenerģijas vai dabasgāzes piegādes pakalpojumiem.

Izstrādātas un notiek starpinstitūciju saskaņošana vairākām 2014.-2020.gada Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda atbalsta programmām energoefektivitātes paaugstināšanai dzīvojamās ēkās, jaunu produktu ieviešanai ražošanā, jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros, akselerācijas fondu izveidei, ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai, kā reģionālo biznesa inkubatoru programmai.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Novembrī būvniecības izmaksas samazinājās par 0,4%

29.12.2015

alt
alt

Mājokļu tirgus tendences lielākajās Latvijas pilsētās

29.12.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

2

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

3

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

4

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

5

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

6

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

City24 redaktora izvēle

alt

Ieskaties! Dizaina telpas, ko par mājām saucis slavenais latviešu apavu zīmols INCH2

alt

TOP 5: ekskluzīvākās mājas, kas šobrīd pieejamas iegādei

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden