Mājokļu tirgus tendences lielākajās Latvijas pilsētās

2015. gada trešajā ceturksnī Latvijas reģionālo pilsētu mājokļu tirgū būtiskas izmaiņas nav vērojamas, tomēr aktivitāte dažādās vietās vēl joprojām ir atšķirīga, liecina informācija nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā. Vienuviet aktivitāte ir saglabājusies līdzšinējā līmenī, kamēr citviet vērojams mērens pieaugums.

Daugavpilī aktivitāte dzīvokļu tirgū nemainīga

 2015. gada 3. ceturksnī Daugavpilī dzīvokļu tirgus aktivitāte saglabājās līdzšinējā līmenī atsevišķos segmentos pat samazinoties. Nevienā no dzīvokļu tirgus segmentiem cenu vai aktivitātes kāpums tuvākajā laikā nav sagaidāms, un tas turēsies esošajā līmenī, teikts „Latio” mājokļu tirgus pārskatā.

Pieprasījumā dominē 1-2 istabu dzīvokļi, kas neprasa lielus ieguldījumus. Pārsvarā darījumi notiek ar dzīvokļiem cenu diapazonā no 4 000 līdz 15 000 eiro.

Tipveida dzīvokļu cenas pilsētas centrā ir no 160 līdz 200 eiro m2, bet mikrorajonos 110-170 eiro m2.

Kā vēsta "Latio", jauni daudzdzīvokļu nami kopš 2009. gada Daugavpilī netiek būvēti, un pēdējo piecu gadu laikā darījumi ar dzīvokļiem jaunajos projektos nav notikuši.

Savrupmāju tirgus tendences arī saglabājušās līdzšinējā līmenī. Pircēji vairāk interesējas par īpašumiem ar labu remontu, kas neprasa papildu kapitālieguldījumus.

Jelgavā piedāvājumā pārsvarā ir nekvalitatīvi dzīvokļi

Jelgavā trešajā ceturksnī tirgus aktivitāte saglabājās nemainīga. Joprojām piedāvājums pārsniedz pieprasījumu, taču piedāvājumā pārsvarā ir nekvalitatīvi dzīvokļi pilsētas nomalē.

Pieprasījumā dominē divu istabu dzīvokļi par cenu līdz 20 000 eiro.

Pircēju interese par dzīvokļiem jaunajos projektos ir zema, piedāvājumā ir dzīvokļi par cenu no 700 līdz 850 eiro m2. Dzīvokļiem centrā vidējā prasītā cena ir 600 eiro m2.

2015. gada septembrī vidējā sērijveida dzīvokļa kvadrātmetra cena sasniedza 353 eiro, kas ir neliels pieaugums attiecībā pret iepriekšējo periodu.

Darījumu skaits ar savrupmājām pēdējā ceturkšņa laikā ir pieaudzis. Interese ir par kvalitatīvām, pēdējo 5 līdz 7 gadu laikā būvētām mājām.

Arī pieprasījums pēc savrupmājām Jelgavā ir visai zems un nav būtiski mainījies, lielākā interese ir par nelielām mājām ar platību līdz 150 m2. Pircēji interesējas gan par jaunajām, gan arī vecajām mājām. Vairums darījumu notiek ar mājām par cenu līdz 50 000 eiro.
Pircēju interese par privātās apbūves zemi ir zema, izvēli nosaka atrašanās vieta un pieejamās komunikācijas. Vidējā cena ir robežās no 3 līdz 12 eiro m2. Savukārt, runājot par lauksaimniecības zemēm, jāteic, ka interese ir liela, taču piedāvājums – zems. Par viensētām interese galvenokārt ir pagastu centros un pilsētu tuvumā.

Liepājā audzis pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos

Dzīvokļu tirgus aktivitāte Liepājā gada 3. ceturksnī nedaudz pieauga līdz vidēji vairāk nekā 110 darījumiem mēnesī.
Kā teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā, Liepājā lielākā pircēju interese ir par 2 –3 istabu dzīvokļiem. Līdzīgs ir arī pieprasījums pēc neremontētiem un jau remontētiem dzīvokļiem, un tas ir atkarīgs no pircēja prioritātēm un finansiālajām iespējām.

Dzīvokļu cenas, atkarībā no to tehniskā stāvokļa un atrašanās vietas, svārstās no 200 līdz 500 EUR par m2. Pieprasītākās apkaimes ir Ezerkrasts, DR rajons un centrs.

Kā liecina "Latio" apkopotā informācija, gada otrajā pusē ir pieaudzis pieprasījums arī pēc dzīvokļiem Liepājas jaunajos projektos. Pateicoties zemajai cenai, visvairāk darījumu ir noticis ar dzīvokļiem Ezermalas namā. Darījumi ir notikuši arī jaunajā projektā Mēness nams, interese ir par dzīvokļiem Rietumkrasta ielā un Alejas namā.

Tirgū ir novērojama interese par savrupmājām, pieprasījums lielākoties ir pēc tūlītējai dzīvošanai piemērotām mājām, kuru remontu var veikt pakāpeniski. Šādu īpašumu vidējās cenas ir robežās no 30 000 līdz 50 000 EUR. Lielākā interese ir par savrupmājām Vecliepājā un Laumas mikrorajonā.

Īres tirgū liela ietekme ir tūrisma sezonai, uzsvaram esot uz īstermiņa īri ārvalstniekiem.

Pieprasījums pēc privātās apbūves zemēm Liepājā ir relatīvi neliels, jo lielāka interese ir iegādāties jau uzbūvētu privātmāju.

Ar viensētām darījumi notiek salīdzinoši maz, ko ietekmē kreditēšanas politika. Lielāka aktivitāte ir ar īpašumiem apmēram 20 kilometru rādiusā ap Liepāju.

Ogrē darījumu skaits trīskāršojies

Darījumu skaits trešajā ceturksnī, salīdzinot ar gada sākumu, ir trīskāršojies un ir 2014. gada nogales līmenī. Pircējus galvenokārt interesē divu istabu dzīvokļi vidējā tehniskā stāvoklī ar cenu no 350 līdz 450 eiro m2, bet bez veikta remonta 300 –350 eiro m2.
Sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena Ogrē ir 380-450 eiro.

"Latio" apkopotā informācija liecina, ka pircēju interese par dzīvokļiem jaunajos projektos saglabājas zema. Zema ir arī interese par dzīvokļiem pirmskara vai nestandarta projektu ēkās, tajā pašā laikā arī piedāvājums šajā dzīvokļu segmentā ir neliels.

3.ceturksnī pieprasījums pēc savrupmājām nav būtiski mainījies. Tāpat kā līdz šim lielākā interese ir par 120 līdz 170 m2lielām mājām ar zemi 1 200-1 500 m2, kas celtas pagājušā gadsimta otrajā pusē. Šādu māju cenas svārstās no 40 000 līdz 70 000 eiro. Pieprasījums pēc dārgām mājām par cenu virs 150 000 eiro ir ļoti zems.

Tirgū tiek piedāvātas arī pastāvīgai dzīvošanai pielāgotas un rekonstruētas ēkas pilsētas mazdārziņu un vasarnīcu teritorijās. Šādas mājas tiek piedāvātas par cenām, sākot no 25 000 līdz pat 50 000 eiro.

Aktivitāte privātās apbūves zemju tirgū ir zema. Svarīgs ir zemes gabala novietojums pilsētā, elektrības pieslēgums un iespējas pieslēgties pilsētas komunikācijām. Cena par 1 200-1 500 m2 lielu zemes gabalu svārstās no 10 līdz 17 eiro kvadrātmetrā.

Lauku īpašumu tirgū Ogres reģionā aktivitāte ir zema. Darījumi notiek pārsvarā ar pagājušā gadsimta sākumā būvētām dzīvojamām mājām bez ērtībām un ar nelielu piemājas zemes platību –apmēram 2 līdz 10 ha.

Lauksaimniecības platību tirgū pieprasītākie ir zemes gabali virs 10 ha. Vidējās cenas ir robežās no 1 000 līdz 2 800 eiro par hektāru.

Ventspilī pieprasīti ir divu un trīs istabu dzīvokļi

Kā teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā, Ventspilī tirgus aktivitāte būtiski nav mainījusies. Ir pieaudzis pieprasījums pēc kvalitatīviem dzīvokļiem Pārventā, kur piedāvājums ir ierobežots. Trešajā ceturksnī neraksturīgi šim rajonam ir notikuši vairāki darījumi par samērā augstām cenām.

Pieprasītākie ir 2-3 istabu dzīvokļi teicamā stāvoklī pilsētas centrālajā daļā, tomēr ir interese arī par neremontētiem un neapdzīvojamiem dzīvokļiem ar iesāktu remontu. Tā kā Ventspilī nav jauno projektu, pieprasīti ir dzīvokļi nestandarta dzīvokļu namos.
Sērijveida dzīvokļu cena pilsētas centra rajonos ir 450-600 eiro robežās par m2.

Pilsētas vēsturiskajā centrā dzīvokļu tirgus ir mazaktīvs, jo trūkst kvalitatīva piedāvājuma.

Pēc tūrisma sezonas beigām uz ziemas periodu atkal ir pieejami kvalitatīvi īres dzīvokļi vietējiem īrniekiem.

Pieprasījums pēc savrupmājām saglabājas zems, visvairāk darījumu notiek Gāliņciemā. Pircējus interesē jaunas vai pilnībā rekonstruētas mājas.

Raksturīgākās cenas vecām savrupmājām ir 35 000-55 000 eiro, bet jaunām 100 000-140 000 eiro apmērā.

Vasaras otrajā pusē palielinājās pieprasījums pēc privātās apbūves zemēm. Vidējā darījumu cena ir 10-15 eiro m2. Piejūras un centra daļā zemes cenas var sasniegt arī 30 eiro m2.

Darījumu skaits ar viensētām ir neliels, piedāvājums ir mazs, un ēkas bieži ir ļoti sliktā stāvoklī. Liels ir pieprasījums pēc lauksaimniecības zemēm un atsevišķās vietās, kur pārklājas vairāku lielo lauksaimnieku intereses, var sasniegt pat 4 000 eiro par ha. Vidējā cena ir 2 000-3 000 eiro par hektāru.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

EM būtiskākie darbi šogad - enerģētikas un būvniecības jomā

29.12.2015

alt
alt

10 dārgākie un interesantākie īpašumi, ko var iegādāties Rīgā un tās apkārtnē

04.01.2016

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

2

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

3

"V" elektroniskajās izsolēs pārdos vērtīgas komercplatības Rīgas centrā

4

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

5

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums