Iecavas novadā sāk darboties jauna nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtība

Līdz ar gadumiju Iecavas novadā stājušies spēkā jaunie saistošie noteikumi «Par atvieglojumu piemērošanu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem Iecavas novadā», kas paredz NĪN neiekasēšanu par saimniecības ēkām, bet paaugstinātu likmi par graustiem, kā arī precizētu NĪN iekasēšanas kārtību.

Pērn oktobrī Iecavas novada dome apstiprināja saistošos noteikumus šim gadam, kas regulē NĪN likmju un nodokļa atvieglojumu noteikšanas kārtību Iecavas novadā, ar šo kārtību sekmējot pašvaldības intereses, informēja Iecavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane.

Lai nepalielinātu nekustamā īpašuma nodokļa slogu Iecavas novada iedzīvotājiem, saistošajos noteikumos noteikts, ka dzīvojamo ēku palīgēkas, kuru platība pārsniedz 25 kvadrātmetrus, izņemot garāžas, ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, ar NĪN netiks apliktas.

Ar paaugstinātu nodokļa likmi 3% apmērā no lielākās minētās kadastrālās vērtības - būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai būves kadastrālās vērtības - arī 2016.gadā tiks apliktas vidi degradējošas, sagruvušas un cilvēku drošību apdraudošas būves, informēja pašvaldības pārstāve.

Noteikumi arī paredz, ka nekustamā īpašuma nodokli par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vai tās daļu, kas ierakstīta zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, un pašvaldībai piederošu vai piekritīgo zemi, uz kuras šī māja atrodas, maksā pašvaldības daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas vai tās daļu īrnieki un nomnieki, kuriem īres un nomas līgumi slēgti ar pašvaldību.

Sakarā ar lielo nekustamā īpašuma nodokļa parādnieku skaitu un parāda summu saistošajos noteikumos noteikts, ka maksāšanas paziņojumu piespiedu izpilde veicama septiņu gadu laikā no maksājuma termiņa iestāšanās brīža.

Jaunu saistošo noteikumu mērķis ir, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, sniegt atbalstu novada sociāli mazāk aizsargātajām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām.

Noteikumos tika vienkāršota atvieglojumu pieejamība, paredzot iespējami vienkāršu procedūru nodokļu maksātājiem, pamatojoties uz pašvaldībai pieejamajiem informācijas sistēmu datiem, definētas nodokļu maksātāju kategorijas, kurām ir iespēja saņemt nodokļa atvieglojumus, kā arī norādīts nodokļa atvieglojuma apmērs un piešķiršanas kārtība.

Saistošie noteikumi tika papildināti ar divām jaunām nodokļu maksātāju kategorijām, kam būs tiesības saņemt nodokļu atvieglojumus. Tādas kategorijas ir: nodokļu maksātāji, kam ir kopīga deklarētā dzīvesvieta ar bērnu, kurš ir persona ar invaliditāti, vecumā līdz 19 gadiem, kā arī nodokļu maksātāji, kuri ir Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki.

Personām, kuras atbilst saistošajos noteikumos noteiktajām NĪN atvieglojumu saņēmēju kategorijām, jāiesniedz rakstisks iesniegums Iecavas novada domē, pievienojot noteikumos norādītos dokumentus.

 

City24.lv iesaka:

 MEKLĒ JAUNU MĀJVIETU? CITY24 IR, KO PIEDĀVĀT - VISUS PIEDĀVĀJUMUS ĪREI  APSKATI ŠEIT!

Piecu gadu laikā Rīgā sakārtoti 418 vidi degradējoši objekti

05.01.2016

alt
alt

Valmierā samazinās NĪN komersantu īpašumā esošajiem mājokļiem

05.01.2016

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

4

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā