Jelgavā novadā paredz atlaidi īres maksai tiem, kas sāks dzīvokļa privatizācijas procesu

Jelgavas novada dome nolēma ar jauno gadu paredzēt īres maksas atvieglojumus tām personām, kas sāk vai ir jau sākušas dzīvokļa atsavināšanas procesu.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone informēja, ka, ņemot vērā, ka Jelgavas novadā ar 2016.gada 1.janvāri stājas spēkā paaugstināta īres maksa dzīvokļos, kas atrodas Jelgavas novada pašvaldības īpašumā un ir izīrēti personām, kurām pašvaldībai nav pienākums sniegt palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, pašvaldība vienlaikus paredz motivējošu rosinājumu īrniekiem atsavināt dzīvokļus, kļūstot par pilntiesīgiem to īpašniekiem.

Saskaņā ar aktuālo lēmumu paredzēts saglabāt līdzšinējo dzīvokļa īres maksu atsavināšanas iesnieguma iesniedzējam līdz brīdim, kad īpašuma tiesības uz nopirkto dzīvokli ir nostiprinātas Zemesgrāmatā, ja vien atsavināšana ierosināta līdz 2016.gada 25.janvārim.

Tāpat lēmumā noteikta īres maksa 30% apmērā no pilnās īres maksas, kas nosakāma saskaņā ar Jelgavas novada domes 2015.gada 29.maija lēmumu "Par īres maksas noteikšanu", atsavināšanas iesnieguma iesniedzējam līdz brīdim, kad īpašuma tiesības uz nopirkto dzīvokli ir nostiprinātas zemesgrāmatā, ja atsavināšana ierosināta pēc 2016.gada 25.janvāra.

Kā ziņots, saskaņā ar Jelgavas novada pašvaldības "Mājokļu politikas vadlīnijām 2014.-2020.gadam", sākot ar 2016.gada 1.janvāri, dzīvokļos, kas atrodas Jelgavas novada pašvaldības īpašumā un ir izīrēti personām, kurām pašvaldībai nav pienākums sniegt palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, noteikta īres maksa 1,5% apmērā no valstī noteiktā mēneša neapliekamā minimuma par vienu kvadrātmetru. Neapliekamais minimums 2016.gadā ir 85 eiro.

Saskaņā ar spēkā esošo kārtību kopējo īres maksu aprēķina, viena kvadrātmetra maksu par dzīvokļa apsaimniekošanu mēnesī (1,5% apmērā no valstī noteiktā mēneša neapliekamā minimuma) reizinot ar dzīvokļa platību un reizinājumam pieskaitot dzīvojamās mājas pārvaldnieka noteikto mājas pārvaldīšanas maksu proporcionāli dzīvokļa platībai.

"Ar šādu atlaižu piemērošanu mēģinām stimulēt un iedrošināt pašvaldības dzīvokļu īrniekus atsavināt dzīvokļus, tādējādi kļūstot par pilntiesīgiem īpašniekiem. Ar nākamā gada 1.janvāri īres maksa pašvaldībai piederošos dzīvokļos pieaugs. Tas vislielākā mērā izriet no tiem faktoriem, kurus ņēmām vērā, strādājot pie "Mājokļu politikas vadlīnijām 2014.-2020.gadam". Jau iepriekš esam norādījuši, ka patlaban ienākumi no dzīvokļu īres maksas nesedz faktiskās nepieciešamības," skaidroja Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Valdis Buividaitis.

Viņaprāt, "tas būtu tikai loģiski, ka pašvaldība piedāvātu īrniekiem kvalitatīvus dzīvokļus, tomēr no iekasētās īres maksas to izdarīt ir pagrūti. Piemēram, vidēja izmēra dzīvokļa bez ērtībām īres maksa gadā Jelgavas novadā ir 43 eiro. Krāsns pārbūve šādā dzīvoklī vien izmaksā no 850 līdz 1400 eiro".

"Turklāt, izīrējot pašvaldības īpašumu par cenu, kas ne tikai ir vairākas reizes zemāka par vidējo tirgus cenu, bet pat nesedz dzīvokļu uzturēšanas izmaksas, pastāv pašvaldības finanšu līdzekļu izšķērdēšanas risks. Tāpat šādā veidā nevienlīdzīgā situācijā nonāk tie iedzīvotāji, kuriem vai nu pašiem jāuztur savs īpašums, vai jāīrē tas par tirgus cenu," pauda Buividaitis.

 

City24.lv iesaka:

 MEKLĒ JAUNU MĀJVIETU? CITY24 IR, KO PIEDĀVĀT - VISUS PIEDĀVĀJUMUS ĪREI APSKATI ŠEIT!

Būvniecības valsts kontroles birojs šogad sāk būvspeciālistu sertifikāciju

04.01.2016

alt
alt

"Ektornet" īpašumus pārvaldīs "Swedbank Latvija" struktūrvienības

05.01.2016

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

3

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

4

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

5

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda